روش انتخاب اندیکاتور در تنظیمات تریدینگ ویو

روش انتخاب اندیکاتور در تنظیمات تریدینگ ویو
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 

 

روش انتخاب اندیکاتور در تنظیمات تریدینگ ویو

آیا در مورد تنظیمات تریدینگ ویو چیزی می‌دانید؟ نمودارها و اندیکاتورها در تریدینگ ویو، ابزارهای مهمی برای تحلیل در بازارهای مالی هستند. با استفاده از این ابزارها، سرمایه‌گذاران می‌توانند به تحلیل دقیق‌تری از بازار بپردازند و به‌ویژه در بازار ایران و حتی بازارهای جهانی، فعالیت کنند. این ابزارها به‌راحتی قابل استفاده هستند و حتی افراد مبتدی نیز می‌توانند به سرعت آن‌ها را یاد بگیرند. در ادامه، با ما همراه باشید تا درباره نمودارها و اندیکاتورها در تریدینگ ویو بحث کنیم و تنظیمات تریدینگ ویو در موبایل و لپ تاپ را بیاموزیم.

 

تریدینگ ویو چیست؟

سایت "تریدینگ ویو" یک ابزار آنلاین برای نمایش نمودارهای بازارهای مالی مانند ارزهای دیجیتال، جفت‌ارزها، سهام، شاخص‌ها و فلزات است. علاوه بر ارائه نمودارها، این سایت ابزارهای تحلیلی متنوعی را نیز برای تحلیلگران ارائه می‌دهد.

همچنین، امکان به اشتراک‌گذاری تحلیل‌ها توسط کاربران باعث شده تا تریدینگ ویو به عنوان یک شبکه اجتماعی مختص تحلیلگران بازارهای مالی شناخته شود. بخش مهمی از این سایت، قسمت مربوط به نمودارها و ابزارهای تحلیل است که به عنوان بخش کاربردی برای تحلیل‌های مالی شناخته می‌شود.

 

اندیکاتور چیست؟

حتما در تنظیمات تریدینگ ویو با بخش اندیکاتور برخورد داشته‌اید. اندیکاتورها به عنوان ابزارهای تحلیل تکنیکال شناخته می‌شوند. آن‌ها به عنوان نقطه‌ای برای تصمیم‌گیری عمل می‌کنند، مشابه علایم رانندگی که هشدارهایی در راستای عملکرد خاص ارائه می‌دهند. اندیکاتورها نقش تکمیلی در کنار سایر نشانه‌های بازار دارند که برای جلوگیری یا تشویق به عمل در بازار سرمایه استفاده می‌شوند. زمانی که الگوها و نمودارهای اصلی کمک‌کننده‌ای در فرآیند تصمیم‌گیری نیستند، اندیکاتورها با ارائه‌ خروجی‌های ریاضی از تحلیل چندین فاکتور مختلف، همراه شما در راه‌اندازی یک تصمیم درست هستند.

دلایلی که ذکر شد، باعث می‌شوند اندیکاتورها به عنوان نمودارهای کمکی شناخته شوند. آن‌ها به‌عنوان راهی برای تجزیه و تحلیل دقیق‌تر داده‌هایی مانند ارزش و قیمت سهم، زمان و حجم عمل می‌کنند. اندیکاتورها معمولا به شکل توابع ریاضی در نمودارها مورد استفاده قرار می‌گیرند و بهترین راهنماها در زمینه سرمایه‌گذاری هستند.

در بازار سرمایه، فرآیند تحلیل به‌صورت نمودار ارزش-زمان یا همان قیمت-زمان انجام شده و نتایج لازم حاصل می‌شوند. در صورتی که این نمودار پاسخگو نباشد یا نیاز به تحلیل عمیق‌تر داده‌ها باشد، از اندیکاتورها بهره می‌برند. اندیکاتورها الگوها و روندها را شناسایی کرده و به پیش‌بینی آینده کمک می‌کنند.

انتخاب اندیکاتور در تنظیمات تریدینگ ویو

اندیکاتورها به عنوان یکی از اصولی‌ترین ابزارهای تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی اهمیت دارند. این ابزار، مهم‌ترین ابزار برای انجام تحلیل‌های معامله‌گران است. وب‌سایت TradingView انواع مختلفی از اندیکاتورها را ارائه می‌دهد؛ اما برخی از امکانات، مانند ایجاد اندیکاتورهای سفارشی و تنظیمات پیشرفته، تنها برای کاربران پریمیوم قابل دسترسی هستند. در ادامه، تنظیمات تریدینگ ویو را به طور کلی توضیح می‌دهیم.

در مرحله اول در نوار بالای صفحه به گزینه "Indicators" بروید؛ پس از کلیک روی "Indicators"، یک صفحه جدید باز می‌شود که شامل موارد زیر است.

