پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 

در این مقاله می خواهیم افتتاح حساب در ترکیه را توضیح دهیم.

درست مانند هر شهروند ترکیه، خارجی‌ها نیز حق افتتاح حساب بانکی را دارند.

حتی اگر شغل ندارید، پولی برای سپرده گذاری در حساب بانکی ندارید یا ورشکسته هستید، همچنان می توانید در بانک های فعال در ترکیه حساب باز کنید.

برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه بدون اقامت و با پاسپورت ایرانی  باید به بانک مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. در طول درخواست باید مدارک هویتی خود را همراه داشته باشید.

افتتاح حساب بانکی به شما این امکان را می دهد که چک بنویسید، پول برداشت کنید، پرداخت یا انتقال پول انجام دهید یا در عملیات اعتباری شرکت کنید.

تقریباً همه این خدمات به صورت 24 ساعته از طریق خودپرداز، تلفن بانک و بانکداری آنلاین در دسترس هستند. علاوه بر این‌ برای اطلاعات بیشتر می توانید با بانک خود تماس بگیرید.

آیا ایرانیان می توانند در ترکیه حساب بانکی باز کنند؟

هر شهروند خارجی که در ترکیه مستقر باشد و دارای شماره هویت خارجی معتبر (YKN) در این کشور باشد، می‌تواند بدون محدودیت حساب بانکی باز کند.

هنگام افتتاح حساب بانکی، کپی پاسپورت، شماره مالیات ترکیه(vergı numarası)، فرم های بانک و صورتحساب آب و برق ضروری است.

نحوه افتتاح حساب در ترکیه

پاسپورت معتبر، مدرک نشان دهنده آدرس شخص باز کننده حساب (مانند کپی قبض برق، آب یا تلفن همراه با نام خود) ، شماره شناسه مالیاتی و شماره هویت ملی را همراه داشته و برای افتتاح حساب به بانک انتخابی خود بروید.

 مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه 

گذرنامه.

شناسه مالیاتی ترکیه که می توانید از اداره امور مالی و مالیاتی دریافت کنید.

مدرک نشانی مانند قرارداد اجاره یا قبض آب و برق.

فرم اثبات امضا.

افتتاح حساب شرکتی در ترکیه

شما با داشتن شرکت می توانید افتتاح حساب شرکتی در ترکیه انجام دهید.

این ارزها دلار، لیر و یورو می باشند

برای آگاهی از نحوه ثبت شرکت لینک زیر را مطالعه کنید:

https://turkeyhelper.com/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87/

بهترین بانک‌های ترکیه برای خارجی ها کدام است؟

بانک Ziraat  

بانک Garanti

بانک IS : به عنوان بزرگترین بانک ترکیه شناخته می‌شود.

بانک AK

بانک  Yapi Kredi

بانک Vakifbank

بانک Denizbank

چقدر پول نقد می توانید به ترکیه بیاورید؟

محدودیتی برای مقدار ارز خارجی و ترکیه ای که می‌تواند وارد ترکیه شود وجود ندارد. بیش از 5000 دلار آمریکا و 5000 لیر ترکیه را نمی‌توان از کشور خارج کرد.

سرمایه گذاری در بانک های ترکیه

واریز پول به بانک‌های ترکیه روشی برای شهروندی در ترکیه از طریق سرمایه گذاری شناخته می‌شود و هر خارجی به راحتی می تواند این کار را انجام دهد. طبق مقررات جدید منتشر شده در روزنامه رسمی در 18 سپتامبر 2018، خارجیانی که پول مشخصی را به بانک ترکیه واریز می کنند می توانند تابعیت ترکیه را دریافت کنند.

امنیت بانک های ترکیه

دولت ترکیه اقداماتی را برای محافظت از پول مشتریان در صورت ورشکستگی بانک انجام داده است. در هر بانک، هر نفر تا سقف 100.000 لیر ترکیه تحت پوشش قرار می گیرد.

بنابراین، اگر در سه بانک حساب دارید و همه آنها از بین می رود، 300.000 لیره پول شما امن است.

