چرا فیلم های استرچ تولید ایران در بازارهای صادراتی تقاضا ندارد؟

کشور هایی که از ایران فیلم استرچ خریداری کرده اند بعد از مدتی دگیر رغبت به خرید این محصول از ایران نداشته اند و یا اکثرا ناراضی و گله مند بوده اند.

چرا فیلم های استرچ تولید ایران در بازارهای صادراتی تقاضا ندارد؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 

 

شاید شنیده باشید که کشور هایی که از ایران فیلم استرچ خریداری کرده اند بعد از مدتی دگیر رغبت به خرید این محصول از ایران نداشته اند و یا اکثرا ناراضی و گله مند بوده اند، آیا میدانید علت این اتفاق چیست؟

در این مقاله مصاحبه ای با مدیر عامل شرکت آراس پلاستیک در مورد عدم رغبت مشتریان برای خرید مجدد را بررسی و گردآوری کرده ایم.

طبق بررسی های انجام شده توسط تیم بازاریابی و فروش شرکت آراس پلاستیک پس از ماه ها بحث و گفت گو و ملاقات حضوری با مشتریان که به مشکل برخورد کرده بودند و تمایلی به خرید استرچ ایرانی نداشتند اصلی ترین مشکل را عدم ثبات کیفیت در محصولات و عدم پذیرش این مسئله توسط تولید کنندگان استرچ فیلم پس از تثبیت آن گزارش داده بودند.

مطمئنا هیچ تولید کننده ای، کارخانه تولیدی خود را در جهت تولید محصول بی کیفیت بنا نکرده است، عدم داشتن دانش کافی، ماشین آلات بی کیفیت و نامرغوب، استفاده از تکنولوژی های قدیمی و مهم تر از همه عدم بررسی محصولاتی که مبنای مقایسه محصول تولیدی نهایی  آنها هستند را می توان از دلایل اصلی این مشکلات نامید.

در ادامه به بررسی اینکه چرا فیلم های استرچ تولید ایران با توجه به داشتن قیمت مناسب در بازارهای صادراتی با عدم تقاضا مواجه هستند را بررسی خواهیم کرد.

فیلم استرچ های ایرانی در دستگاه های رول به رول با سرعت بالا پاره می شوند.

این مشکل از چند قسمت مختلف میتواند حاصل شود:

  • عدم بسته بندی مناسب رول ها
  • عدم برش مناسب در زمان تولید
  • عدم استفاده از افزودنی های مناسب و چسب های بین لایه ای
  • استفاده از مواد نامتناسب و off grade و و گرانول های ضایعاتی

در بخش امور مشتریان شرکت آراس پلاستیک تمامی این موارد به صورت کامل بررسی شده و محصول نهایی با موفقیت و استرچ فیلم در دستگاه های رول به رول بدون هیچ مشکلی گزارش داده شده است.

استرچ های ایرانی چسبندگی مناسب و مورد قبولی ندارند.

بحث چسبندگی در فیلم های استرچ بحث بسیار مهم و متنوعی می باشد و اولین سوالی که پیش می آید این است که آیا واقعا تولید کننده چسب به استرچ اضافه می کند؟

آیا به دلیل گران بودن این مستربچ از آن کم استفاده می کنند؟

تولید کننده جلوی چشم مشتری بیش از 20 درصد چسب اضافه کرد ولی محصول در زمان مصرف چسب نداشت!

این ها سوال هایی هست که خریداران در مورد مشکل چسبندگی از کارشناسان ما سوال کرده اند.

در جواب این سوال ها باید بگوییم که تصور این که چسبی به لایه آخر فیلم استرچ اضافه می شود کاملا اشتباه هست و باید بگوییم اصطلاح چسب به صورت عامیانه مطرح می شود و منظور از چسبندگی استرچ کم کردن فاصله مولکولی بین پلی اتیلن ها هست که باعث جذب مولکول ها به همدیگر می شود و در نهایت لایه های استرچ فیلم به یکدیگر می چسبند. حال برای ایجاد این فرایند ما نیاز به افزودنی های  مختلفی داریم که ترکیب این افزودنی ها نسبت به دمای هوای تولید، دمای هوای مکان مصرف کننده، زمان مصرف محصول و … نیاز به تغییر دارد عدم توجه به این نسبت ها و ترکیب نامناسب با شرایط آب و هوایی و زمانی باعث به وجود آمدن مشکلات چسبندگی فیلم استرچ می شود.

ما در آراس پلاستیک با آزمایشات مختلف و متناسب سازی محصول تولیدی نسبت به زمان و مکان مصرف و با استفاده از بهترین ادتیوها و افزودنی های متناسب توانسته ایم به طور کلی مشکلات ناشی از چسبندگی را حل کنیم و تا به امروز هیچگونه نارضایتی از سمت مشتریان صادراتی ما در کشور های مختلف گزارش نشده است.

 images_1683199223_645394f7a35eb.jpg

استرچ های ایرانی طی فرآیند رول به رول به سیلندرها می چسبد و باعث کم شدن سرعت و افت تناژ محصول خروجی می شود.

استفاده بیش ازحد  افزودنی پی آی بی (PIB) نامناسب و بی کیفیت برای ایجاد چسبندگی علت اصلی ایجاد این مشکل می باشد.

