واکسیناسیون| واکسیناسیون گروه سنی 40

آغاز واکسیناسیون متولدین دهه 60 آغاز شد

تا آخر مهر گروه بالای ۴۰ ساله‌ها واکسینه خواهند شد، یعنی تقریباً ۲۲ میلیون واکسن تزریق خواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 علیرضا رئیسی در اینستاگرام خود نوشت:

با روندی که الان در کشور داریم اواخر مهر قطعاً شاهد کاهش مرگ‌ومیر خواهیم بود. تا آخر مهر گروه بالای ۴۰ ساله‌ها واکسینه خواهند شد، یعنی تقریباً ۲۲ میلیون واکسن تزریق خواهد شد.

گروه‌های پرخطر و مشاغل پرخطر تا پایان مهر واکسینه خواهند شد. صنفی اگر تعطیل می‌شود مقصود این است که این افراد در خانه بمانند نه اینکه بروند دورهمی بگیرند!

سن ثبت‌نام واکسیناسیون در سراسر کشور دو سال کاهش یافت. هم‌اکنون در تمام استان‌ها افراد ۵۸ سال به بالا (متولدین ۱۳۴۲ و قبل از آن) امکان ثبت‌نام از طریق سامانه salamat.gov.ir دارند.

همچنین در استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی افراد ۴۸ سال به بالا (متولدین ۱۳۵۲ و قبل از آن) که دارای پرونده در پایگاه‌های بهداشت هستند می‌توانند از هم‌اکنون برای دریافت واکسن ثبت‌نام کنند. اگر فردی دارای پرونده سلامت نیست می‌تواند به نزدیک‌ترین پایگاه بهداشتی مراجعه و تشکیل پرونده دهد و پس از آن برای تزریق واکسن ثبت‌نام نماید.

استاندار اردبیل گفت: با سرعت گرفتن عملیات واکسیناسیون تا آخر شهریور ماه تمامی افراد گروه سنی بالای ۴۰ سال در استان اردبیل واکسینه می‌شوند.

اکبر بهنامجو روز دوشنبه ۱۲مرداد ماه در جلسه قرارگاه سردار قاسم سلیمانی در اردبیل اظهار کرد: ما وضعیت بحرانی را در شیوع دلتا کرونا در استان سپری می‌کنیم به طوری که تعداد بیماران بستری در مراکز بیمارستانی و درمانی استان از مرز ۵۱۰ نفر گذشته است.

وی به قرنطینه خانگی بیش از ۳۰۰ نفر در منازل اشاره و خاطرنشان کرد: موج خطرناک پنجم کرونا عمدتا خانواده‌ها را به صورت دسته جمعی درگیر می‌کند و اگر مراقبت‌های بهداشتی و رعایت پروتکل‌ها مورد توجه قرار نگیرد ما با انبوه عظیمی از مبتلایان به دلتا کرونا روبرو خواهیم شد.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه از امروز فعالیت هتل‌ها، آبدرمانی‌ها، رستوران‌ها، تالارها، اغذیه‌ فروشی‌ها، چایخانه‌ها و ... به صورت ۱۰۰ درصد تعطیل بوده و جلوی مسافرت‌های غیرضرور گرفته می‌شود، گفت: در دو ماه گذشته مسافرت‌ها و دورهمی‌ها و مراسمات عروسی و عزا و تجمعات ایام انتخابات به تشدید بیماری منجر شده است که در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام پیش رو امکان گسترش ویروس وجود دارد.

بهنامجو از سازمان تبلیغات اسلامی خواست؛ در آستانه ایام عزاداری ماه محرم هیئت امنای مساجد و دسته‌جات عزاداری را در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اقناع کرده و مانع از انتشار ویروس در این تجمعات معنوی شوند.

وی با تجلیل از دو دانشمند اردبیلی عبدلی و عالی‌زاده در تولید واکسن کووایران برکت گفت: تزریق این واکسن ایرانی موجی از امید و سرزندگی را در مهار این بیماری و ارتقای سلامت مردم به وجود آورده، به طوری که روزانه تزریق واکسن ضدکرونا در استان به ۱۰ هزار دز رسیده که تا ۱۴ هزار دز قابل افزایش است.

استاندار اردبیل افزود: تا آخر شهریور تمامی افراد بالای ۴۰ سال در استان واکسینه می‌شوند که این اقدام به کاهش مرگ و میر در این گروه سنی بر اثر کرونا منجر می‌شود.

بهنامجو ادامه داد: ما بدون توجه به نقل و انتقال دولت در پایتخت در استان جلسات ستاد کرونا را با هدف کنترل بیماری و با حضور دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌کنیم و از صداوسیما و رسانه‌ها می‌خواهیم مردم را متوجه اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوه‌نامه‌های الزام‌آور در این زمینه بکنند.

وی با تجلیل از خدمات ماندگار سردار بابازاده در دوران مسئولیت سپاه استان بیان کرد: به همت سپاه و بسیج و تشکیل ۴۰ جلسه قرارگاه کنترل بیماری کرونا مزین به نام شهید حاج قاسم سلیمانی به صور محله‌محور سعی کردیم تا کنترل این بیماری را انجام دهیم.

رئیس شورای اداری استان اردبیل اظهار کرد: در کنار رهگیری و مراقبت و توزیع اقلام کمک معیشتی این مجموعه دز تزریق واکسن کرونا نیز ورود پیدا کرده و امیدواریم یاریگر مسئولان اجرایی و بهداشتی در این حوزه باشد.

بهنامجو خاطرنشان کرد: مجموعه سپاه استان در کنار مراقبت‌های امنیتی کارهای ارزنده‌ای را در حوزه عمرانی و بهداشتی انجام داده و سعی بر این است تا در عرصه خدمت‌رسانی به مردم در صف اول و مقدم فعالیت‌ها و اقدامات موثر باشد.

ارسال نظر