زمان واکسیناسیون کودکان ایرانی مشخص شد| واکسن کرونا مناسب کودکان| واکسن کرونا

اخبار روز: زمان واکسیناسیون کودکان ایرانی مشخص شد

رییس انستیتو پاستور ایران گفت: با توجه به اینکه کارآزمایی بالینی واکسن مشترک کرونای ایران و کوبا (پاستوکووک) برای تزریق به کودکان در کوبا با موفقیت پشت سر گذاشته شد، می‌توان این واکسن را به کودکان ایرانی هم تزریق کرد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

واکسن کرونای مشترک انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران در کوبا به عنوان «سوبرانا۲» و در ایران به عنوان پاستوکووک نامگذاری شده است.

دکتر علیرضا بیگلری روز چهارشنبه افزود: پاستوکووک یکی از واکسن‌های ایمن و در دسترس برای تزریق به کودکان است.

وی ادامه داد: با توجه به‌ گسترش قابل توجه دسترسی ایرانیان به واکسن کرونا در روزهای اخیر، قطعا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برنامه تزریق واکسن کرونا به کودکان را نیز اعلام می‌کند.

رئیس انستیتو پاستور ایران تصریح کرد: تاکنون، کودکان در اولویت‌های سنی تزریق واکسن کرونا قرار نداشتند و در هفته‌های آینده در این ‌مورد تصمیم گیری می‌شود.

مجوز مصرف اضطراری سوبرانا۲ در کوبا اخذ شد

بیگلری اظهارکرد: مطالعه واکسن سوبرانا ۲ در کوبا روی کودکان انجام و مجوز مصرف اضطراری این واکسن هم دریافت شده است.

وی تاکید کرد که اگر وزارت بهداشت تصمیم به تزریق واکسن به کودکان داشته باشد، می‌تواند از این واکسن استفاده کند. این واکسن یکی از قابل دسترس‌ترین و مطمئن‌ترین واکسن‌های موجود است که می‌توان به کودکان تزریق کرد.

رئیس انستیتو پاستور ایران همچنین گفت: نتیجه مطالعات نشان داد که این واکسن در بزرگسالان باید همراه با دز یادآور تزریق شود اما در کودکان دز سوم نیازی نیست و ۲ دز برای رسیدن به ایمنی مطلوب کافی است.

بیگلری یادآور شد: باتوجه به اینکه کارآزمایی بالینی این واکسن در کوبا انجام شده است، می‌توان با تایید سازمان غذا و داروی این واکسن را به کودکان ایران هم تزریق کرد.

ارسال نظر