وام مسکن ملی تعطیل شد

رستم قاسمی دیروز با اشاره به این‌که در جلسه با رئیس بانک مرکزی قرار شد امروز (10 آبان 1400) پرداخت تسهیلات قانون جهش تولید مسکن به بانک‌ها ابلاغ شود، گفته بود: همه بانک‌ها مکلف به تخصیص 20 درصد سهم تسهیلات کشور معادل 360 هزار میلیارد تومان در سال به بخش مسکن شده‌اند.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

در حالی رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از آغاز پرداخت وام نهضت ملی مسکن طی امروز خبر داده بود که وی گفت: پرداخت این وام از ۲ هفته دیگر آغاز می‌شود.

رستم قاسمی دیروز  با اشاره به این‌که در جلسه با رئیس بانک مرکزی قرار شد امروز (10 آبان 1400) پرداخت تسهیلات قانون جهش تولید مسکن به بانک‌ها ابلاغ شود، گفته بود: همه بانک‌ها مکلف به تخصیص 20 درصد سهم تسهیلات کشور معادل 360 هزار میلیارد تومان در سال به بخش مسکن شده‌اند.

وی با بیان این‌که چنانچه بانکی این تکلیف را اجرا نکرد، 20 درصد جریمه مالیاتی می‌شود، افزود: سهم هر استان و همچنین سقف تعداد واحد‌ها در هر شهرستان مشخص شده است؛ این تسهیلات ابلاغ شده و سازندگان می‌توانند از فردا صبح که کار عملیاتی-اجرایی را آغاز می‌کنند، اولین بخش این تسهیلات را درخواست کنند. این تسهیلات در چند مرحله پرداخت می‌شود.

قاسمی تصریح کرد: این تسهیلات یارانه‌ای بوده و جزو تعهدات ماست؛ زمین‌ها هم به صورت 99 ساله در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد که به نوعی رایگان است که از سوی وزارت راه و شهرسازی برای 900 شهر شناسایی زمین صورت گرفته است.

این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی امروز با بیان این‌که 10 آبان مصوبه پرداخت وام نهضت ملی مسکن به بانک‌ها ابلاغ شد، افزود: پرداخت تسهیلات با چند روز تأخیر و حداکثر یکی دو هفته آینده عملیاتی خواهد شد.

ارسال نظر

 
  • علیرضا
    0

    سلام ایا کسانی هم که سال قبل ثبت نام کردن شانل همین شرایط میشوند یا فرق داره همه مسکن ملی یکی هست یا جدیدها با قبلیها فرق داره