5 کتاب پر فروش بیان معنوی + معرفی

معرفی کتاب های انتشارات بیان معنوی

5 کتاب پر فروش بیان معنوی + معرفی
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 

 

انتشارات بیان معنوی ناشر تخصصی آثار و اندیشه های استاد علیرضا پناهیان است تعدادی از طلاب، دانشجویان و فارغ‌التحصیلانِ علاقمند و معتقد به ضرورت تلاش جدی و نظام‌مند در تولید و نشر علمی و عملی مباحث ارزشمند و کاربردی حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، پس از چندین سال فعالیت منسجم در این راستا، با ثبت موسسه «عصر بیان معنوی»، فعالیت‌های خود را در قالب این موسسه ادامه دادند .

در امتداد فعالیت های موسسه عصر بیان معنوی به منظور چاپ و نشر آثار استاد پناهیان، انتشارات بیان معنوی زیر نظر این موسسه تاسیس شد و عمدتاً اقدام به نشر و توزیع آثار مکتوب و دیجیتال حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان می کند.در این مطلب، سعی داریم 5 کتاب از آثار پرفروش نشر بیان معنوی را که با استقبال مخاطبین همراه بوده است را معرفی کرده و بررسی نماییم.

کتاب ترجمه الغارات

دوران حکومت امام علی (ع) به دو بخش اصلی و مهم تقسیم شده است؛ جنگ های مشهور جمل ، صفین و نهروان همگی در دو سال ابتدایی حکومت ان حضرت بوده و بیش از نیمی از دو سال حکومت باقی مانده را دوره ای مهم و به نسبت دوران اولیه عبرت اموزتر، اما روایت نشده از حکومت امام علی (ع) تشکیل داده که از آن به نام دوره غارات یاد می شود.

دوره غارات، اقدامات متعدد و متنوع معاویه برای تضعیف وسقوط حکومت امیر المومنین (ع) و همچنین سستی و عدم همراهی یاران امام در مقابل اقدامات معاویه برای تامین امنیت خود را در بر می گیرد.

کتاب الغارات و اتفاقات آن تناسب زیادی با شرایط و اتفاقات کنونی ما و منطقه دارد، به همین جهت سردار دلها توصیه به مطالعه آن نموده است و آن را مقتلی کامل می داند که با عبرت آموزی از وقایع آن می توان آگاهانه‌تر و بدون تعصبات فردی و حزبی نسبت به پیشامد ها واکنش نشان داد.

کتاب الغارات نوشته ابراهیم بن محمد ثقفی از علما بنام شیعه است که دو سال پایانی حکومت امام علی (ع) را روایت می کند و سید محمود زارعی این کتاب را ترجمه و تلخیص کرده است که با مقدمه استاد علیرضا پناهیان و توسط نشر بیان معنوی راهی بازار نشر شده است.

کتاب رهایی از گناه

به عنوان دومین کتاب این فهرست به سراغ کتاب رهایی از گناه رفته ایم که جزو آثار جدید این نشر بوده است ؛ این کتاب که بیانات حجت الاسلام علیرضا پناهیان است و توسط نشر بیان معنوی منتشر شده است. تلاش کرده تا یکی از موانع مهم برای رسیدن به یک زندگی با نشاط و انواع لذت های مطلوب را از جلوی پای جوانان بردارد.

یکی از موانع جذب همه جوانان به دین و همچنین یکی از موانع رشد دین‌داران، برداشت ناقص و بعضاً نادرستی است که در ذهن آنان از دین و مفاهیم اصلی آن نقش بسته است مؤلف در این مبحث تلاش کرده است تا با نگاهی نو و در عین حال اصیل به این مفاهیم، ضمن اصلاح ذهنیت مخاطبان نسبت گناه و توبه قدم‌ها و روش‌هایی برای ترک گناه را به روشی ساده و کارآمد بیان کند.

 

این نوشتار برگرفته از سلسله مباحث استاد پناهیان در رمضان سال 1398در مسجد امام صادق (ع) تهران است که توسط واحد پژوهش مؤسسه بیان معنوی بازنویسی، مستندسازی و ویراستاری شده و به فراخور نیاز و در راستای تکمیل مباحث، مطالبی نیز به آن افزوده شده است.

در بخشی از کتاب می خوانید: قصد داریم در مورد دو موضوع بسیار عجیب در عالم خلقت و فضای دین‌داری صحبت کنیم؛ یکی موضوع «گناه» و دیگری موضوع «مغفرت و توبه».

در این عالمی که خداوند همه‌چیز را منظم آفریده است، به انسان اراده و اختیار و آزادی داده است، و طبیعتاً این انسان گاهی اشتباه می‌کند و عمل خلافی از او سر می‌زند که به ضرر خودش است، عجیب این است که خداوند اسم این اشتباه را «گناه و معصیت» گذاشته است و می‌فرماید: «مرا عصیان کردید!» درحالی‌که ما خودمان را اذیت کرده‌ایم و به نفس خودمان ظلم کرده‌ایم و ضربه زده‌ایم، ولی این ضربه‌ای را که ما به خودمان زده‌ایم، خداوند به خودش می‌گیرد.

