معرفی 15 فیلم ترکی پرطرفدار

معرفی 15 فیلم ترکی پرطرفدار
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 

فیلم‌های سینمایی ترکی به خصوص در بین مردم ایرانی  محبوبیت بسیار زیادی دارند. این فیلم‌ها با موضوعات و در ژانرهای مختلف تولید می‌شوند. وب سایت فیلیمو شرایطی را فراهم کرده است تا علاقه‌مندان به فیلم و سریال ترکی بتوانند به جدیدترین و بهترین فیلم‌های سینمایی کشور ترکیه دسترسی داشته باشند. در ادامه ۱۵ نمونه فیلم ترکی را به شما معرفی می‌کنیم.

1.فیلم ده روز از زندگی یک مرد خوب

یکی از بهترین انواع فیلم سینمایی ترکی، «فیلم ده روز از زندگی یک مرد خوب» است که در سال ۲۰۲۳ به کارگردانی «اولوچ بایرکتار» ساخته شد. این فیلم سینمایی جنایی و درام است و به دلیل محتوا و کیفیت فوق العاده خود توانست توسط پلتفرم نتفلیکس منتشر شود.

برخی از بازیگران فیلم ده روز از زندگی یک مرد خوب «نجات ایسلر»، «ایلایدا علیسان»، «ایلایدا آکدوغان»، «نور فتاح اوغلو» و «رضا کوجااوغلو» هستند. داستان این فیلم سینمایی درباره یک وکیل است که به دلیل مهارت‌های خود تصمیم می‌گیرد به عنوان کارآگاه خصوصی فعالیت کند. این وکیل در یکی از پرونده‌ها به دنبال یک فرد گمشده است که همین مسئله باقی داستان را روایت می‌کند.

 

2.فیلم رجب ایودیک 7

از دیگر انواع فیلم ترکی، فیلم «رجب ایودیک ۷» است که در سال ۲۰۲۲ و در ژانر کمدی و درام ساخته شد. کارگردان این فیلم سینمایی «توگان گوکباکار» است. برخی از مشهورترین بازیگران فیلم سینمایی رجب ایودیک ۷ «شاهان گوکباکار»، «اوزنار سرجلر»، «عرفان کانگی»، «نورالله جلبی» و «مورات ارگور» هستند.

images_1681137682_64342012cc4c0.png

داستان این سریال درباره شخصیتی به نام رجب ایودیک است که برای دریافت ارثیه مادربزرگ خود به یک خانه ییلاقی در روستا می‌رود. نورالله دوست صمیمی رجب، او را در این مسیر همراهی می‌کند. اما طی مسیر اتفاقاتی به وقوع می‌پیوندد که رجب را مجبور می‌کند به نجات مردم روستا بپردازد.

3.زیبا

فیلم سینمایی «زیبا» در سال ۲۰۲۲ و در ژانر درام و خانوادگی تولید شد. کارگردان این فیلم سینمایی «برکون اویا» است. هنرمندان مشهوری که در این فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته‌اند، شامل «فتیح آرتمن»، «سووال بالکان»، «عایشه بینگل»، «ابنچنور داسته میر» و «یلماز اردوغان» هستند.

 داستان این فیلم سینمایی درباره یک خانواده است که به تازگی یکی از عزیزان خود را از دست داده‌اند و باید برای شرکت در مراسم به شهر زادگاه خود بروند. اما بعد از ورود به شهر، رازهای عجیبی برملا می‌شود که ادامه سریال را روایت می‌کند.

 

4.فیلم روز عاشقان

فیلم سینمایی «روز عاشقان» یکی دیگر از انواع فیلم سینمایی ترکی است که در سال ۲۰۲۲ به کارگردانی «اوزجان آلپر» ساخته شد. ژانر این فیلم سینمایی درام و خانوادگی است. برخی از بازیگران مشهور که در فیلم روز عاشقان به ایفای نقش پرداخته‌اند شامل «کیوانچ تاتلیتوغ»، «ستار تانریوگن»، «ارکان جان»، «ارکان بکتاش» و «بورکو کاورا» هستند. این فیلم سینمایی درباره مردی به نام هوس علی است که قصد دارد بعد از ۲۵ سال پسر خود را ملاقات کند و راهی یک سفر می‌شود.

