اخبار فوری|محمد رئیس زاده|خط و نشان کشیدن رئیس سازمان نظام پزشکی به وزیر علوم

خط و نشان کشیدن رئیس سازمان نظام پزشکی به وزیر علوم

رئیس زاده شرایط جامعه پزشکی کشور اشاره کرد و افزود: در این برهه از تاریخ، حفاظت از سرمایه ارزشمند جامعه پزشکی بر عهده همگان است. اگر این سرمایه ملی آسیب ببیند، سلامت جامعه تهدید می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

محمد رئیس زاده، روز دوشنبه اول آذر ۱۴۰۰، در نشست خبری که برخی از معاونان سازمان نظام پزشکی نیز حضور داشتند، به تشریح برنامه‌ها و سیاست‌های جدید سازمان نظام پزشکی پرداخت و در ادامه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در ابتدا با اشاره به آغاز هفته بسیج و شهادت بیش از ۵۰ پزشک در دوران دفاع مقدس، گفت: در دوران کرونا نیز بیش از ۱۴۰ نفر از همکاران پزشک ما جان خود را از دست دادند و بیش از ۳ برابر دوران دفاع مقدس شهید تقدیم نظام اسلامی کرده ایم.

رئیس زاده تاکید کرد: تعداد بالای شهدا نشانگر این است که جامعه پزشکی در خط مقدم خدمت به مردم تلاش می‌کند.

وی به شرایط جامعه پزشکی کشور اشاره کرد و افزود: در این برهه از تاریخ، حفاظت از سرمایه ارزشمند جامعه پزشکی بر عهده همگان است. اگر این سرمایه ملی آسیب ببیند، سلامت جامعه تهدید می‌شود.

رئیس زاده به مقوله صیانت از جامعه پزشکی اشاره کرد و گفت: نباید اعتماد جامعه را به سرمایه ملی کم کرد، زیرا بسیار خطرناک است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران ادامه داد: استثناها را در جامعه پزشکی به عنوان قاعده قرار ندهیم. ما به یکپارچگی جامعه پزشکی و مردم، عقیده داریم و نقش اول ما صیانت از سلامت جامعه است.

وی افزود: هدف غایی ما در سازمان نظام پزشکی، ارتقای سطح سلامت جامعه است و این میسر نمی‌شود جز حمایت از جامعه پزشکی و این دو مقوله، لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

رئیس زاده گفت: دخالت‌های غیر کارشناسی باعث آسیب به جامعه پزشکی می‌شود. روح و روان جامعه پزشکی در دوران خسته و افسرده است. انصاف نیست در چنین مبارزه‌ای، بحث‌هایی مطرح شود که با روح و روان جامعه پزشکی بازی کند.

وی افزود: در ماه‌های اخیر، طرح‌هایی مطرح شده است که اکثریت جامعه پزشکی با آنها مخالف هستند. در شرایط فعلی، جامعه پزشکی با همه کمبودها دارد کار خودش را انجام می‌دهد و ضرورتی ندارد در چنین شرایطی، طرح‌هایی مطرح شود که جامعه پزشکی را آزرده خاطر کند.

رئیس زاده در واکنش به پیشنهاد وزیر علوم برای ادغام، تاکید کرد: شرایط زمانی برای طرح این بحث مناسب نیست.

وی افزود: چرا می‌خواهیم با ادغام، از مسیر درخشان نظام سلامت کشور باز گردیم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران خطاب به وزیر علوم، گفت: حد و حدود حریم دیگر وزارتخانه‌ها را رعایت کنید.

وی افزود: وضعیت افتخار آمیز در نظام سلامت کشور، ماحصل تلاش‌هایی است که صورت می‌گیرد. کسی بهتر از ما دلسوز نظام سلامت نیست و ما می‌دانیم این طرح، غیر کارشناسی است.

رئیس زاده تاکید کرد: این ادغام به ضرر سلامت جامعه خواهد بود و ما اجازه نمی‌دهیم با جان مردم بازی شود.

ارسال نظر