قیمت گوشت امروز| قیمت گوشت |قیمت گوشت در بازار| قیمت گوشت گوسفندی

قیمت گوشت امروز 20 مهر 1400| قیمت گوشت گران می شود؟

قیمت گوشت امروز در بازار با اندکی تغییر مواجه شد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت انواع گوشت قرمز در بیستم مهر ۱۴۰۰ به شرح زیر است:​

 

نام محصول

قیمت واحد کیلوگرم (تومان)

راسته با استخوان گوسفندی

۱۴۴,۰۰۰

ران کامل ممتاز گوسفندی

۱۶۹,۰۰۰

کف دست گوسفندی با ماهیچه

۱۵۶,۰۰۰

ران پاک کرده گوساله

۱۶۶,۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله

۱۶۵,۰۰۰

گردن گوسفندی

۱۳۳,۰۰۰

قلوگاه گوساله

۱۴۶,۰۰۰

گردن گوساله

۱۲۶,۰۰۰

قلم گوساله

۱۵,۰۰۰

سردست گوسفندی

۱۲۵,۰۰۰

ماهیچه گوساله

۱۶۳.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۸۲,۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند

۱۲۴.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۱۲۲,۰۰۰

نیم شقه ران گوسفندی

۱۲۹,۰۰۰

مجتبی عالی مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان، از اشباع بازار گوشت خبر داد و گفت: گرانی گوشت در بازار ناشی از بازارگردانی دلال و واسطه است، هیچ ارتباطی به دامدار ندارد.

وی با اشاره به اینکه اقدامی در خصوص قیمت گذاری و صادرات دام نشده است، افزود: علی رغم انباشت دام در واحدها، نه تنها صادرات به منظور کاهش مشکلات دامداران مرتفع نشده، بلکه دولت بدنبال واردات گوشت است که این موضوع ضربه مهلکی به تولید داخل وارد می کند.

عالی قیمت کنونی هر کیلو دام سنگین را ۵۰ تا ۵۳ هزار تومان و دام سبک ۴۰ تا ۴۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: براین اساس هر کیلو گوشت با قیمت ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان باید عرضه شود که با این وجود فروش با نرخ های بالاتر ناشی از سودجویی دلال و واسطه است.

مدیر عامل اتحادیه دامداران با اشاره به اینکه کشتار دام های مولد چراغ خاموش در حال انجام است، بیان کرد: در شرایط کنونی بهترین راهکار رونق تولید و خروج دامداران از بحران فعلی صادرات است که متاسفانه معاونت بازرگانی جهاد کشاورزی به رغم نامه نگاری های متعدد، جوابی دریافت نکردیم.

وی قیمت تمام شده هر کیلو دام را ۷۵ تا ۸۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت نهاده های دامی، هزینه تولید بشدت بالا رفته است که فروش با نرخ های فعلی به زیان دامدار است.

این مقام‌مسئول درباره بازار دام در ایام اربعین بیان کرد: با توجه به عدم کشش بازار، قیمت دام در ایام اربعین نوسانی ندارد و از طرفی اربعین یک روز است و اتفاق خاصی همانند دهه اول محرم در بازار رخ نمی دهد.

گرانی گوشت، مصرف عمومی را کاهش داده است!

منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام با اشاره به اینکه مشکلی در تامین دام و گوشت کشور نداریم، اظهار کرد: با توجه به فراوانی گوشت و انباشت دام روی دست دامدار، قیمت در بازار نوسانی ندارد.

وی افزود: علی رغم وعده وعیدهای مختلف از سوی وزارت جهاد کشاورزی، مشکلات دامداران همچنان پایدار است.

پوریان ادامه داد: باتوجه به ورود به فصل پاییز، میزان دام روی دست دامدار، مشکلات تامین نهاده و نبود بازار دامداران چاره ای جز کشتار دام های خود ندارند چرا که به رغم تصویب صادرات دام از ۱۷ تیر، عملا اتفاق خاصی نیفتاده است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام با اشاره به ماده کشی در کشتارگاه ها بیان کرد: گرانی نهاده و بی رمقی بازار گوشت موجب شده تا ۲۵ میلیون راس دام ضعیف در کشور داشته باشیم که بر این جمعیت زایش های پاییز اضافه می شود که با این وجود مسئولان تدابیری برای صادرات باید اتخاذ شود چرا که تولید ۳ فصل پیش روی دست دامدار مانده است.

وی قیمت کنونی هر کیلو بره لاغر نر را ۵۵ هزار تومان و گوساله ۵۳ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به فراوانی دام و رکود بازار، قیمت در ایام اربعین نوسانی ندارد.

این مقام مسئول در پایان از مازاد حدود ۶ میلیون راس دام سبک پروار  با وزن بالای ۵۵ کیلو و ۲۰۰ هزار راس دام سنگین در کشور خبر داد و گفت: برای این میزان دام تقاضایی در بازار وجود ندارد که انتظار می رود هر چه سریع تر تدابیری برای صادرات اتخاذ شود تا تولید بهار و زمستان دچار مشکل نشود.

با توجه به انباشت دام در واحدهای دامداری، رکود صنعت دامپروری و محدودیت های برگزاری هیئت های مذهبی برآورد می شد که قیمت دام در ایام اربعین التهاب چندانی نداشته باشد که متاسفانه طبق روال معمول واسطه ها و دلالان با بازارگردانی و به بهانه های مختلف بدنبال تشنج و التهاب در بازار هستند، کمااینکه امسال هم به رغم زیان چشمگیر دامدار در فروش و خطر نابودی صنعت، قیمت نسبت به هفته قبل التهاباتی داشته است که انتظار می رود با اصلاح مکانیزم بازار، یکبار برای همیشه به این نابه سامانی ها پایان داد.

ارسال نظر