5.فیلم خدا به همراهت

فیلم سینمایی «خدا به همراهت» در سال ۲۰۲۲ و در ژانر درام و خانوادگی تولید شد. کارگردان این فیلم سینمایی «محمت ایدا اوزتکین» است. برخی از بازیگران این فیلم سینمایی «انگین اکیورک»، «تولگا ساریتاش»، «بلفو بنیان»، «اویکو ناز آلتای» و «گوکان سویلو» هستند. داستان این فیلم سینمایی درباره یک کاپیتان بازنشسته شده از ارتش است. او برای اینکه از ازدواج دختر مورد علاقه دوست صمیمی خود با مردی غریبه جلوگیری کند، به شهر دالیان سفر می‌کند. اما طی سفر اتفاقات ناگواری به وقوع می‌پیوندد.

6.کینه

یکی دیگر از انواع فیلم ترکی، فیلم «کینه» است که در سال ۲۰۲۱ در ژانر جنایی و درام تولید شد. کارگردان این فیلم سینمایی «ترکان دریا» است. برخی از بازیگران فیلم سینمایی کینه شامل «یلماز اردوغان»، «احمد ممتاز تایلان»، «جم یگیت اوزوموغلو» و «روزگار آکسوی» هستند.

این فیلم سینمایی به دلیل کیفیت و محتوای فوق العاده خود به سرعت روی شبکه نتفلیکس قرار گرفت. داستان فیلم سینمایی کینه درباره یک افسر پلیس است. این افسر پلیس به دلیل فعالیت‌های مفید خود ارتقا درجه پیدا می‌کند. ولی بعد از آن، به دلیل کینه دیگران درگیر حوادث خطرناک می‌شود.

 

7.فیلم اونو میشناسی

فیلم «اونو میشناسی» یکی دیگر از انواع فیلم ترکی است که در قالب بیوگرافی تولید شد. این فیلم سینمایی در سال ۲۰۲۰ وارد بازار شد و ژانر آن بیوگرافی و کمدی است. کارگردان فیلم سینمایی اونو میشناسی «ارکان کسال» است.

برخی از بازیگران این فیلم سینمایی شامل «ارکان کسال»، «سلین ینینچی»، «نازان کسال»، «موتالیپ موجدچی»، «اسلیهان کاپانساهین» و «مصطفی کیرانتپه» هستند. داستان فیلم سینمایی اونو میشناسی، درباره یک پزشک به نام کمال است که قصد دارد شهردار یک منطقه در استانبول شود.

8.فیلم تا حالا کرم شب تاب دیدی؟

این فیلم سینمایی در سال ۲۰۲۱ به کارگردانی «آنداک هازندارو اوغلو» ساخته شد. ژانر این فیلم سینمایی کمدی و درام است و برخی بازیگران آن فیلم «اجم ارکک»، «اوریم یاکوت»، «انگین الکان» و «مرو دیزدار» هستند. داستان این فیلم زندگی دختری به نام گلسرن را روایت می‌کند که در زمان تحولات سیاسی و اجتماعی ترکیه مشکلات روحی و احساسی بسیار زیادی را تجربه می‌کند.

9.فیلم دره ی گرگ ها: عراق

فیلم سینمایی «دره گرگ‌ها» در سال ۱۳۸۴ به کارگردانی «سردار آکار» تولید شد. ژانر این فیلم سینمایی اکشن و درام است. برخی از بازیگران فیلم سینمایی دره گرگ‌ها شامل «ساسماز»، «بیلی زین»، «غسان مسعود» هستند. داستان این فیلم سینمایی مربوط به اشغال شمال کشور عراق است.

10.فیلم کندو

فیلم سینمایی «کندو» یکی دیگر از انواع فیلم ترکی است که در سال ۲۰۲۰ در ژانر درام ساخته شد. بازیگران فیلم سینمایی کندو شامل «مریم اوزرلی»، «فیاض دومان»، «هاکان کارساک»، «بورجو صالح اوغلو» و «سنور نوگایلر» هستند. این فیلم سینمایی تاکنون جوایز گوناگونی را از آن خود کرده است و داستانِ آن درباره زنی به نام عایشه است که طبق وصیت مادرش به زادگاه خود بر می‌گردد تا از زنبورها نگهداری کند.

