پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

ویژگی های کلیدی در طراحی صفحه اصلی وب سایت

صفحه اصلی جایی است که بیشترین تاثیرات اولیه در آن ایجاد می شود. این اولین نگاه کاربر است که شما چه کسی هستید و در مورد چه چیزی هستید. اینجا کلمات را خرد نکنید با ارتباطات خود مختصر و مؤثر باشید و آن را به مکانی سریع برای درک کسب و کار شما برای کاربران تبدیل کنید.

ویژگی های وب سایت

1. نام دامنه

آدرس وب سایت شما که در نوار پیمایش ظاهر می شود. این آدرسی است که بازدیدکنندگان می توانند شما را پیدا کنند، یا آدرسی که پس از جستجو به آن برده می شوند، آنها را به سایت شما هدایت می کند. ایجاد نام دامنه یکی از اولین گام ها برای ساخت وب سایت است و بدون آن نمی توانید یک سایت کارآمد داشته باشید. نام دامنه سایت در سئو سایت شما بسیار تاثیر گذار میباشد و حتما از یک کارشناس سئو مشورت بگیرید.

دامنه را ساده و املایی آسان کنید تا بازدیدکنندگان شما را بدون مشکل پیدا کنند. اگر نام دامنه ایده آل شما انتخاب شده است، خارج از چارچوب فکر کنید و خلاق باشید. نام‌های دامنه برای برندها ثبت می‌شوند، بنابراین شما یا باید دامنه‌ای ثبت نشده پیدا کنید یا دامنه‌ای را خریداری کنید که متعلق به شخص دیگری است.

2. نام شرکت

نام شرکت شما باید در جایی در صفحه اصلی ظاهر شود و به بازدیدکنندگان اطمینان دهد که به وب سایتی که به دنبال آن بودند آمده اند. کاربران برای یافتن نام شرکت شما نباید اسکرول کنند.

3. نوار جستجو

برخی از کاربران دقیقاً می دانند که از سایت شما چه می خواهند و فقط برای پیمایش به آن صفحه به کمک نیاز دارند. شامل یک نوار جستجو در صفحه اصلی شما، و هر صفحه سایت دیگر، به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا تجربه سایت خود را کنترل کنند.

4. لوگو

لوگوها نیز باید در بالای صفحه اصلی ظاهر شوند. لوگوها گرافیک های کوچک و آسانی هستند که به راحتی می توان آن ها را به خاطر آورد و در مغز مشتری پیوندی بین شرکت شما و آن تصویر ایجاد می کند. در حالی که ممکن است همیشه نام شرکت شما را به خاطر نداشته باشند، ممکن است شما را با لوگو تشخیص دهند.

5. توضیحات

یک توضیح کوتاه یا شعار شرکت باید در جایی نزدیک به نام یا لوگوی شرکت ظاهر شود. این امر به ویژه در مورد مشاغل کوچکتر که کار آنها به راحتی قابل درک نیست صادق است. عبارت کوتاهی که مشخص می کند شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید، صحنه را برای بازدیدکنندگانی که برای اولین بار می آیند به سرعت آماده می کند.

6. نوار ناوبری

چه در کنار و چه در بالای صفحه، یک نوار ناوبری باید قرار گیرد تا کاربران را قادر سازد تا سایت شما را کاوش کنند و محصولات یا اطلاعات مورد نظر خود را بیابند.

7. CTA ها

یک CTA، یا فراخوان برای اقدام، می‌تواند هر چیزی باشد، از «ایجاد ورود به سیستم»، «رزرو نسخه نمایشی» تا «در لیست پستی ما قرار بگیرید». این یک درخواست قانع کننده برای کاربران است، التماس از آنها که نوعی اقدام در سایت شما انجام دهند که مستلزم تماس بعدی است، و اغلب با نوعی انگیزه همراه است.

8. تصاویر

وب سایت شما باید با نوعی تصویر هدر یا تصویر بدنه همراه باشد تا به بازدیدکنندگان یک تصویر بصری ارائه دهد. این تصاویر می تواند تبلیغاتی برای خط جدید بهار شما باشد یا یک گرافیک طرح شده در واحد طراحی سایت یا طراحی استارت آپ به طور خاص برای سایت شما. تصاویر به حفظ توجه کمک می کنند زیرا پردازش آنها نسبت به مقدار زیاد متن آسان تر است. تصاویر می توانند نمایش اسلاید یا ویدئو باشند. هر رسانه تصویری بهتر از یک صفحه متن ساده است.9. پیوندهای داخلی

هدف یک وب سایت فقط رساندن افراد به صفحه اصلی شما نیست. در عوض، از صفحه اصلی خود برای ترغیب بازدیدکنندگان به قسمت های دیگر سایت استفاده کنید. سبک های بهاری مرتبط را تبلیغ کنید یا پیوندهایی به پست های اخیر وبلاگ ارائه دهید. لینک‌های داخلی باعث می‌شود تا کاربران مدت بیشتری در صفحه شما بمانند و این احتمال مشتری شدن آنها را افزایش می‌دهد.

