قیمت دلار کانادا به افغانی

قیمت دلار کانادا به افغانی
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 

به منظور نشان دادن دلار کانادا از نماد CAD استفاده می شود و نماد دلار افغان نیز AFN است. دلار کانادا به 100 سنت و دلار افغان به 100 پالس تقسیم می شود. قیمت دلار همیشه یک مسیر یکنواخت را طی نمی کند و با فراز و نشیب هایی مواجه خواهد شد. بنابراین، آگاهی از نرخ لحظه ای دلار هنگام خرید ارز و تبدیل دلار به شما کمک زیادی می کند.

در این مطلب قصد به شرح قیمت دلار کانادا به افغانی بپردازیم.

نرخ دلار کانادا به افغانی

قیمت خرید و فروش و نرخ دلار به عوامل اقتصادی مرتبط می باشد. در صورتی که اوضاع اقتصادی خوب باشد و کشور بتواند به نرخ بازده بیشتری دسترسی پیدا کند، از سرتاسر دنیا سرمایه گذارانی را جذب می کند. از آنجایی که سرمایه گذاران همواره به دنبال این هستند که بالاترین نرخ بازدهی را دریافت کنند، روند صعودی سرمایه گذاری باعث می شود تقاضا برای دلار آن کشور بیشتر شده و به این ترتیب نرخ دلار کانادا نیز افزایش پیدا کند.

در مقایسه با قیمت دلار کانادا و افغانی می توان گفت که واردات کالاها و خدمات از کشورهای دیگر به افغانستان باعث می شود که میزان خروج دلار از کشور افغانستان بیشتر شود. در صورتیکه میزان واردات بیش از صادرات باشد، کشور با کسری بودجه مواجه خواهد شد. بنابراین، کشوری که دچار کسری بودجه شده است، باید سرمایه ی خارجی جذب کند و به همین دلیل قیمت دلار نیز روند نزولی خواهد داشت.

نرخ دلار کانادا به افغانی در چند سال قبل با توجه به عوامل مختلف دچار نوساناتی شده است. باید اخبار تبدیل نرخ دلار کانادا به افغانی را به صورت لحظه ای دنبال کنید تا در صورت انجام معاملات دچار ضرر نشوید.

نکات کلیدی در رابطه با قیمت دلار کانادا به افغانی

 • علاوه بر عواملی مانند نرخ بهره و تورم، نرخ ارز یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده ی اقتصاد یک کشور است.
 • اگر ارز، ارزش بالاتری داشته باشد، واردات یک کشور ارزان تر و صادرات آن در بازارهای خارجی گران تر می شود.
 • نرخ تبدیل ارز، نسبی است و به صورت مقایسه بین ارزهای دو کشور تعیین می شود.

  عوامل تعیین کننده نرخ ارز

  عوامل متعددی تعیین کننده نرخ ارز هستند. بسیاری از این عوامل به روابط تجاری دو کشور مربوط می شود. به یاد داشته باشید، نرخ تبدیل ارز نسبی است. در بخش زیر، برخی از عوامل مهم تعیین کننده نرخ تبدیل ارز بین دو کشور آورده شده است. توجه داشته باشید که این عوامل هیچ ترتیب خاصی ندارند. مانند بسیاری از جنبه های اقتصاد، اهمیت نسبی این عوامل مورد توجه بسیاری از اقتصاددانان قرار گرفته است. نرخ تبدیل ارز روی عواملی مانند نرخ بهره، تورم و حتی سود سرمایه از اوراق بهادار داخلی تأثیر می گذارد. در حالی که نرخ ‌های ارز توسط عوامل پیچیده ی متعددی تعیین می‌ شوند که اغلب حتی با تجربه‌ترین اقتصاددانان را با سردرگمی مواجه می کند، سرمایه گذاران باید درک درستی از نحوه ی تاثیر عوامل مختلف روی نرخ تبدیل ارز داشته باشند.

