کارتریج را شارژ کنیم یا تعویض؟

امروزه چاپگرها جز اصلی ترین تجهیزات اداری به شمار می روند و در تمام ادارات، شرکت ها و مکان های آموزشی و حتی منازل شاهد استفاده از آن می باشیم. در داخل هر پرینتر مخزن نگه داری جوهر یا تونر وجود دارد که به آن کارتریج گفته می شود و هر پرینتر با توجه به سیاه و سفید یا رنگی بودن ممکن است یک یا چند کارتریج در آن وجود داشته باشد.

کارتریج را شارژ کنیم یا تعویض؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 

 

کارتریج یک مواد مصرفی است و نیاز به سرویس، شارژ و تعویض دارد که میزان استفاده از پرینتر تعیین کننده اصلی زمان تعویض کارتریج یا  شارژ آن می باشد. با تمام شدن و یا کم شدن منبع رنگ نشانه های اتمام رنگ را مشاهده میکنید و روی کاغذ کمرنگ شدن چاپ را مشاهده میکنید در این شرایط باید مخزن نگه داری رنگ یعنی همان کارتریج را شارژ یا تعویض نمایید.

 

پرینترها به دو دسته جوهر افشان و لیزری تقسیم میشوند.

در پرینترهای جوهر افشان منبع رنگ یا همان کارتریج از جوهر پر شده است و عملیات چاپ به صورت پاشیدن جوهر روی کاغذ انجام می شود در صورت تمام شدن کارتریج و یا پایان عمر مفید آن بهتر است آن را شارژ نکنید و کارتریج تعویض شود چراکه این چاپگرها معمولا برای چاپ عکس وکیفیت بالا استفاده میشوندو کارتریج شارژ شده نمیتواند کیفیت لازم در چاپ را ارائه کند و حتی میتواند به چاپگر آسیب برساند،پس در پرینترهای جوهر افشان بهتر است بجای شارژ کارتریج یک کارتریج نو خریداری کنید. وخرید کارتریج انجام دهید.

 

7

اما در چاپگرهای لیزری منبع رنگ پودر میباشد که چند سالی است که پودر باکیفیت توسط شرکت پرچابا وارد شده است و در بازار موجود است و میتوانید برای پایین آوردن هزینه بجای خرید کارتریج از شارژ کارتریج استفاده نمایید ولی باید بدانید که شارژ کارتریج لیزری باید توسط شرکتهای معتبر و با اصالت انجام شود چراکه اگر دربازوبسته کردن اتصالات کارتریج اگرهرکدام از اجزا بخوبی درجای خود قرار نگیرند میتواند به چاپگر شما آسیب برساند و هزینه شما را بالاتر ببرد.

8

مزایا و معایب شارژ کارتریج چیست؟

به طور کلی از مزایای شارژ کارتریج می توان به صرف هزینه کمتر اشاره کرد و با هزینه حدود یک چهارم کارتریج نو می توان این کار را انجام داد. از معایب شارژ کارتریج می توان به کیفیت کمتر چاپ نسبت به تعویض آن و امکان آسیب به دستگاه در صورتی که شارژ کارتریج به درستی انجام نشود اشاره کرد .

نکته مهم: شارژ کارتریج لیزری به کیفیت قطعات کارتریج بستگی دارد یعنی چنانچه از کارتریج های اصلی استفاده نکنید و از کارتریج های کیفیت پایین و غیر استاندارد در چاپگر استفاده نمایید بعد از شارژکارتریج قطعا کیفیت مناسب را کارتریج شارژ شده نخواهد داشت و احتمال آسیب به پرینتر وجود دارد وهزینه تعمیر پرینتر لیزری و یا سرویس به شما تحمیل میشود.

 

برای اطلاعات درباره یکی از بهترین کارتریج های موجود دربازار به صفحه بهترین کارتریج ایرانی مراجعه کنید.

 

9

 

چنانچه به توضیحات بیشترو تخصصی درباره شارژ کارتریج پرینتر نیاز دارید توصیه میکنیم به صفحه   قیمت شارژ کارتریج  مراجعه نمایید.

 

درپایان برای همراهان سایت اطلاعات یکی از بهترین و معتبرترین شرکتها که بصورت تخصصی برای شرکتها و سازمانهای بزرگ دولتی و خصوصی تامین کالا اداری و همچنین خدمات شارژ کارتریج و تعمیرات پرینترهای لیزری و را انجام میدهد معرفی میکنیم:

10

شرکت پردیس چاپگر باران (سهامی خاص)

نام تجاری: پرچابا

آدرس:تهران-خیابان ایرانشهر شمالی -نبش خیابان اراک پلاک 158 واحد 1و2

تلفن دفتر مرکزی: 02188341919  -  02188322120

www.parchaba.com آدرس سایت :  

 

ارسال نظر

 

آخرین مطالب