 

11. فیلم زندگی کاغذی

فیلم سینمایی «زندگی کاغذی» در سال ۲۰۲۱ و در ژانر درام تولید شد. برخی از بازیگران این فیلم سینمایی «چاغاتای اولوسوی»، «ارسین آریچی»، «تورگی تانولکو» و «سلن اوزتورک» هستند. داستان این فیلم درباره شخصیتی به نام محمد است که در یک انبار ضایعات در استانبول مشغول به فعالیت می‌باشد و به افراد بی سرپرست کمک می‌کند. بعد از مدتی، محمد با یک کودک بی سرپرست آشنا می‌شود و تحول بزرگی را در زندگی خود احساس می‌کند.

images_1681137716_6434203481514.png

12.فیلم 125 سال خاطره

فیلم سینمایی «۱۲۵ سال خاطره» در اثر همکاری کشور ژاپن و ترکیه و به کارگردانی «میتسوتوشی تاناکا» تولید شده است. ژانر این فیلم سینمایی درام و تاریخی بوده و در سال ۲۰۱۵ وارد بازار شده است. برخی بازیگران فیلم سینمایی ۱۲۵ سال خاطره شامل :اریکو کوماتسو»، «سیو اوچینو»، «کنان اجه»، «کوتسونا شیئوری»، «الیکن یوجسوی» و «شونسوکه دایتو» هستند. داستان این فیلم درباره دو حادثه تاریخی است که همکاری و اتحاد کشور ترکیه و ژاپن را نشان می‌دهد.

13.فیلم گیر افتاده

فیلم سینمایی «گیر افتاده» یکی از بهترین فیلم‌های سینمایی کشور ترکیه است که در سال ۲۰۲۱ در ژانر کمدی و درام تولید شد. بازیگران این فیلم سینمایی «انگین گونایدین»، «هالوک بیلگینر»، «اونر ارکان» و «ایرم ساک» هستند. داستان این فیلم سینمایی درباره شخصیتی به نام عزیز است که از زندگی و شغل خود رضایت ندارد و مجبور است همراه با خواهر و خانواده‌اش زندگی کند. او تا حدودی تحت کنترل خانواده قرار دارد.

14.فیلم پیچک

فیلم سینمایی «پیچک» از دیگر انواع فیلم ترکی است که به کارگردانی «تولگا کاراچلیک» در ژانر درام و فانتزی تولید شده است. بازیگران مشهوری مثل «نادر ساریباجاک»، «هاکان کارساک»، «قادر چرمیک»، «اوزگور امرا ییلدیریم» و «عثمان آلکاش» در این فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداختند. فیلم سینمایی پیچک تاکنون برنده جوایز گوناگونی شده است. داستان فیلم درباره خدمه یک کشتی باری است که چندین ماه در آن محبوس شده‌اند و تحت تاثیر فشار محیط رفتارهای مختلفی را از خود نشان می‌دهند.

15.فیلم صفر و یک

فیلم سینمایی «صفر و یک» در سال ۲۰۲۰ به کارگردانی کدری بران تاشکین تولید شده است و ژانر آن اکشن و درام می‌باشد.  بازیگرانی مثل «ساواس ساتیس»، «اونور اکبی»، «بوراک آکیوز»، «چنگیز یوردوتک» و «مهمت الماس» در این فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداختند. داستان این فیلم سینمایی درباره سه نفر است که گذشته آلوده خود را رها کرده و سعی می‌کنند با یک هویت جدید در شهر ازمیر زندگی کنند. آن‌ها برای تامین مخارج زندگی یک کارواش راه اندازی می‌کنند.

نتیجه مطالب

طی چند سال گذشته، صنعت فیلم سازی در کشور ترکیه رشد بسیار زیادی داشت. به همین دلیل، مجموعه فیلیمو تعداد زیادی فیلم سینمایی ترکی در وبسایت خود ارائه کرده است تا علاقه‌مندان به فیلم و سریال ترکی بتوانند به تمامی فیلم و سریال‌های ترکی شبکه نمایش خانگی فیلیمو دسترسی داشته باشند و از تماشای فیلم ترکی همراه با خانواده لذت ببرند.

 

ارسال نظر

 

آخرین مطالب