مرد اول ستاد کرونا رفت|

فوری: مرد اول ستاد کرونا رفت

محمد هاشمی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی شد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

با حکم وزیر بهداشت، محمد هاشمی به عنوان سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی منصوب و جایگزین کیانوش جهانپور شد.

کیانوش جهانپور

بیوگرافی کیانوش جهانپور

کیانوش جهانپور متولد 1356 در نطنز اصفهان پزشک و سیاستمدار ایران است.

کیانوش جهانپور

زندگی شخصی کیانوش جهانپور

مادر کیانوش جهانپور دبیر بازنشته آموزش و پرورش و پدرش احمد جهانپور از معتمدان شهر نطنز بود که در 11 اسفند 98 وقتی 78 ساله بود درگذشت.برادرش کیارش جهانپور هم در 22 مهر 98 به علت ایست قلبی در 32 سالگی فوت کرد ، ایشان دو برادر دیگر بنام های مهندس کیاوش جهانپور و دکتر کیانور جهانپور نیز دارد.کیانوش جهانپور سالها پیش با خانم الهام فخاری ازدواج کرد که حاصل این ازدواج پسری به نام مانی است متاسفانه این زندگی به جدایی ختم شد.

کیانوش جهانپور

تحصیلات کیانوش جهانپور

او سال 74 وارد دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شد و در نهایت هم پس از مراحل تحصیل از همین دانشگاه فارغ التحصیل شد.

مرد آمار کرونای ایران

کیانوش جهان پور از اوایل اسفند 1398 روزانه حوالی ساعت 14 و از طریق تلویزیون آخرین آمار ابتلا و مرگ بر اثر کرونا را اعلام کرد و همین حضور مداوم از او چهره ای شناخته شده حتی در دورافتاده ترین مناطق ایران ساخت.

حضوری که پس از حاشیه های فراوان در نهایت در خرداد ماه 1399 منجر به عزل او و جانشینی خانوم دکتر سیما سادات لاری در سمت سخنگوی وزارت بهداشت شد.

کیانوش جهانپور

فعالیت حرفه ای کیانوش جهانپور

جهان پور چند سالی پس از فراغت از تحصیل را با روپوش سفید طبابت پشت سر گذاشت؛ اما پس ازآن وارد عرصه ای شد که در ابتدا چندان سواد و اطلاعاتی در این زمینه نداشت؛ مدیریت روابط عمومی.

جهان پور در اولین گام مسئولیت مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را برعهده گرفت و در همین دوره همکاری با برخی جریانات سیاسی را هم جدی تر پیش گرفت.

سازمان غذا و دارو

چند سال بعد او به سازمان غذا و داروی کشور رسید و سخنگویی و مشاور اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو را برعهده گرفت.

جهان پور در بازه زمانی حدود یک دهه ، از پزشکی ساده در استان اصفهان به مدیریت روابط عمومی وزارت بهداشت رسید که البته در روزهای گذشته سخنانش در این منصب با حاشیه های فراوانی هم روبه رو شده است.

حواشی کیانوش جهانپور

اولین چراغ جدی حاشیه ها در اواسط فروردین روشن شد. در روزی که همه منتظر بودند تا سخنگوی وزارت بهداشت آمار جدید را اعلام کند او از عملکرد دولت چین در انتشار آمار علمی درباره همه گیری ویروس کرونای جدید به شدت انتقاد کرد که با واکنش سفیر چین در ایران و حتی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران هم همراه شده است.

ماجرا در روزهای بعد هم ادامه پیدا کرد و بسیاری از کاربران نزدیک به جریان های سیاسی محافظه کار در ایران به شدت از اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت انتقاد کردند و خواستار استعفا یا برکناری اش شدند.

پس از آن بحث حوادث پس از انتخابات سال 88 هم به سخنان سخنگوی وزارت بهداشت راه پیدا کرد. ماجرا به انتقادات تعدادی از اعضای شورای شهر تهران در روزهای گذشته برمی گردد که آمار جان باختگان کرونا را سوال برانگیز دانستند که آغازگر حاشیه های جدید شد.

محسن هاشمی در جلسه شورای شهر تهران آمار رسمی وزارت بهداشت درباره شیوع کرونا را غیرواقعی خواند. این سخنان رئیس شورای شهر با واکنش جهان پور همراه شد و او دراین باره گفت : «ما مسئول این نیستیم که آمارها را به کسی اثبات کنیم. در دوره انتخابات هم بعضی از آمارها را قبول نداشتند»

 

 

 

 

 

ستاد ملی مقابله با کرونا، تشکیلاتی است که اوایل اسفند ۱۳۹۸ در پی شیوع کروناویروس در ایران با مصوبهٔ شورای عالی امنیت ملی و تأیید سید علی خامنه‌ای تشکیل شد.نخستین جلسهٔ این ستاد ۶ اسفند ۱۳۹۸ برگزار شد و همهٔ تصمیم‌ها در خصوص اقدامات ضروری دربارهٔ مقابله با بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ از جمله اعلام تعطیلی‌ها از سوی این ستاد انجام می‌شود.[۳] ریاست جمهوری ایران با دستور مستقیم رهبری، رئیس این ستاد است.

در ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ سید علی خامنه‌ای، خطاب به محمد حسین باقری(رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران)، فرمانی برای تشکیل قرارگاه بهداشتی و درمانی مقابله با کرونا داد. افزون بر این، یک شورای پشتیبانی از تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز تشکیل شده‌است.ریاست کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا به عهدهٔ مینو محرز است.

 

ارسال نظر