اخبار بورس| بازار بورس| شاخص بورس

سهامداران پاکشوما بخوانند| افشای اطاعات پاکشوما

صبح امروز گروه صنعتی پاکشو دو اطلاعیه در کدال منتشر کرد. یکی از این دو اطلاعیه در مورد پذیرش یکی از شرکت‌های زیر مجموعه این نماد در فرابورس بود.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

صبح امروز گروه صنعتی پاکشو دو اطلاعیه در کدال منتشر کرد. این دو اطلاعیه در خصوص افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب بود.

بر اساس اطلاعیه نخست، خبر از موافقت با انتشار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون اوراق اختیار فروش تبعی(بیمه سهام), از سوی شرکت گروه صنعتی گلرنگ (سهامی خاص) داد. دوره معاملاتی این اوراق ۲۴ ماه و ارزش سررسید آن هزار تومان است. پاکشو در مجموع یک میلیارد و ۸۱۱ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۲۵۹ سهم خود را وثیقه قرار داده است.

بر اساس اطلاعیه دوم، با پذیرش سهام شرکت پدیده شیمی جم ( سهامی خاص) از شرکت‌های وابسته گروه صنعتی پاکشو در بازار دوم فرابورس ایران موافقت به عمل آمده است. شایان ذکر است قبل از درج نام شرکت در فهرست نرخ های فرابورس و آغاز معاملات اطلاعات لازم و تعیین شده توسط این شرکت ارائه می‌شود. با این حال هنوز زمانی برای عرضه این نماد در فرابورس اعلام نشده است.

 

نماد پاکشو به دلیل این دو افشا متوقف شده ولی در جریان معاملات امروز بازگشایی خواهد شد. بازگشایی‌ای که احتمالا به واسطه این دو خبر خوب با صف خرید همراه خواهد بود.پاکشو که در یک ماهه اخیر تنها دو درصد بازدهی مثبت داشته در یکسال گذشته به سهامدارانش ضرر ۱۸ درصدی وارد کرده است.

ارسال نظر