وام فرزند سوم چقدر است؟

در هفته گذشته طرح جوانی جمعیت به تصویب شورای نگهبان رسید. طرحی که در آن بر افزایش فرزندآوری و ازدواج جوانان تاکید شده است. در طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، امتیازات خاصی برای خانوارهای دارای فرزند دوم و به خصوص فرزند سوم و بیشتر در نظر گرفته شده است. از جمله مهم‌ترین این مشوق‌ها پرداخت انواع وام برای تولد فرزند سوم است.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

مجلس برای خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر تسهیلات و امتیازات خاصی در نظر گرفته است. از پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی تا پرداخت ۱۲۰ میلیون تومان وام مازاد خرید خانه در نظر گرفته است.

در هفته گذشته طرح جوانی جمعیت به تصویب شورای نگهبان رسید. طرحی که در آن بر افزایش فرزندآوری و ازدواج جوانان تاکید شده است. در طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، امتیازات خاصی برای خانوارهای دارای فرزند دوم و به خصوص فرزند سوم و بیشتر در نظر گرفته شده است. از جمله مهم‌ترین این مشوق‌ها پرداخت انواع وام برای تولد فرزند سوم است.

اما در طرح جوانی جمعیت چه وام‌هایی به خانوارهای دارای فرزند سوم تعلق می‌گیرد؟

وام ۳۰ میلیونی فرزند سوم

اولین وام فرزند سوم، پرداخت تسهیلات بانکی ۳۰ میلیون تومانی است. با تولد فرزند سوم، خانواده می‌تواند ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی دریافت کند. این تسهیلات برای تولد فرزند اول تنها ۱۰ میلیون تومان و برای تولد فرزند دوم ۲۰ میلیون تومان است. اما وام فرزند سوم، ۳۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

 

با تولد فرزندان چهارم و پنجم هم مبلغ این تسهیلات به ۴۰ و ۵۰ میلیون تومان می‌رسد.  این وام‌ها در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود و انتظار می‌رود سود آن ۴ درصد باشد.

وام ۱۲۰ میلیونی خرید مسکن

یکی دیگر از امتیازات طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، پرداخت وام خرید مسکن است. مبلغ وام خرید مسکن برای زوجین نفری ۲۰۰ میلیون تومان است. یعنی افراد می‌توانند ۴۰۰میلیون تومان وام خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند. مبلغ نهایی وام خرید خانه در تهران برای زوجین ۴۸۰ میلیون تومان است.

اما در طرح فرزندآوری مجلس، به ازای تولد هر نوزاد ۱۲۰ میلیون تومان به مبلغ وام مسکن خانوار اضافه می‌شود. بر این اساس مبلغ وام مسکن خانواده دارای یک فرزند ۶۰۰ میلیون تومان می‌شود. اما اگر خانواده‌ای دو فرزند داشته باشد مبلغ نهایی وام خرید مسکن به ۷۲۰ میلیون تومان می‌رسد.

 

خرید بیتکوین با کمترین کارمزد! (ثبت نام)

پیشنهاد امروز 

وام خرید مسکن برای خانواده‌های دارای فرزند سوم ۸۴۰ میلیون تومان است. بر این اساس خانوارهای دارای فرزند سوم می‌توانند برای خرید خانه در تهران تسهیلات ۸۴۰ میلیون تومانی بگیرند. البته هنوز مشخص نشده که مبلغ اقساط چنین وامی چقدر است. چون مبلغ اقساط وام ۴۸۰ میلیونی بیش از ماهی شش میلیون تومان است. حالا با دو برابر شدن مبلغ وام باید دید مبلغ اقساط چقدر می‌شود.

وام خرید زمین ۲۰۰ متری

یکی دیگر از تسهیلات طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده پرداخت وام برای خرید ۲۰۰ متر زمین است. بر اساس این طرح، دولت به خانوارهایی که فرزند سوم آنها به دنیا می‌آید وام برای خرید ۲۰۰متر زمین مسکونی می‌دهد.

خانوارهایی که مشمول وام زمین ۲۰۰ متری شوند، از تنفس دو ساله برای پرداخت اقساط آن بهره‌مند می‌شوند و هشت سال زمان دارند که اقساط آن را پرداخت کنند.

وام ودیعه ۱۵۰ میلیون تومانی

یکی دیگر از وام‌هایی که به خانوارهای دارای فرزند سوم پرداخت می‌شود، وام ودیعه مسکن است. بر اساس طرح فرزندآوری، خانواده‌هایی که از سال ۹۹ به بعد فرزند سوم به دنیا می‌آورند مشمول وام ۱۵۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن می‌شوند. اقساط این وام ۱۵۰ میلیون تومانی ۲۰ ساله است و شرط دریافت آن این است که خانواده فاقد مسکن باشد.

همچنین خانواده‌هایی که دارای فرزند سوم هستند می‌توانند از تسهیلات خرید و ساخت مسکن بیش از یکبار استفاده کنند. یعنی حتی اگر خانواده‌ای

همچنین این امکان در نظر گرفته شده که خانواده‌ها بتوانند دوباره از امکانات دولتی تامین مسکن خانواده‌ها پس از تولد فرزند سه به بعد استفاده کنند.یعنی اگر خانواده‌ای پیش از این از تسهیلات خرید مسکن دولتی استفاده کرده باشد، می‌تواند با تولد فرزند سوم همچنان تسهیلات خرید و ودیعه مسکن بگیرند.

ارسال نظر

 
  • مهدی
    0

    کسانیکه الان بچه سوم دارن وسایل 98بدنیاامده تکلیف اوناچی میشه