10. گواهینامه ها

برخی از چیزهای فوق‌العاده‌ای که کاربران و/یا مشتریان قبلی درباره شما گفته‌اند را در صفحه اصلی خود در نظر بگیرید. سایت‌های بررسی مانند Yelp یا G2 Crowd داده‌های زیادی دارند که می‌توان از آنها استخراج کرد. اگر داده‌های کافی ندارید، به دنبال حقوق اداری برای نمایه شرکت خود باشید و از کاربران بخواهید نظرات مشتریان را بنویسند. در ضمن، در نظر داشته باشید که شخصاً با افراد تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا آنها بدشان نمی آید که کلمات محبت آمیزی را بیان کنند تا در بخش گواهینامه شما گنجانده شود.

11. چت زنده

بیشتر و بیشتر، وب سایت ها از نرم افزار چت زنده به عنوان فرصتی برای ارتباط با بازدیدکنندگان سایت و ارائه خدمات بالاتر به مشتریان استفاده می کنند. اگر از ابزار چت زنده استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که کاربران پس از اینکه برای مدت معینی در صفحه اصلی یا سایر پیوندهای داخلی قرار گرفتند، از آنها خواسته می‌شود که با هم صحبت کنند.

12. اشتراک مشترک

اگرچه فرم های خبرنامه واقعاً می توانند در هر نقطه از سایت شما قرار گیرند، اما باید از صفحه اصلی شروع شوند. بسیاری از سازمان‌ها یک پاپ آپ را انتخاب می‌کنند که بازدیدکنندگان را تشویق می‌کند در ازای دریافت مشوقی مانند تخفیف، در خبرنامه ایمیل ثبت نام کنند. خبرنامه‌ها را می‌توان طوری تنظیم کرد که وقتی بازدیدکنندگان روی دکمه X قرار می‌گیرند، ظاهر شوند و از آنها خواسته می‌شود قبل از بستن صفحه اقدام کنند.

ویژگی های پاورقی وب سایت

پاورقی در پایین هر صفحه قرار دارد و پیوندهایی را ارائه می دهد که به بازدیدکنندگان کمک می کند تا به صفحات سایت محبوب حرکت کنند.

ویژگی های وب سایت-footer

13. زبانه ها و گزینه ها

یک لیست ابرپیوندی از مکان هایی که بازدیدکنندگان معمولاً مایل به پیمایش هستند. نمونه‌هایی از این مکان‌های سایت عبارتند از: وبلاگ، داستان‌های مطبوعاتی، صفحه «درباره» شرکت، مشاغل، پشتیبانی مشتری، پرسش‌های متداول و هر پیوند خاص سایت دیگری که به تجربه کاربران شما مرتبط است.

14. آیکون های رسانه های اجتماعی

قدرت بازاریابی رسانه های اجتماعی را نمی توان نادیده گرفت. به منظور جذب بازدیدکنندگان به صفحات توییتر و فیس بوک خود، نمادهای رسانه های اجتماعی را در صفحه اصلی یا در پاورقی در پایین هر صفحه قرار دهید.

وب سایت درباره ویژگی های صفحه

صفحه درباره ما بازدیدکنندگان را به کسب اطلاعات بیشتر در مورد سازمان شما سوق می دهد. اگرچه بسیاری از این عناصر می توانند در صفحه اصلی قرار گیرند، ممکن است صفحه ای را ترجیح دهید که به کاربرانی اختصاص داده شده است که مایلند اطلاعات بیشتری در مورد سازمان بیاموزند. این می تواند مکانی عالی برای یک شرکت برای استفاده از داستان سرایی برند باشد.

15. نقشه کسب و کار شما

یک نقشه و آدرس کاربران را به محل دفتر یا فروشگاه شما هدایت می کند. این به آنها کمک می کند تا بفهمند کجا شما را پیدا کنند. یک شرکت بزرگتر با چندین ویترین نیز ممکن است شامل جستجوی کاربران برای یافتن نزدیکترین مکان به آنها باشد. یک کسب و کار کوچکتر فقط باید یک یا دو آدرسی که دارد را درج کند.

16. ساعات کاری

اگر ویترین فروشگاهی دارید، یا اگر فقط در زمان‌های خاصی در دسترس هستید، این مورد را در صفحه درباره خود قرار دهید. فهرست ساعت‌های کاری به افراد کمک می‌کند بدانند چه زمانی بیشتر به تماس‌های آن‌ها پاسخ می‌دهید یا برگشت‌ها را پردازش می‌کنید.

