تزریق اشتباه جان بیمار را گرفت

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در استان کرمان، جزییات بیشتری از خطای رخ داده در پی مرگ مشکوک یک بیمار در بیمارستان علی ابن ابیطالب(علیه السلام) را اعلام کرد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 پرستار مسئول که می بایست برابر دستور پزشک معالج ویتامین ث تزریق می نمود به دلیل تشابه بسیار زیاد شکل دارو با داروی دیگر، تزریق اشتباهی انجام می دهد و متاسفانه منجر به مرگ شده است. 

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در استان کرمان، جزییات بیشتری از خطای رخ داده در پی مرگ مشکوک یک بیمار در بیمارستان علی ابن ابیطالب(علیه السلام) را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه، در این اطلاعیه آمده است: «به دنبال بررسی بیشتر در خصوص فوت ناگهانی مرحوم سعید خانی، ریاست دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ضمن حضور در تمامی جلسات فوق العاده ویژه کمیته مرگ و میر و هیئت تخلفات اداری و بازرسی با بررسی کلیه عوامل احتمالی دخیل در امر مذکور به این نتیجه رسیدند که متاسفانه حادثه مذکور به دلیل اختلال در روند تحویل دارو به بخش رخ داده است.

نهایتاً پرستار مسئول که می بایست برابر دستور پزشک معالج ویتامین ث تزریق می نمود به دلیل تشابه بسیار زیاد شکل دارو با داروی دیگر، تزریق اشتباهی انجام می دهد و متاسفانه منجر به مرگ شده است.

در نهایت بعد از جلسات مشترک با افراد دخیل در این ماجرا، منجر به استعفای پنج نفر از مسئولین بیمارستان در رده های مختلف و معرفی ۱۷ نفر کارمند به هیئت رسیدگی به تخلفات شد. ضمناً نتیجه کالبد شکافی بیمار در آینده توسط پزشکی قانونی استان اعلام خواهد شد».

در پایان این اطلاعیه بیان شده است: ضمن عذرخواهی مجدد ریاست و معاونت درمان دانشگاه مغفرت الهی را برای مرحوم سعید خانی آرزو داریم و امید داریم با تمهیداتی که اندیشیده شده در آینده کمترین خطای پزشکی را داشته باشیم.

ارسال نظر

 
  • ناشناس
    0

    واقعا تاسف داره با ی عذرخواهی ساده ی نفر از دست بره ماشاله روکه رو نیس از این اشتباه ها زیاد شده طرفو کشتید بعد میگین بررسی میشه شما پزشکان فکر کردین با جان ی نفر سر کار دارین اون مریض عزیزه ی خانواده بوده کی میخابن متوجه بشین چرا اشتباه شما به چشم نمیا ولی سه تا بادام هندی طرف برداشت دادگاهی شد ای خدا خودت به دادمون برس اینا چه بود ی مشت آدم وظیفه نشناس بیرحم