ما در تیم آراس پلاستیک برای حل این مشکل فرمولاسیون جدیدی را به کمک مهندسین پلیمر به دست آوردیم که پس از چندین مرحله آزمایش و ارسال نمونه های مختلف برای مشتریان توانستیم این مشکل را تا حد زیادی برطرف و رضایت مشتریان را در این امر جلب نماییم.

رنگ استرچ  تولید شده کارخانجات اروپایی با محصولات ایرانی متفاوت هست.

پلی اتیلنی که برای تولید فیلم استرچ مصرف می شود دارای زردی خاصی می باشد که مهندسین آراس پلاستیک توانسته اند با اضافه کردن افزودنی های خاصی این مشکل را برطرف کنند و استرچ تولید شده در آراس پلاستیک از لحاظ رنگ هیچ تفاوتی با استرچ های تولید شده در کشور های دیگر را ندارد.

 

استرچ هایی که از ایران وارد می کنیم بار اول کیفیت خیلی خوبی دارند ولی در خرید مجدد کیفیت مطلوبی ندارد (عدم ثبات کیفیت)

یکی از سوالاتی که بسیار در این مورد مطرح شده است این موضوع است که کیفیت استرچ فیلم در پالت ها متفاوت است. حتی در یک پارت که 18 پالت می باشد چند پالت استرچ، کیفیت متفاوتی دارد.

اصلی ترین مسئله ای که بسیار مهم و حائز اهمیت در تولید هست ثبات در کیفیت تولیدی می باشد متاسفانه عدم توجه به مسائل جزئی و عدم ثبت و کنترل و استانداردسازی تولید، از اصلی ترین علل بروز عدم ثبات کیفیت می باشد. یعنی با ثبت و کنترل محصولات تولیدی کیفیت مطلوب به نتیجه خواهید رسید.

برای مثال :

در آراس پلاستیک طی 24 ساعت دمای چیلرهای خنک کننده فیلم استرچ و دمای اکسترودرها و دمای محیط  طی 3 مرحله بررسی، تغییر و یکنواخت سازی می شود  تا مواد محصول خروجی طی دمای یکسانی ذوب و طی دمای یکسانی خنک و تبدیل به محصول شود. طی آمار و گزارشات تولید دماهای محصول تولیدی شیفت شب با شیفت ظهر 15 درجه و بعضا 20 درجه اختلاف دارد و بنابه تغییرات جوی تمامی تغییرات انجام می شود که عدم تغییر در موارد فوق باعث تغییر کیفیت و در نهایت عدم ثبات کیفیت در محصولات می شود.

ساده ترین مسئله که ترکیب و میکس مواد هست که در کارخانجات توسط کارگر ساده و بدون هیچ نظارت و کنترلی با استفاده از میکسرهای ساده و دستی انجام می شود. ترکیب یکسان و میکس مواد اولیه با افزودنی ها جز یکی از مهم ترین و اصلی ترین فاکتور محسوب می شود. که تمامی این موارد در واحد تولید آراس پلاستیک زیر نظر مهندسین و با استفاده از میکسرهای به روز و متناسب طی مدت زمان 1 الی 2 ساعت برای هر ترکیب انجام می شود.

images_1683199251_6453951383fe7.jpg

 

میکرون استرچ های ایرانی ثابت نیست و تلرانس میکرون بسیار زیادی دارد به طوری که در زمان رول به رول در متراژ ثابت وزن رول ها بین 100 تا 200 گرم تغییر می کند .

یکی از علت های اصلی تلرانس میکرون استفاده از ماشین آلات و تکنولوژی های  قدیمی می باشد که آراس پلاستیک توانسته است با استفاده از دو خط تولید بروز و پیشرفته تمام اتوماتیک مدل 2019 و 2021  این مشکل را برای مشتریان حل کند.

در مطالب بالا به بررسی چند مورد از اصلی ترین دغدغه ها و مشکلات  خریداران فیلم های استرچ ایرانی در خارج از کشور که توسط  تیم بازاریابی و فروش  آراس پلاستیک ثبت شده بود پرداختیم و ما به کمک این داده ها و اطلاعات توانسته ایم تا حد مطلوبی استرچ تولید شده در آراس پلاستیک را به استاندارد های روز اروپا نزدیک کنیم، طبق نظر سنجی های انجام شده از مشتریان استرچ فیلم آراس پلاستیک دارای کیفیت مطلوب و برابر با استرچ های تولید شده در دیگر کشورها می باشد. و مهم تر از همه فروش در آراس پلاستیک پایان تعهد نیست بلکه شروع تعهد هست و ما این اطمینان را به مشتریان می دهیم که در هر زمان و مکانی مشکلی در ارتباط با استرچ های تولیدی داشته باشند در سریعترین زمان ممکن ثبت به رفع مشکل بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیش تر و ثبت سفارش انواع استرچ فیلم از جمله جامبو استرچ، استرچی غذایی، استرچ صنعتی، استرچ ماشین و استرچ فیلم دستی و فیلم استرچ مبلی و سایر فیلم استرچ ها با ما در تماس باشید.

 

دیدگاه خود را ارسال کنید