 • Favorites: لیستی از اندیکاتورهای مورد علاقه.
 • My Scripts: این بخش به شما امکان می‌دهد اسکریپت‌های اختصاصی خود را ایجاد کنید.

 • Technicals: در این بخش، تمام اندیکاتورها، استراتژی‌ها و الگوهای تحلیل تکنیکال وجود دارند که می‌توانید انتخاب کنید.
 • Financials: این قسمت در بازارهای رمزارز غیرفعال است و به ارائه اطلاعات اقتصادی مربوط به دارایی‌ها می‌پردازد.

 • Community Scripts: در این قسمت، می‌توانید از اسکریپت‌ها و اندیکاتورهایی که توسط کاربران دیگر ایجاد شده‌اند، استفاده کنید.

نوع نمایش چارت در لپ تاپ

در تنظیمات تریدینگ ویو، نمایش چارت از اهمیت خاصی برخوردار است. تحلیل‌گران با توجه به استراتژی معاملاتی خود، انواع مختلف چارت را انتخاب می‌کنند. برخی از تریدرها ممکن است به نمودار کندل‌استیک علاقه داشته باشند، در حالی که دیگران ممکن است به نمودار قیمت میله‌ای تمایل داشته باشند. در ادامه به روش انتخاب انواع نمودارهای ارز دیجیتال پرداخته می‌شود:

 • در بالای تریدینگ ویو، روی آیکون سمت چپِ Indicators کلیک کنید.

 • در نوار بازشده، می‌توانید نوع نمایش نمودار قیمت را انتخاب کنید.

 

تنظیمات تریدینگ ویو در موبایل

شخصی‌سازی چارت‌های قیمتی و اجرای تنظیمات تریدینگ ویو در موبایل با نسخه دسکتاپ تفاوتی ندارد. در ادامه توضیحاتی در مورد انتخاب اندیکاتورها، اعمال تغییرات در تایم فریم و نحوه نمایش نمودار قیمت ارائه می‌دهیم.

انتخاب تایم فریم

با توجه به تفاوت در طراحی بین اپلیکیشن و تنظیمات تریدینگ ویو در موبایل و نسخه دسکتاپ، در ادامه به شما روش انتخاب تایم فریم و اندیکاتور در این تنظیمات را توضیح می‌دهیم.

 • در گام ابتدایی پس از بازکردن نمودار مورد نظر، در پایین صفحه روی تایم‌فریم پیش‌فرض که در کنار نام جفت ارز قرار دارد، کلیک می‌کنیم.

 • در صفحه بازشده، امکان انتخاب تایم فریم‌های مختلف از 1S تا 12M وجود دارد. همچنین با نگه‌داشتن انگشت روی گزینه مورد نظر، امکان افزودن به لیست مورد علاقه نیز وجود دارد.

انتخاب اندیکاتور در تنظیمات tradingview

در موبایل و دستکاپ، تنظیمات تریدینگ ویو و روش انتخاب اندیکاتور متفاوت است. در ادامه مراحل این تنظیمات را در موبایل بررسی می‌کنیم.

 • پایین صفحه روی آیکون + کلیک کنید تا به صفحه اندیکاتورها هدایت شوید.

 • در صفحه جدید، گزینه‌ Indicators با نماد Fx را انتخاب کنید.

 • اینجا می‌توانید اندیکاتورها، استراتژی‌ها و پترن‌های مختلف برای تریدرها را انتخاب کنید.

 

نوع نمایش چارت در موبایل

در نسخه موبایل، نمودار قیمت به روش زیر نمایش داده می‌شود:

 • با انتخاب چارت مورد نظر، پایین صفحه روی آیکون ... کلیک کنید تا به صفحه جدیدی منتقل شوید.

 • سپس در این صفحه، گزینه "Chart type" را انتخاب کنید.

 • در صفحه بازشده، انواع مختلف چارت‌های قیمتی را مشاهده و انتخاب کنید. همچنین برای افزودن نوع چارت مورد نظر به لیست دلخواه خود، باید انگشت خود را روی گزینه مورد نظر نگه دارید.

 

سخن پایانی

اگر به تازگی وارد بازارهای مالی و از دیجیتال شده‌اید، بهترین منبع برای شما والکس است. این در حالی است که اگر در بازارهای مالی و ارز دیجیتال حرفه‌ای‌ترین هم هستید، بهترین منبع برای شما والکس است. در واقع دنیای ارزهای دیجیتال و بازار مالی به قدری گسترده است که روزانه یک موضوع جدید برای یادگیری خواهید داشت. در این مقاله به مبحث جذاب و مهم روش انتخاب اندیکاتور در تنظیمات تریدینگ ویو لپ تاپ و تنظیمات تریدینگ ویو در موبایل پرداختیم و این تنظیمات را در موبایل و لپ تاپ بررسی کردیم.

 

ارسال نظر

 

آخرین مطالب