جاهای دیدنی قشم در زمستان | راهنمای سفر به قشم در زمستان

جاهای دیدنی قشم در زمستان | راهنمای سفر به قشم در زمستان
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 

 

شاید تصور شما بر این باشد که دیدنی‌ های قشم با رسیدن به روز های پایانی پاییز به پایان می ‌رسد اما هرگز این طور نیست. جاهای دیدنی قشم در زمستان بسیار هستند. تفریحات زمستانی برعکس آنچه که فکر می‌ کنید می ‌توانند بسیار هیجان‌ انگیز باشند و خاطرات خوشی را برای شما رقم بزنند‌. بسیاری از افراد وقتی صحبت از قشم به میان می ‌آید، به مقایسه قشم و کیش می‌ پردازند اما این درست نیست؛ چرا که هر یک از آن ‌ها زیبایی های مختص به خود را دارند.

دره چاهکوه

دره چاهکوه در واقع یکی از جاهای دیدنی قشم در زمستان به حساب می‌ آید. این دره بیشتر از اینکه به زیبایی معروف باشد، به شگفت انگیزی و عجایب خود شناخته می شود. به هنگام بازدید از چاهکوه شنا در واقع به دره ای راه پیدا می کنید که دیوارهای بلندی اطراف این دره را به انحصار خود درآورده اند. در بعضی بخش ها ارتفاع این دیوارها تا صد متر هم تخمین زده می‌ شود. جالب به نظر می رسد، این طور نیست؟ به هنگام بازدید از این دره، در بالای سرتان تنها باریکه ای از آبی آسمان به چشم می خورد. دره چاهکوه در اصل شکل دهی خود را مدیون فرسایش ایجاد شده می داند.

غار نمک جزیره قشم

از دیگر مقاصد گردشگری قشم می توان به غار نمک این جزیره اشاره کرد. محال است که گردشگری به قشم سفر کند و از غار نمکی آن دیدن نکند. غار نمکی قشم را در واقع می‌ توان طولانی ترین غار نمکی در دنیا دانست. این غار دقیقا به موازات ساحل جنوبی قشم در نود کیلومتری این جزیره واقع شده است. غار نمک فضای تاریکی دارد اما با این وجود سعی کنید از قندیل های نمکی آن دیدن نمایید. به هنگام قدم زدن در این غار متوجه آب جاری بر کف غار خواهید شد. همین آب موجب جریان داشتن چشمه نمکی درون این غار شده است.

جاهای دیدنی قشم در زمستان

جزیره ناز

از زیباترین ساحل ها در نزدیکی جزیره قشم می توان به جزیره ناز اشاره کرد. این جزیره در فاصله ۲۲ کیلومتری قشم قرار گرفته است. جالب است بدانید که در این جزیره شما می توانید مسافتی یک کیلومتری را درون آب های خلیج فارس به صورت پیاده یا سواره بپیمایید. همین مورد سبب شده است که گردشگران بسیاری مشتاق دیدن جزیره ناز از نزدیک باشند.

جنگل ‌های حرا

از دیگر جاذبه‌ های دیدنی قشم می توان به جنگل حرا اشاره کرد. جنگل حرا دارای درختانی با برگ‌ های سبز و روشن است. ارتفاع این درختان به سه تا شش متر می رسد. آب های شور در واقع زیستگاه اصلی این درختان به حساب می آیند‌. پیدا و پنهان شدن درختان این جنگل در ساعات مختلف شبانه روز را می توان نکته اصلی این جنگل ها دانست. به دنبال جزر و مد آب، در ساعات های خاصی از شبانه روز، درختان در زیر آب پنهان می مانند. از دیگر نکات جالب در مورد جنگل های حرا می توان به نحوه کارکرد آن ها اشاره کرد‌. درختان جنگل حرا در واقع شیرینی دریا را به خود جذب می کنند و نمک آن را از خود دور می کنند.

قشم در زمستان

دره ستارگان

دره ستارگان از دیگر دیدنی های جذاب جزیره قشم به حساب می آید. این دره همچون چاهکوه به عنوان یکی از مطرح ترین و عجیب ترین دیدنی های قشم بسیار شناخته شده است. در صورتی که از قشم به سمت راه ساحلی جنوبی بروید، به روستایی به نام برکه خلف خواهید رسید. کافی است راه خاکی این روستا را ادامه دهید تا خودتان را به نزدیکی های کوه های تودرتو و رسوبی دره ستارگان برسانید. افرادی که در زمان های قدیم در نزدیکی این دره ساکن بوده اند، بر این باور هستند که اشکال عجیب موجود در آن، حاصل برخورد ستاره ای به این نقطه بوده است.

سخن پایانی

عجایب هفتگانه جزیره زیبای قشم می تواند در هر فصلی افراد را به سمت خود بکشاند. جاذبه های دیدنی قشم در زمستان بسیارند‌. کافی است کمی اطلاعات راجع به جزیره دوست داشتنی قشم کسب کنید تا هزاران دلیل برای سفر به آن پیدا کنید. از جمله جاهای دیدنی قشم می توان به دره چاهکوه، غار نمکی، جزیره ناز، جنگل های حرا و دره ستارگان اشاره کرد.سر زدن به هر یک از آن ها می تواند تجارت متفاوتی را برای شما به همراه داشته باشد.

 

دیدگاه خود را ارسال کنید