17. اطلاعات تماس

اطلاعات تماس به کاربران راهی برای ارتباط با شما می دهد. یک شماره تلفن و احتمالاً یک آدرس ایمیل پشتیبانی یا اطلاعاتی را در صفحه درباره خود وارد کنید. به این ترتیب، هر کسی که سؤالات بیشتری دارد یا با محصول یا خدمات شما مشکل دارد، می‌تواند به سرعت با شما تماس بگیرد.

18. فرم تماس

فرم تماس راه دیگری برای در دسترس قرار دادن شرکت شما برای کاربران است. فرم‌های تماس، اطلاعات افراد را جمع‌آوری می‌کنند و در عین حال یک جعبه پیام به آن‌ها می‌دهند تا بتوانند نگرانی‌های خود را بیان کنند.

19. بیوگرافی

بیوگرافی برای سازمان شما و بنیانگذاران آن به بازدیدکنندگان کمک می کند تا بهتر بفهمند که با چه کسی تجارت می کنند. مردم دوست دارند آشنایی و احساس خوبی در مورد جایی که زمان و پول خود را سرمایه گذاری می کنند داشته باشند. بیوگرافی شرکت می تواند صفحه درباره شما را با داستان سرایی و حکایات شخصی روشن کند.

سایر ویژگی های صفحه داخلی برای وب سایت کسب و کار شما

سایر پیوندهای داخلی در سایت شما تا حد زیادی بسته به آنچه می فروشید و تاکتیک هایی که برای افزایش ترافیک اعمال می کنید متفاوت است. در زیر نمونه‌هایی از صفحات داخلی و انواع ویژگی‌هایی که باید در به‌روزرسانی یک وب‌سایت برای موفقیت و قابل پیمایش آن‌ها بگنجانید، آورده شده است.

20. تیم / مشاغل

صفحه تیم و/یا مشاغل یک ابزار بازاریابی است که به بازدیدکنندگان نشان می‌دهد که در شرکت شما کار می‌کنند، به چه چیزی علاقه‌مند هستند، و در صورت درخواست، می‌توانید با چه کسانی کار کنید.

21. تیم ها و کارکنان

صفحات کارمند اغلب بر اساس اینکه چه کسی چه کاری انجام می دهد مرتب می شود، به این معنی که آنها از نظر افرادی که در بازاریابی، فروش، تحقیق و غیره کار می کنند، فهرست شده اند. این صفحات شامل عکس های سر یا سایر عکس های تیم، با نام و عنوان کارمندان است. بسته به اینکه سازمان شما چگونه تجزیه شده و چه تیم هایی دارید، تیم ها متفاوت خواهند بود.

ویژگی های صفحه تیم

22. بایوس کارمند

بیوگرافی تیم، تنوع سازمان شما را از نظر علایق، پیشینه و شیوه های فکری آنها نشان می دهد. گنجاندن بایوس کوتاه برای کارمندان به همه این فرصت را می دهد که تأثیر شخصی خود را بر افرادی که به سایت شما می آیند بگذارند.

23. رسانه

بسیاری از شرکت ها یک جزء ویدیویی را در صفحه تیم یا مشاغل خود قرار می دهند که شامل مصاحبه با کارمندان واقعی است. این به عنوان وثیقه بازاریابی عالی برای زمانی که شرکت شما در حال استخدام است. کامپوننت های ویدئویی همچنین رتبه بندی SERP را بهبود می بخشد.

24. صفحه ویژه

اگر یک شرکت SaaS هستید، احتمالاً می خواهید صفحه ویژگی ها را اضافه کنید تا به بازدیدکنندگان نشان دهید که چگونه در برابر رقبای خود متمایز هستید.

ویژگی ها وب سایت صفحه

25. عملکرد

این به معنای واقعی کلمه فقط لیستی از ویژگی هایی است که محصول شما دارد. چه کاری می تواند برای سایر حرفه ای ها انجام دهد؟ مطمئن شوید که ویژگی ها را بر اساس دسته بندی خاصی که در آن قرار می گیرند سازماندهی کنید. اگر محصول نرم‌افزاری شما می‌تواند اطلاعات تماس مشتری را به‌روزرسانی و سازماندهی کند، آن را در یک دسته مدیریت تماس فهرست کنید.

26. ادغام

کاربران همیشه به این فکر می کنند که آیا یک ابزار نرم افزاری خاص با چیزی که قبلاً استفاده می کردند سازگار است یا خیر. گنجاندن ادغام‌ها در صفحه ویژگی‌ها راه خوبی برای پاسخگویی زودهنگام به این سؤالات و همچنین افزایش ترافیک وب سایت شما با درج نام ابزارهای محبوب است.

27. مطالعات موردی

مطالعات موردی به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا بررسی کنند که چگونه محصول یا خدمات شما برای مشتریان قبل از آنها مفید بوده است.

ارسال نظر