آیا امکان باز کردن حساب فقط با پاسپورت امکان پذیر است؟

برخی از الزامات برای افتتاح حساب بانکی ممکن است شامل موارد زیر باشد: حداقل دو نوع مدرک شناسایی با عکس که توسط دولت صادر شده ، مانند گواهینامه رانندگی معتبر یا پاسپورت. شماره تامین اجتماعی یا شماره شناسایی مالیات خود فرد باز کننده حساب ، از دیگر الزامات مورد نیاز برای افتتاح حساب است.

آیا امکان باز کردن تعداد متعدد حساب بانکی برای افراد خارجی امکان پذیر است؟

تمام اشخاص حقیقی در ترکیه و مقیمان خارجی که به صورت قانونی در این کشور کار می‌کنند، می‌توانند به تعداد مورد نیاز حساب بانکی افتتاح کنند. در خصوص شرکت های ترکیه، داشتن حساب بانکی شرکتی برای شروع فعالیت و انجام انواع تراکنش ضروری است.

دریافت کردیت کارت ترکیه

می‌توانید برای کارت اعتباری درخواست دهید که با تاخیر در پرداخت هزینه‌ها، قدرت خرید داشته باشید. با این حال، بانک‌ها ممکن است درخواست کارت اعتباری شما را بر اساس اسنادی که ارائه می‌کنید و معیارهایی مانند عادات پرداخت و سابقه مالی شما رد کنند.

کارت های اعتباری در ترکیه دارای دو نوع محدودیت هستند.

اولی بالاترین میزان پرداخت است که برای افراد تعیین می شود. همچنین محدودیت مختص همان کارت اعتباری وجود دارد، که بسته به بانک صادر کننده متفاوت است.

سقف کل کارت‌های اعتباری شما نمی‌تواند بیشتر از حد مجاز باشد.

شما باید فرم درخواستی را که حاوی اطلاعاتی در مورد نرخ سود، تاریخ پرداخت و سایر جزئیات است، در طول درخواست خود برای کارت اعتباری بخوانید.

با پرداخت پیش پرداخت یا قسط بندی می توانید از کارت اعتباری خود برای خرید استفاده کنید. می‌توانید بدهی‌های کارت اعتباری خود را پرداخت کنید یا با استفاده از کارت اعتباری خود در دستگاه خودپرداز، مقدار معینی پول را برداشت کنید.

انتقال پول

انجام حواله بانکی یا EFT برای انتقال وجه از یک حساب بانکی به دیگری الزامی است. انتقال پول از یک حساب به حساب دیگری که در همان بانک نگهداری می شود، انتقال و جابه‌جایی پول از یک حساب بانکی به حساب دیگری که توسط بانک دیگری نگهداری می شود، EFT (انتقال وجوه الکترونیکی) نامیده می شود.

بانک ها ممکن است مبلغ مشخصی را برای تراکنش‌های انتقال و EFT مطالبه کنند. انتقالات ممکن است با مراجعه به شعبه یک بانک، بانکداری آنلاین یا تلفنی، یا دستگاه های خودپرداز، برنامه های کاربردی تلفن همراه یا باجه‌ها انجام شود.

از آنجایی که بانک ها ممکن است روش های متفاوتی برای انتقال پول بین المللی داشته باشند، ممکن است لازم باشد به شعبه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از طریق روش‌های انتقال پول بین‌المللی با پرداخت هزینه به هر نقطه از جهان پول انتقال دهید.

استفاده از دستگاه خودپرداز

دستگاه‌های خودپرداز اجازه می‌دهند پول موجود در حساب بانکی در هر زمان استفاده شود. برای اینکه بتوانید از دستگاه های خودپرداز استفاده کنید، باید با مراجعه به بانکی که حساب خود را افتتاح کرده‌اید، کارت نقدی یا کارت اعتباری دریافت کنید.

برخی از تراکنش‌های خودپرداز نیز ممکن است بدون کارت انجام شوند.

