سریال جیران | جیران | سریال نمایش خانگی جیران

عکس‌های زیبا از بازیگران زن در پشت صحنه سریال جیران

به گفته روابط عمومی سریال جیران؛ این سریال عاشقانه و تاریخی، بر پایه حوادث واقعی تاریخ ایران ساخته می‎شود. قرار است این سریال جذاب تابستان ۱۴۰۰ منتشر شود.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

سریال جیران یک مجموعه در حال ساخت است. سریال جیران اخیرا مرحله فیلمبرداری را به اتمام رسانده است. سریال جیران بازیگران بسیار خوبی را در کنار هم جمع آورده است. سریال جیران یک سریال تاریخی است. سریال جیران بعد از اثر شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی تولید شده است.

جیران یک مجموعهٔ نمایش خانگی در حال ساخت به کارگردانی حسن فتحی است. این سریال دربارهٔ زندگی جیران، همسر و سوگلی ناصرالدین‌شاه است. تهیه‌کنندهٔ این سریال اسماعیل عفیفه می‌باشد.

سریال جیران

سریال جیران

داستان این سریال درباره جیران می باشد. جیران در واقع یکی از ندیمه های ناصرالدین شاه است. قصه این سریال مربوط زمانی از پادشاهی این شاه قاجاری است که وی عاشق جیران می شود.

در خلاصه داستان این سریال به این صورت آمده است :

زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم‌خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته است. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می خواهد. قلعه ای می‌خواهد که جان پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه ای محکم‌تر از عشق نیست. بدهید همه جا جار بزنند که: ایهاالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد…

سریال جیران

سریال جیران جدیدترین سریال حسن فتحی است. فتحی پس از سریال شهرزاد تصمیم به ساخت این سریال گرفته است. به گفته روابط عمومی سریال جیران؛ این سریال عاشقانه و تاریخی، بر پایه حوادث واقعی تاریخ ایران ساخته می‎شود. قرار است این سریال جذاب تابستان ۱۴۰۰ از طریق سایت نیلز منتشر شود.

موضوع و داستان سریال جیران

سریال جیران

جیران در واقع یکی از ندیمه‎‌های ناصرالدین شاه می‎باشد. پس از ازدواج شاه با جیران، وی اولین سوگلی ناصرالدین‌شاه می‌شود. قصه این سریال مربوط به زمانی از پادشاهی این شاه قاجاری است که وی عاشق جیران می‎شود. جیران که نام اصلی او خدیجه خانم تجریشی است ملقب به فروغ‌السلطنه، یکی از همسران محبوب و اولین سوگلی ناصرالدین‌شاه قاجار، پادشاه ایران بود. پس از آنکه وی به ازدواج ناصرالدین شاه درآمد، به سبب چشمان بزرگش، شاه نام جیران بر او نهاد.

داستان زندگی جیران

سریال جیران

جیران پس از تولد دومین پسرش محمدقاسم میرزا، بیش از پیش مورد توجه ناصرالدین شاه قرار گرفت. زمانی که پسرش پنج سال داشت، شاه او را به فرماندهی کل قشون ایران منصوب ساخت و به او لقب امیرنظام داد. پس از مرگ سلطان معین‌الدین دومین ولیعهد ناصرالدین شاه، ناصرالدین شاه تمایل یافت محمدقاسم را به ولیعهدی برگزیند. اما نسب غیر قاجار جیران و اینکه او همسر عقدی شاه نبود مانع عملی شدن این تصمیم می‌شد.

ولیعهدی امیرنظام پسر جیران

سریال جیران

میرزا آقاخان برای جلب‎نظر دولت‌های روسیه و بریتانیا در خصوص ولیعهدی امیرنظام، با آن‌ها وارد مذاکره شد. همچنین از پزشک دربار، خواست تا تایید کند مظفرالدین میرزا، از نظر مشکل جسمی و عقلی دارد و شایستگی رسیدن به سلطنت را ندارد. وی همچنین تباری جعلی برای جیران تهیه کرد که نسب وی را به ایلخانان مغول و شاهان ساسانی متصل می‌کرد. ناصرالدین شاه نیز با طلاق دادن یکی از چهار همسر عقدی خود و عقد کردن جیران، آخرین قدم را در این راه برداشت. سرانجام در محرم ۱۲۷۴، ولیعهدی امیرنظام رسماً اعلام شد.

