برای سال 1402 طلا بخریم یا تتر ؟

با افزایش نرخ تتر(دلار مجازی) یکی از پرتکرارترین سؤالات این است که؛ طلا بخریم یا تتر؟ برای پاسخ به این سؤال باید تفاوت این دارایی را بدانیم. در این مطلب به طور کاربردی به بررسی تفاوت خرید طلا و خرید تتر و مزایا و معایب خرید و فروش هرکدام می‌پردازیم تا بتوانید بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشید.

برای سال 1402 طلا بخریم یا تتر ؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 

 تتر چیست؟

تتر (USDT) تتر یک دارایی به‌ صورت رمز ارز بوده که معادل دلار آمریکا است. رمز ارز تتر در سال 2014 باهدف پرکردن شکاف بین ارز دیجیتال و ارز فیات ایجاد شد این رمز ارز درواقع یک استیبل کوین است، به این معنی که ارزش آن به ‌گونه‌ ای طراحی ‌شده که نسبت به دلار آمریکا ثابت بماند.

این امر آن را به گزینه‌ای جذاب برای معامله‌گرانی تبدیل می‌کند که می‌خواهند دارایی ارز دیجیتال آن‌ها در بازار ارزهای دیجیتال، نوسانی نداشته باشد و ثابت بماند.

مزایای خرید تتر

1- تتر یک رمز ارزاست پس برای نگهداری آن به کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارید. کیف پول ارز دیجیتال شکل ظاهری شبیه به فلش دارد به همین دلیل می‌توانید هر چقدر که دلتان می‌خواهد در آن تتر نگهداری کرده و با خود به سراسر جهان ببرید، کسی هم نمی‌تواند شما را بازخواست کند.

 2- می‌توانید با حداقل کارمزد هر مقدار تتر را به‌صورت بین‌المللی نقل‌وانتقال دهید (کارمزد؛ حداکثر 1 تتر).

3-برای خرید تتر کافی است به یکی از صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال ایرانی مراجعه کنید.بهترین صرافی ها برای خرید فروش صرافی تبدیل بیت پین و کیف پول من است .

4- نرخ تورم تتر صفر است! ارزش تتر به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که نسبت به دلار آمریکا ثابت بماند؛ بنابراین تغییرات ارزش آن بر اساس نرخ دلار آمریکاست.

5- اگر برای مدتی نوسان‌های ارز دلار را بررسی کرده باشید، متوجه می‌شوید قیمت دلار کاغذی در بازار آزاد ناگهان بسیار افت یا رشد داشته است اما تتر به این‌گونه نیست. (به بیان ساده‌تر تتر کوچه بازار نیست.) حتی برای رشد یا ریزش آن قیمت‌ها متعادل پیش خواهد رفت و قیمت خرید و قیمت فروش آن باهم تفاوت چشمگیری نخواهد داشت.

6- تتر را می‌توانید به سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کویت، اتریوم و ... تبدیل کنید.

اگر هم اکنون تتر دارید و قصد ترید یا سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم عضو کانال سیگنال ارز دیجیتال شده و از سیگنال‌ها، اخبار و راهنمایی‌های آن به طور رایگان استفاده کرده و درآمد دلاری داشته باشید.

معایب خرید تتر

1- شرکتی که تتر را ایجاد کرده است مسئول اطمینان از پایدار ماندن آن نسبت به دلار آمریکا است. بااین‌حال سازوکار این شرکت مشخص نیست و همین عدم شفافیت ممکن است در سال‌های آتی برای تتر مشکل‌ساز شود. در غیر این صورت مشکل دیگری برای تتر پیش نخواهد آمد.

2- تتر در بسیاری از کشورها به‌عنوان ارز معتبر و قانونی شناخته نمی‌شود ؛بنابراین نمی‌توانید با آن کالایی بخرید. برای خرید کالا یا خدمات موردنظر با استفاده از تتر باید توسط صرافی به ارز رایج همان کشور تبدیل کنید.

3_ با وجود پشتوانه بسیار محکم برای تتر امکان تغییر ارزش ان به کمتر از یک دلار در صورت اینکه حجم بسیار بزرگی فروش انجام شود است.

