علایم شدید دلتا کرونا در کودک| دلتا کرونا| دلتا کرونا در کودکان

هشدار: علایم شدید دلتا کرونا در کودکان

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، دلتا کرونا باعث بروز علائم شدید در کودکان نمی‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

بستری شدن کودکان در بیمارستان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از زمان شیوع گونه دلتا در جهان افزایش یافته است، اما یک مطالعه جدید که اولین نگاه به داده‌های مربوطه را ارائه می‌دهد، نشان می‌دهد ترس از این نوع بیماری باعث تشدید آن می‌شود.

مقاله مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا در این زمینه نشان می‌دهد بین ۲۰ ژوئن تا ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۱، نوجوانان واکسینه نشده ۱۰ برابر بیشتر از افراد واکسینه شده در بیمارستان بستری می‌شوند. این دوره قبل از ظهور دلتا، مسری‌ترین گونه تا به امروز و پس از غالب شدن از ۲۰ ژوئن به بعد را شامل می‌شود.

میزان بستری هفتگی کودکان در آمریکا بین ۰ تا ۱۷ سال بین ۱۲ ژوئن و ۳ ژوئیه در ۰.۳ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در پایین‌ترین حد خود بود، قبل از اینکه در هفته منتهی به ۱۴ اوت به ۱.۴ در ۱۰۰ هزار برسد که ۴.۷ برابر افزایش یافته است.

در هفته منتهی به ۹ ژانویه، زمانی که آمریکا موج زمستانی خود را با شیوع گونه دلتا، تجربه کند، بستری شدن کودکان در بیمارستان به بالاترین حد خود از ۱.۵ در ۱۰۰ هزار رسید.

مطابق با تحقیقات قبلی، کودکان ۱۲ تا ۱۷ ساله و ۰ تا ۴ ساله در معرض خطر بیشتری برای بستری شدن در بیمارستان به دلیل ابتلا به کرونا نسبت به کودکان ۵ تا ۱۱ ساله هستند.

 
 

پس از بررسی ۳ هزار و ۱۱۶ پرونده بیمارستانی از دوره قبل از دلتا و مقایسه آن‌ها با ۱۶۴ مورد در دوران دلتا، مشخص شد که درصد کودکان دارای شاخص‌های شدید تفاوت چندانی ندارند.

به طور خاص درصد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه ۲۶.۵ قبل از دلتا و ۲۳.۲ بعد از بیمارستان بودند. درصد قرار داده شده بر روی ونتیلاتور‌ها ۶.۱ قبل از دلتا و ۹.۸ بعد از آن و درصد جانباختگان ۰.۷ قبل از دلتا و ۱.۸ پس از آن بود.

این یافته با یک هشدار مهم همراه است؛ از آنجا که تعداد بستری‌ها در دوره پس از دلتا کم است، داده‌های بیشتری باید برای دانشمندان جمع آوری شود تا اطمینان بیشتری در مورد نتیجه گیری کسب کنند، این مطالعه همچنین بر تاثیر واکسن بر بستری شدن کودکان اطفال در دوران دلتا تاکید کرد.

بین ۲۰ ژوئن و ۳۱ ژوئیه، در میان ۶۸ نوجوان بستری شده با بیماری کووید -۱۹ که وضعیت واکسیناسیون آن‌ها مشخص بود، ۵۹ نفر واکسینه نشده، پنج نفر تا حدی واکسینه شده و چهار نفر نیز کاملا واکسینه شده‌اند، این بدان معناست که افراد واکسینه نشده در مقایسه با واکسینه شده‌ها ۱۰.۱ برابر بیشتر در بیمارستان بستری می‌شوند.

دومین مطالعه توسط CDC موارد کووید دوران کودکی، بستری شدن در بیمارستان و مراجعه به بخش اورژانس از ژوئن تا آگوست ۲۰۲۱ را مورد بررسی قرار داد و آن‌ها را با سطوح واکسیناسیون جامعه در آن زمان مقایسه کرد.

ویزیت و بستری شدن در بخش اورژانس اطفال مربوط به کودکان (سنین ۱۷-۱ سال) به ترتیب ۳.۴ برابر و ۳.۷ برابر بیشتر از  ایالت‌هایی بود که در ردیف پایین سرانه واکسیناسیون قرار داشتند، در مقایسه با ایالت‌های بالاترین چارک.

این یعنی در حالی که آزمایش‌های بالینی واکسن در افراد زیر ۱۲ سال در انتظار مجوزهای بعدی است، نرخ بالای واکسیناسیون جامعه از انتقال کووید جلوگیری کرده و از کودکان محافظت می‌کند.

ارسال نظر