قیمت طلا| قیمت طلا جهانی| قیمت طلا امروز

قیمت طلا تا پایان هفته به کدام سو می رود؟

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از تداوم روند افزایشی بازار درصورت رشد بیشتر قیمت دلار خبر داد و گفت: حجم معاملات طلا و سکه به شدت کاهش یافته است.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

محمد کشتی‌آرای درباره علت افزایش مجدد قیمت طلا و سکه توضیح داد: از آنجا که بهای اونس جهانی نسبت به پنجشنبه ۳۲دلار بیشتر شده و دلار هم مجددا افزایش یافته، روند صعودی بازار طلا امروز هم ادامه داشته است.

کشتی‌آرای اضافه کرد: بر این اساس قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار در مقایسه با آخرین روز معاملات هفته گذشته ۱۰۲هزار، طلای ۱۸عیار گرمی ۳۰هزار، سکه امامی و طرح قدیم به ترتیب ۱۵۰هزار و ۳۰۰هزار، نیم و ربع سکه نیز هرکدام ۱۵۰هزار و ۱۰۰هزار و سکه‌های یک گرمی هم ۵۰هزار تومان افزایش یافته است.​

به گفته این فعال بازار طلا، رکود بازار به دلیل ماه محرم تشدید شده و برخلاف گذشته با افزایش قیمت‌ها تقاضا کاهش یافته به طوریکه حباب سکه از حدود ۷۵۰هزار به ۵۵۰هزار تومان رسیده است.

وی با پیش‌بینی آینده بازار تصریح کرد: باتوجه به نوسان بالای قیمت‌ها، پیش‌بینی برای یک ساعت آینده هم ممکن نیست اما درصورتی که روند صعودی دلار ادامه‌دار باشد رشد قیمت طلا و سکه هم متوقف نخواهد شد.

ارسال نظر