تفاوت دیگر بین دلارهای کاغذی و ارزهای دیجیتال تتر در نحوه استفاده از آن‌ها است. دلارهای کاغذی در ایالات‌متحده و بسیاری از کشورهای دیگر به‌عنوان ارز قانونی پذیرفته می‌شوند، درحالی‌که تتر این‌طور نیست. این بدان معنی است که دلارهای کاغذی می‌توانند برای خرید کالاها و خدمات استفاده شوند، درحالی‌که تتر عمدتاً به‌عنوان دارایی تجاری استفاده می‌شود.

طلا

در اصل وقتی به تاریخ بشریت می نگریم طلا دارایی ای بوده که در تمام دوران ها و در تمام حکومت ها ارزش بسیاری داشته

این دارایی هرگز متصل به حکومت یا سازمان خاصی نبوده و هر شکل و ساختاری از آن حتی اگر با نقش ها و ساختار های حکومتی در سایر دوران ها باشد باز هم دارای ارزش بینهایت زیادی می باشد و گذر زمان هرگز ارزش این دارایی را کم نکرده و نیز زیاد تر هم کرده

.مزایا خرید طلا

1_ دارایی ارزشمند در تمام کشور ها با ارزش جهانی و بی واسطه از هر نوع سازمان یا حکومتی

2_ حفظ ارزش در قابل تورم

3_ افزایش قیمت هم زمان با افزایش ارزش دلار

معایب خرید طلا

1- امکان گم شدن، به سرقت رفتن، آتش گرفتن و خلاصه به نحوه‌ی از بین رفتن آن وجود دارد.

2- امکان خرید طلا تقلبی وجود دارد.

3_ معاملات آن شفاف نیست؛ یعنی می ‌دانید برای مثال الآن ارزش طلا نسبت به ریال بیش از 2 میلیون و 700 هزار تومان به ازای هر گرم طلا 18 عیار است اما شاید در واقعیت چندین درصد کمتر از ارزش واقعی آن خریداری شود.

4_ دارای انواع بسیار زیاد و متنوع می باشد که باعث گیج شدن سرماهی گذار می گردد همچون طلا با عیار های متنوع یا طلای ابشده ، سکه و....

تتر بخریم یا طلا؛ سود کدام بیشتر است؟

در مجموع آنچه که می دانیم این است که قیمت طلا در تمام 40 سال گذشته دنباله رو دلار می باشد و ارزش آن وا بسته به دلار است اما همیشه نوعی تعدیل شده تر از دلار بوده و صعود و سود کمتری را نسبت به دلار محقق می کرده و اگر به گذشته نگاه کنیم زمانی که قیمت هر دلار به بیش از 35 هزار تومان رسید قیمت دلار در اصل بیش از 250 درصد رشد داشت اما قیمت هر گرم طلا تنها از 200 هزارتومان به 450 هزارتومان رسید که سود حدود 120 درصد را نشان می دهد و حال در مقایسه با تتر که همیشه حرکت و سود سازی بسیار اندکی از دلار بیشتر داشته قطعا سود تتر بیشتر از طلا می باشد اما

پاسخ به این سؤال منوط به پرسیدن یکسری سؤالات زیرمجموعه و پاسخ به آن‌هاست. در ادامه به جزئیات بیشتری توضیح می‌دهیم.

تفاوت خرید تتر و  خرید طلا از لحاظ امنیت

زمانی که حجم زیادی از طلا را در منزل یا محیط کار نگهداری کنید امکان دزدیده شدن آن افزایش پیدا می کندو حال‌ آن که علاوه بر مال، ممکن است، جان شما و خانواده ‌تان نیز در معرض خطر قرار گیرد.

تتر را می ‌توان به هراندازه در کیف پول دیجیتال نگهداری کرد. این کیف پول‌ها انواع مختلفی دارند؛ 1- کیف پول سخت افزاری (به طور فیزیکی در دست شماست مانند فلش) 2- کیف پول نرم افزاری مانند اپلیکیشن‌ها 3- کیف پول آنلاین مانند یکسری افزونه‌ها

بنابراین در پاسخ سؤال تتر بخریم یا طلا؟ از لحاظ امنیت، قطعا پاسخ تتر است.

تفاوت تتر و طلا از لحاظ حمل و نقل و جا به جایی

از این نظر نیز برای جا به جایی تتر میتوان به راحتی و در یک گوشی همراه اقدام به نقل و انتقال تتر نمود و حتی اگر گوشی ما مورد سرقت قرار بگیرد به راحتی می توانیم با 12 کلمه بازیابی به سرعت دارایی خود را بازیابی و منتقل کنیم اما حمل طلا در مقادیر زیاد با مشکل بسیار مواجه است و در صورت سرقت طلا دیگر امکان بازیابی آن وجود ندارد.