کتاب چگونه یک نماز خوب بخوانیم

کتاب چگونه یک نماز خوب بخوانیم؟ کتاب دیگری از انتشارات بیان معنوی است که بررسی و معرفی می شود، کتاب حاضر برگرفته از سلسله مباحث استاد علیرضا پناهیان با موضوع "چگونه یک نماز خوب بخوانیم " است که در حرم مطهر رضوی در مشهد ارائه شده است این کتاب از زاویه‌ای جدید و کاملاً کاربردی و روان‌شناسانه به سوال بسیار مهم «چگونه یک "نماز خوب" بخوانیم؟» پرداخته است و مهم‌ترین آثار و فواید روحی و روانی نماز را که اغلب به آن توجه نمی‌شود را به زبان ساده و تحلیلی توضیح داده است.

این کتاب با نگاهی تازه و متفاوت و درعین حال علمی، کاربردی و چالش‌برانگیزش به «نماز خوب» پرداخته است و به دلیل اینکه با بیانی ساده و روان و آمیخته با مثال ارائه شده، با استقبال فراوان و گستردۀ اقشار مختلف به ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان، مراکز فرهنگی و همچنین معلمان، مربیان و فعالین فرهنگی قرار گرفته است.

در بخشی از این کتاب می خوانید : با زندگی شیرین است که انسان پیش خداوند متعال هم عزیز می‌شود. «شاکرانه بندگی کردن» زیباترین نوع عبادت است. اما چه کنیم که زندگی ما شیرین شود و بتوانیم با حلاوت زندگی کنیم و بالطبع با حلاوت بندگی کنیم؟ چه کنیم که مثل ندید بدید ها نباشیم که عقدۀ لذت بردن دارند و با سر، به طرف لذت هر گناهی می‌روند و از هر خمرۀ خیالی شرابی سر در می‌آورند؟

پاسخ روشن است اگر روح خودمان را با عبادت و ذکر پروردگار تغذیه کنیم زندگیمان سرشار از نشاط، شادی و انرژی می‌شود و با حداقل نعمات و مواهب نیز شیرین خواهد شد. ما آدم‌ها نیاز اصلی‌مان به خود خداوند است، نه اینکه نیاز اصلی ما به نعماتی باشد که می‌خواهیم از او بگیریم.

کتاب مدیریت تقوا محور

کتاب مدیریت تقوا محور طرحی برای ادارۀ جامعه،چهارمین اثر از نشر بیان معنوی است که به بررسی آن می پردازیم این کتاب ، نگاه شما را به معنای کلیشه‌ای تقوا تغییر می‌دهد؛ چراکه نگاه عموم مردم، جوانان و حتی بسیاری از نخبگان به «تقوا»، نگاهی صرفاً فردی، کلیشه‌ای و به معنای پرهیزکاری و دوری از گناه بوده در حالی که این کتاب با نگاهی جامع به متون دینی، به تبیین ابعاد و زوایای جدیدی از این مفهوم بسیار کلیدی و کاربردی پرداخته و مدل «روش مدیریت مبتنی بر تقوا برای ادارۀ بهتر زندگی » را ارائه داده و جایگاه آن را در میان روش‌های متداول مدیریت روشن می‌سازد.

نوشتار حاضر توسط گروه مؤلفان مؤسسۀ بیان معنوی بازنو یسی، مستندسازی و ویراستاری شده و به فراخور نیاز و در راستای تکمیل مباحث، مطالبی نیز به آن افزوده شده است و با همت نشر بیان معنوی در 160 صفحه راهی بازار نشر شده است.

کتاب رابطه عبد و مولا

آخرین کتاب این فهرست کتاب رابطه عبد و مولاست که به بررسی رابطۀ عبد با مولا از زوایای مختلف پرداخته است؛ این کتاب نیز در 264 صفحه از نشر بیان معنوی چاپ شده است.

کتاب نگاهی به رابطه عبد و مولا به شما می آموزد برای اینکه احساس نیاز به رابطه‌ عبد و مولا را در خودتان کشف و بعد جنس این رابطه را لمس کنید، سعی کنید تا آنجا که می‌توانید گناه نکنید؛ تعلقات خودتان به دنیا را کم کنید، ین کتاب به مخاطب یاد می‌دهد نگاه بد نکند، بدزبانی نکند، گوشش را کنترل کند و راه بندگی در پیش گیرد.

فصل اول این کتاب به «راه های کشف رابطه با خدا» پرداخته و فصل های دوم تا پنجم به آثار این رابطه، چگونگی رشد این رابطه و «برخی از ویژگی‌ها عبدپروری مولا» پرداخته است. فصل آخر کتاب با شرح مختصری بر حدیث مشهور «عنوان بصری به بررسی شرایط عبودیت در کلمات امام صادق(ع) در این حدیث می پردازد و با تکمیل مباحث قبلی، کتاب به پایان می رسد.

 

ارسال نظر

 

آخرین مطالب