 • تفاوت در تورم

معمولاً، وقتی در یک کشور نرخ تورم کم باشد، ارزش ارز بیشتر می شود، چون قدرت خرید آن نسبت به سایر ارزها نیز افزایش پیدا می کند. در نیمه آخر قرن بیستم، کشورهایی مانند ژاپن، آلمان و سوئیس نرخ تورم کمتری داشتند، در حالی که در ایالات متحده و کانادا بعداً نرخ تورم کاهش پیدا کرد.

 • تفاوت در نرخ بهره

نرخ بهره، تورم و نرخ ارز به شدت به یکدیگر وابسته هستند. با تغییر نرخ بهره، نرخ تورم و نرخ ارز تحت تأثیر قرار می گیرد. افزایش نرخ بهره باعث جذب سرمایه خارجی و افزایش نرخ ارز می شود. با این حال، اگر تورم در یک کشور بسیار بیشتر از کشورهای دیگر باشد یا اگر عوامل دیگر منجر به کاهش ارزش پول شوند، نرخ بهره افزایش می یابد. اگر میزان نرخ بهره پایین باشد هم نرخ ارز کاهش پیدا کرده است و با قیمت کمتری می توانید دلار کانادا را به دلار افغانی تبدیل کنید.

 • موقعیت تجاری

اگر قیمت صادرات یک کشور با نرخی بیشتر از واردات آن افزایش پیدا کند، شرایط تجارت کشور به نحو مطلوبی بهبود پیدا کرده است. میزان تقاضا برای صادرات افزایش پیدا می کند و این به نوبه خود منجر به افزایش درآمد حاصل از صادرات می شود که افزایش تقاضا برای ارز کشور (و افزایش ارزش پول) را فراهم می کند. اگر قیمت صادرات با نرخ کمتری نسبت به واردات آن افزایش پیدا کند، ارزش ارز نیز کاهش پیدا می کند. بنابراین، نرخ تبدیل دلار کانادا به افغانی به شرایط تجاری دو کشور نیز بستگی دارد.

 • موقعیت اقتصادی قوی

سرمایه گذاران خارجی به دنبال کشورهایی با ثبات و دارای شرایط اقتصادی خوب هستند تا در آنجا سرمایه گذاری کنند. بنابراین، شرایط اقتصادی روی نرخ تبدیل ارز تاثیر می گذارد.

قیمت دلار کانادا به افغانی به امروز

‌در سایت گنجینه می توانید به صورت لحظه ای آپدیت نرخ تبدیل دلار کانادا به افغانی را دنبال کنید ‌و سپس هر زمان که خواستید به صرافی جهت تبدیل دلار کانادا به افغانی مراجعه کنید.

درباره صرافی های تورنتو بخوانید.

مبدل دلار کانادا به افغانی

اطلاع از قیمت لحظه ای دلار بهترین کار است و به همین منظور سایت گنجینه شما را در زمینه ی خرید دلار و تبدیل دلار کانادا به افغانی با ارائه ی قیمت های دلار به صورت لحظه ای راهنمایی می کند. قیمت های دلار موجود در این سایت از صرافی های معتبر جمع آوری شده و به صورت مرتب به روزرسانی می شوند.

در صورتیکه ساکن افغانستان هستید و برای مدتی در کانادا زندگی می کردید و الان قصد بازگشت به کشورتان را دارید، باید دلار کانادا را به افغانی تبدیل کنید.

صرافی های کانادا

آیا در کانادا زندگی می کنید و می خواهید شهریه فرزندتان که در افغانستان تحصیل می کند را پرداخت کنید؟ آیا نیاز به تبدیل دلار کانادا به افغانی دارید؟ نگران نباشید! صرافی ها پروسه ی تبدیل دلار و انتقال وجه و حواله را برای شما آسان کرده اند.

