اخبار سلامت| مردان طاس|مردان طاس از مرگ کرونایی در امان نیستند

فوری: مردان طاس از مرگ کرونایی در امان نیستند

پژوهشگران معتقدند ویروس کرونا در مردان کشنده‌تر از زنان است، در تحقیقات جدید این خطر به ژنی مرتبط می‌شود که باعث نوعی ریزش مو در مردان شده است.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 محققان آمریکایی برای اولین بار هنگامی که متوجه شدند مردان مبتلا به ریزش موی هورمونی، که به نام آلوپسی آندروژنتیک شناخته می‌شود، بیشتر در معرض بستری شدن در بیمارستان به دلیل ابتلا به کووید شدید هستند، به ارتباط بین این امر و کروناویروس مشکوک شدند.

محققان موسسه بیوتکنولوژی Applied Biology Inc در کالیفرنیا که یافته‌های این مطالعه را در نشست مجازی آکادمی پوست و فنولوژی اروپا ارائه داده‌اند، بیان کردند که آلوپسی آندروژنتیک ناشی از فعالیت ژن گیرنده آندروژن (AR) است که در بعضی از مردان می‌تواند منجر به ریزش مو شود. آنزیمی به نام TMPRSS2 یا پروتئین از سری نوع ۲ که عامل اصلی عفونت کووید ۱۹ است، ممکن است تحت تأثیر ژن AR باشد.

در مطالعه جدید، محققان به تجزیه و تحلیل ژنتیکی ۶۵ مرد بستری به دلیل کووید ۱۹ پرداختند. آنها دریافتند که مردان با اختلاف ساختاری مشخص در ژن AR به احتمال زیاد دچار کووید ۱۹ شدید می‌شوند.

با این حال محققان برای تعیین اینکه آیا داروهایی که گیرنده‌های آندروژن را مسدود می‌کنند، در درمان بیماران مبتلا به کووید شدید مفید خواهد بود یا نه، به بررسی‌های بیشتری نیاز دارند.

ارسال نظر