تفاوت تتر و طلا در میزان کاربرد

طلا تنها برای سرمایه گذاری و زیبایی بکار می رود اما تتر امکانات بسیاری دارد و توانایی سود سازی دو چندانی را به ما در صورت تبدیل به ارز دیجیتال و بکار بردن در ارز های دیجیتال می دهد

همانطور که بیان شد برای تبدیل تتر به ارز دیجیتال و معاملات ارز دیجیتال باید در صرافی معتبر ارز دیجیتال حساب کاربری داشته باشید. از آنجایی که یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب صرافی برای تریدکردن ، حجم معاملات صرافی است (تا بتوانید در هر قیمتی وارد معامله شده و خارج شوید، همچنین حجم معامله بالا باعث کاهش کارمزد معاملاتی می‌شود.). بدین منظور ما صرافی BingX را به شما معرفی می‌کنیم که بهترین صرافی ارز دیجتال خارجی است.برای آموزش صرافی بینگ ایکس حتما مقاله همیار کریپتو را بخوانید

 سایت همیار کریپتو را به‌عنوان یک مرجع علمی جامع و قابل‌اعتماد است. برای کسب اطاعات بیشتر در مورد آموزش فارکس و ارز دیجیتال مثل آشنایی با انواع صرافی‌ها و نحوه ثبت نام و کار کردن با آن‌ها، می‌توانید به سایت همیار کریپتو مراجعه کرد یا اگر نیاز به دریافت مشاوره دارید با شماره 09309127474 تماس حاصل فرمایید.

کسب درآمد دلاری

یکی از جذاب ترین روش های کسب درآمد دلاری در کشور ایران کاملا قانونی و دارای مجوز رسمی می باشد معامله در بازار فارکس بوده که به ما امکان کسب درآمد را می دهد این بازار بزرگترین بازار مالی سرتاسر جهان با حجم معاملاتی بیش از 6 تریلیون دلار روزانه بوده و ورود و کسب درآمد دلاری در این بازار نیازمند آموزش کامل بوده و مجموعه همیار کریپتو علاوه بر آموزش جامع بازار های مالی اقدام به تامین سرمایه برای دانشجویان آموزش دیده خود که موفق به کسب سود از بازار فارکس می شوند نیز می نماید علاوه بر این استراتژی اختصاصی مخصوص معاملات سودساز فارکس را به دانشجویان داده می شود که به راحتی امکان کسب سود مداوم از بازار فارکس را داشته باشند.

جمع بندی

در مجموع با توجه به مقایسه جامع خرید تتر و خرید طلا می توانیم به این نتیجه برسیم که خرید تتر اندکی مزایا و سود بیشتری نسبت به طلا را در سال 1402 رقم خواهد زد اما خرید تتر و معامله ان در دنیای رمز ارز ها و فارکس قطعا سود بیشتری نسبت به خرید طلا و نگهداری آن خواهد داشت و با توجه به نرخ ارز یک نیاز و الزام برای هر فرد ایرانی می باشد.

سوالات متداول 

1_ برای خرید تتر را از کجا می توان اقدام کرد؟

تتر را می توان از صرافی های داخلی خریداری و در صرافی های خارجی همچون صرافی معتبر Bingx مورد معامله برای ارز های دیجیتال قرار داد

2_ایا امکان کسب سود قطعی از بازار ارز دیجیتال می باشد؟

افراد می توانند با خرید تتر و استیک آن در صرافی های معتبر خارجی اقدام به دریافت سود قطعی نموده و همچنین از افزایش قیمت دلار نیز بهره ببرند

3_ریسک سرقت تتر به چه میزان می باشد؟

ریسک این موضوع در صورت نگهداری تتر در صرافی های خارجی و داخلی معتبر تقریبا نزدیک به صفر است و سارق تا وقتی دسترسی کامل به تمام گوشی تلفن شما و ایمیل های شما را نداشته باشد توان سرقت دارایی های شما را ندارد و این موضوع تقریبا حتی برای موبایل های سرقت شده غیر ممکن است و فرد در صورت سرقت دارایی می تواند در ظرف چند لحظه دارایی خود را به مکان و صرافی امن دیگری منتقل کند

 

 

 

ارسال نظر

 

آخرین مطالب