لژیونر معروف| فوتبال ایران| شهاب زاهدی

فوری: لژیونر معروف آب پاکی را به دستان فوتبال ایران ریخت

مهاجم ایرانی تیم زوریای اوکراین معتقد است دعوت نشدنش به تیم ملی به دلایل غیرفوتبالی است.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

شهاب زاهدی مهاجم ایرانی تیم فوتبال زوریا لوهانسک اوکراین، حدود ۵سال است که فوتبال ایران را ترک کرده و فوتبالش را در  اروپا ادامه می‌دهد.

جالب اینجاست که زاهدی علاقه‌ای هم به بازگشت به فوتبال ایران ندارد و دنبال رسیدن به هدف‌های بزرگ‌تری است.

شرایط فعلی زوریا لوهانسک چطور است؟

هم‌اکنون ۶هفته از لیگ اوکراین سپری شده و تیم ما در رده هفتم جدول قرار دارد. متأسفانه در سه چهاربازی ابتدایی شرایط خوبی نداشتیم و نتایج دلخواه را کسب نکردیم ولی در ادامه وضعیت بهتر شد و ۲ بازی آخر را بردیم. توقعات از تیم ما بالاست و بعد از باخت به دینامو و یک تساوی دیگر، وضعیت چندان خوب نبود. الان هم با تیم دوم جدول ۳امتیاز فاصله داریم و امیدواریم خیلی زود خودمان را به بالای جدول برسانیم.

 وضعیت خودت چطور است؟

خدا را شکر شرایط من خوب است. تا الان ۲گل زدم و یک پاس گل دادم، درحالی‌که در بعضی از بازی‌ها از اول در ترکیب ثابت قرار نداشتم. ما در لیگ اروپا هم ۲ بازی با راپیدوین داشتیم که متأسفانه حذف شدیم و حالا در لیگ کنفرانس هستیم و در گروه خوبی هم قرار گرفتیم.

فکر می‌کنی بعد از ترک فوتبال ایران، به اهدافی که داشتی دست پیدا کردی؟

رشدی که در این چند سال داشتم از نظر خودم قابل تحسین بود، هرچند که ایرادهایی هم داشته‌ام. من از روند پیشرفتم راضی‌ام و تا اینجا مسیر خوبی را طی کرده‌ام. باید این را هم در نظر گرفت که از کجا شروع کردم و با درنظر گرفتن این موضوع، الان در جایگاه خوبی قرار دارم. من تلاش کردم که هیچ‌وقت درجا نزنم و دوست دارم روزبه‌روز پیشرفت کنم.

در بین لیگ‌های معتبر اروپایی، دوست داری در لیگ کدام کشور بازی کنی؟

واقعیت این است که نمی‌توانم بگویم فلان لیگ را دوست دارم، تمام لیگ‌های معتبر اروپا خوب هستند. من طرفدار رئال مادرید هستم و لیگ اسپانیا، آلمان و ایتالیا را دوست دارم. در فوتبال، شما یک مسیر را طی می‌کنید و باید دید چه راهی پیش روی‌تان قرار می‌گیرد. باید جلو برویم و ببینیم چه شرایطی پیش می‌آید.

به این فکر می‌کنی که به فوتبال ایران برگردی؟

خیر، علاقه‌ای به بازگشت ندارم.

چرا؟

فوتبال ایران برایم جذابیتی ندارد.

در این مدت انتظار داشتی به تیم ملی دعوت شوی؟

هر بازیکنی دوست دارد برای تیم ملی کشورش بازی کند ولی زیاد دوست ندارم در مورد این موضوع صحبت کنم. اگر بستر بهتری وجود داشته باشد شاید شرایط هم تغییر کند.

منظورت چیست؟ در این چند سال توقع داشتی دعوت شوی، درست است؟

من از خیلی وقت پیش به این موضوع فکر می‌کردم ولی دیگر فکر نمی‌کنم، چون دوست ندارم فوتبالم خراب شود و تمرکزم به هم بریزد. مطمئنا دلیل دعوت نشدنم به تیم ملی، فوتبالی نیست.

برای دعوت‌شدن به تیم ملی ناامید هستی؟

انسان همیشه امید دارد ولی نمی‌خواهم ذهن خودم را درگیر این موضوع کنم. باید به فوتبال بازی‌کردن و پیشرفت فکر کنم.

ارسال نظر