محل استقرار دستگاه های خودپرداز را می توان از طریق اینترنت یا تماس با مراکز تماس بانک ها پیدا کرد.

برخی از تراکنش‌هایی که دارندگان کارت نقدی یا کارت اعتباری ممکن است در دستگاه خودپرداز انجام دهند به شرح زیر است:

  • برداشت پول تا سقف معین روزانه
  • پرداخت برق، آب و غیره صورت‌ حساب
  • مشاهده صورت حساب بانکی
  • واریز به حساب خود
  • پرداخت بدهی کارت اعتباری
  • انجام تراکنش‌های حواله و EFT.

اگرچه هر بانکی دستگاه های خودپرداز مخصوص به خود را دارد، اما برخی از بانک ها دستگاه های خودپرداز را برای استفاده مشترک دایر کرده‌اند. استفاده از دستگاه خودپرداز بانکی که شخص دارای حساب است رایگان است.

با این حال، زمانی که از دستگاه خودپرداز مشترک بانک دیگری استفاده می شود، ممکن است هزینه جابه جایی اعمال شود.

آیا تبدیل ارز در این کشور برای خارجی‌ها ممکن است؟

صرافی‌های زیادی در ترکیه وجود دارد که می توانید انواع ارزهای خارجی را در آنها بخرید و بفروشید. یورو، دلار، پوند و دینار رایج ترین ارزهای موجود در صرافی‌ها هستند.

شما همچنین می توانید پول را از طریق بانک ها تبدیل کنید. نرخ ارز ممکن است در بین بانک ها و صرافی‌ها متفاوت باشد.

از آنجایی که اکثر بانک ها و صرافی‌ها در تعطیلات آخر هفته تعطیل هستند، توصیه می شود ارز خود را در روزهای هفته تبدیل کنید.

آیا باز کردن حساب بانکی ترکیه بدون بازدید از ترکیه امکان پذیر است؟

بله، شما می توانید بدون سفر به ترکیه و تنها با کمک وکیل خود، یک حساب بانکی در ترکیه باز کنید.

گزینه های شما برای افتتاح حساب بانکی از خارج از کشور به نوع حسابی که می خواهید باز کنید و اینکه آیا قبلاً مجوز اقامت ترکیه را داشته‌اید یا خیر بستگی دارد.

بانک‌های فهرست ‌شده در بالا، خدمات بانکی را هم برای ساکنان محلی و هم برای مشتریان بین‌المللی دارند و می‌توانند خدمات در دسترس شما و مراحل آن را توضیح دهند.

الیته حساب های وکالتی خطر مسدود سازی را دارند.

چه نوع کارمزدها و هزینه های بانکی را می توانم انتظار داشته باشم؟

هنگام انتخاب یک حساب بانکی در ترکیه، مهم است که شرایط و ضوابط را با دقت بخوانید. به خصوص در مورد کارمزدها و هزینه های بانکی.

ممکن است متوجه شوید که برای باز نگه داشتن حساب شما یا استفاده از کارت اعتباری یا برداشت و واریز، هزینه های رسیدگی به طور منظم از حساب شما برداشته می‌شود. این هزینه ها ممکن است در طول زمان افزایش یابد.

سایر هزینه های متداول شامل کارمزد تعیین شده برای برداشت پول نقد از دستگاه خودپردازی است که توسط بانک دیگری اداره می شود. برای جلوگیری از این مشکل، بانکی با شبکه خودپرداز خوب انتخاب کنید.

یکی دیگر از مشکلات رایج برای مهاجران، هزینه‌هایی است که هنگام جابجایی پول بین حساب‌هایی که از ارزهای مختلف استفاده می کنند، لحاظ می شود. توجه داشته باشید که کارمزدهای بانکی در ترکیه می تواند پرهزینه باشد.

برای افتتاح حساب در ترکیه می توانید از طریق شرکت ترکیه هلپر و با مراجعه به سایت https://turkeyhelper.com/ نسبت به افتتاح حساب در ترکیه اقدام کنید.

ارسال نظر