ارزهای دیجیتال| ارزش ارزهای دیجتال| قیمت ارزهای دیجیتال امروز|چین استارت کاهش ارزش ارز رمزها را زد

چین استارت کاهش ارزش ارز رمزها را زد

یکی از بزرگ‌ترین استخرهای استخراج اتریوم در جهان به نام sparkpool به دلیل ممنوعیت رمزارزها در چین فعالیت خود را متوقف کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 مدیران این استخر استخراج اتریوم به طور رسمی اعلام کردند دسترسی کاربران جدید به این استخر به دلیل اقدامات سخت‌گیرانه دولت چین در رابطه با رمزارزها را متوقف کرده‌اند.

بر اساس اعلام مدیران این استخر استخراج، آن‌ها قصد دارند در ابتدا از امنیت دارایی‌های کاربران در مقابل سیاست‌های سخت‌گیرانه دولت چین و اقدامات نظارتی سایر دولت‌ها مطمئن شوند. اسپارک‌پول (Sparkpool) نوشت: جزئیات بیشتر در مورد دارایی‌های کاربران از طریق اعلان‌ها، ایمیل‌ها و پیام‌های روی سایت اطلاع‌رسانی می‌شود.

این استخر استخراج اتریوم در اوایل سال ۲۰۱۸ در چین راه‌اندازی شد و به عنوان یکی از استخرهای بزرگ استخراج اتریوم در جهان شروع به فعالیت کرد. این استخر در روزهای آخر فعالیت خود حدود ۲۲ درصد از هش‌ریت جهانی اتریوم را در اختیار داشت.

دولت چین با اعلام ممنوعیت معاملات رمزارزها در چین موضع منفی خود در رابطه با رمزارزها را علنی کرد.

بزرگ‌ترین صرافی‌های جهان مانند بایننس و هوبی ثبت‌نام کاربران چینی را متوقف کردند.

تعطیلی این استخر بزرگ استخراج اتریوم در حالی اتفاق افتاد که ارز دیجیتال اتریوم در حال عبور از مکانیسم اثبات کار و راه‌انداری مکانیسم اثباث سهام در سال پیش‌رو است. اگر نسخه اتریوم ۲ راه‌اندازی شود ماینرهای اتریوم دیگر منسوخ می‌شوند و استخراج اتریوم دیگر معنایی ندارد.

ماسک عقیده دارد حزب کمونیست دولت چین با رمزارزها دشمنی دارد زیرا رمزارزها تهدیدی جدی برای دولت‌های متمرکز محسوب می‌شوند.

او گفت: «یکی از اهداف رمزارزها کاهش قدرت دولت متمرکز است و دولت چین این موضوع را دوست ندارد. یکی از دلایلی که رمزارزها ارزشمند هستند هم همین عدم کنترل دولت‌ها بر این دارایی است.»

ارسال نظر