با مراجعه به صرافی های معتبر کانادا می توانید در سریعترین زمان ممکن از کانادا به کشور دیگر مانند ایران حواله داشته باشید، ارز بخرید یا دلار کانادا را به هر نوع ارز دیگر مانند افغانی تبدیل کنید. صرافی های شناخته شده ی کشور کانادا مانند کلگری، ونکوور و ارگ، انواع خدمات از قبیل تبدیل نرخ ارز را به شما ارائه خواهند داد. در این بخش شما را با چند مورد از اصطلاحات متداول صرافی ها آشنا می کنیم تا وقتی به صرافی رفتید از شنیدن این کلمات تعجب نکنید!

 • حواله: هنگامی که افراد بخشی از درآمد خود را به صورت پول نقد یا کالا برای حمایت از خانواده خود به کشور دیگر ارسال می کنند، به این انتقال ها، حواله می گویند.
 • نرخ ارز دولتی: در صورتیکه قصد وارد کردن کالاهای ضروری را داشته باشید، از این ارز استفاده می شود.
 • نرخ سامانه نیما: آیا قصد به فروش گذاشتن حواله را از طریق کارت بازرگارنی یا سامانه نیما دارید؟ در این صورت باید از نرخ سامانه نیما استفاده شود.
 • کارمزد صرافی: برای انجام کارهای بانکی کارمزد دریافت می شود و صرافی ها نیز مانند بانکها از این قاعده مستثنی نیستند. البته، نرخ کارمزد صرافی ها مبلغ زیادی نیست و جای نگرانی وجود ندارد. به منظور اطمینان خاطر از کارمزد صرافی می توانید با پشتیبانی صرافی تماس بگیرید تا از جزئیات کارمزد صرافی مطلع شوید.
 • دریافت مشاوره درباره ی اقامت کانادا

اگر خودتان ساکن کانادا هستید و به دنبال پروسه ی انتقال اعضای خانواده تان به کانادا هستید، بهتر است از خدمات موسسه مهاجرت تراست بهره ببرید. دریافت ویزای کانادا و اقامت کانادا اگر توسط افراد متخصص و وکیل مهاجرت صورت بگیرد، دقیق تر خواهد بود. به همین منظور، موسسه مهاجرتی تراست به همراه وکیل مهاجرتی خود در زمینه ی مهاجرت به کانادا به افرادی که ساکن ایران هستند، کمک می کند و آنها را از مدارک لازم جهت اخذ ویزا و اقامت این کشور مطلع می کند.

اطلاع لحظه ای از قیمت دلار کانادا به افغانی در وبسایت گنجینه

بدون شک، مهمترین عاملی که هنگام خرید ارز و دلار و تبدیل دلار کانادا به افغانی باید در نظر بگیرید، قیمت لحظه ای دلار است. قیمت لحظه ای دلار را می توانید در وبسایت گنجینه مشاهده کنید. اگر ساکن تورنتو هستید به صرافی ارگ مراجعه کنید که در سایت گنجینه نیز قیمت های این صرافی به صورت لحظه ای قرار داده می شود.

در صورتیکه در کلگری زندگی می کنید از طریق صرافی کلگری می توانید کارهای تبدیل دلار کانادا به افغانی را انجام دهید. صرافی کلگری به صورت مرتب لیست قیمت ها را در سایت به روزرسانی می کند.

2

سوالات متداول

از چه طریق می توانم دلار کانادا را به افغانی تبدیل کنم؟

شما می توانید با مراجعه به صرافی ها در کانادا، دلار کانادا را به افغانی تبدیل کنید.

چگونه از جزئیات لحظه ای تغییر قیمت های دلار با خبر شوم؟

جهت اطلاع از قیمت ها به صورت لحظه ای، سایت گنجینه را دنبال کنید.

نرخ تبدیل ارز به چه عواملی بستگی دارد؟

نرخ تبدیل ارز به عوامل مختلفی مانند میزان تورم، نرخ بهره و موقعیت اقتصادی دو کشور بستگی دارد.

دیدگاه خود را ارسال کنید