لوکیشن سریال جیران

سریال جیران

با توجه به اینکه جیران یک سریال تاریخی است؛ نیاز به لوکیشن‎های خاص دارد. از این جهت جیران در شهرک غزالی فیلمبرداری می‌شود. سریال جیران به کارگردانی حسن فتحی و تهیه‎کنندگی اسماعیل عفیفه در مرحله تصویربرداری قرار دارد و به زودی از سایت نیلز پخش خواهد شد.

بازیگران سریال جیران

سریال جیران

بهرام رادان در نقش ناصرالدین شاه

در این سریال بهرام رادان در نقش ناصرالدین شاه قاجار، پادشاه عاشق و دیوانه بازی خواهد کرد. بهرام رادان متولد ۸ اردیبهشت ۱۳۵۸ در تهران می‌باشد. رادان در فیلم‌های فیلم‌سازان سرشناسی چون داریوش مهرجویی و مسعود کیمیایی و واروژ کریم‌مسیحی٬ پوران درخشنده و رخشان بنی‌اعتماد بازی کرده است.

پریناز ایزدیار در نقش جیران

سریال جیران

پریناز ایزدیار در نقش جیران در این سریال مقابل دوربین خواهد رفت. پریناز ایزدیار که متولد ۸ شهریور ۱۳۶۴ در شهر بابل می‎باشد، سابقه بازی در سریال‎های حسن فتحی را دارد. او پس از بازی در سریال زمانه ساخته حسن فتحی به شهرت رسید. پریناز ایزدیار سابقه بازی در سه فصل سریال شهرزاد ساخته حسن فتحی را نیز دارد. ایزدیار در سال ۱۳۹۴ موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از سی و چهارمین دوره جشنوار فیلم فجر برای بازی در فیلم ابد و یک روز شد.

سایر بازیگران سریال جیران

سریال جیران

امیرحسین فتحی در نقش سیاوش، امیر جعفری در نقش میرزا آقاخان نوری صدراعظم ناصرالدین شاه ، مهدی پاکدل در نقش سلمان و مریلا زارعی در نقش مهدعلیا مادر ناصرالدین شاه بازی خواهند کرد. رعنا آزادی ور در نقش تاج الدوله ، ستاره پسیانی در نقش نقره و غزل شاکری در نقش ملک زاده خواهر ناصرالدین شاه قاجار ایفای نقش خواهند کرد. سمیرا حسن‌پور اولین همسر عقدی ناصرالدین شاه، گلین خاتون را بازی خواهد کرد. کتانه افشاری نژاد نیز در نقش همسر محمدشاه قاجار به نام خدیجه چهریقی و مادر عباس میرزا برادر ناتنی ناصرالدین شاه بازی می‌کند.

همچنین رویا تیموریان، مرتضی اسماعیل کاشی، هومن برق نورد، مهدی کوشکی، فاطمه مسعودی فر، بهناز نازی، رضا نیکخواه، سیاوش چراغی پور، محمد شیری، حمیدرضا نعیمی، رضا جهانی، الهام نامی، نهال دشتی، سینا رازانی، بهنام شرفی، پاشا جمالی، حسن موذنی، نسرین نکیسا، محمد مژدهی، عباس توفیقی، فرشید صمدی پور، عباس ظفری، راستین عزیزپور، علی اشمند، پرویز بزرگی، رضا داودوندی نیز در سریال تاریخی جیران حضور دارند.

سریال جیران کی پخش میشود؟

با توجه به اینکه فیلم برداری سریال جیران کاری سخت است؛ طولانی خواهد بود. از طرفی به لحاظ موضوع تاریخی سریال و داشتن لوکیشن‎های متعدد و گریم و طراحی صحنه منحصر به فرد و سایر مواردی که وجه تمایز این نوع آثار است؛ ارائه تاریخ دقیق برای پخش سریال کمی مشکل خواهد بود. اما طبق زمان تقریبی که دست‎اندرکاران سریال اعلام کرده اند، تابستان ۱۴۰۰ سریال پخش خواهد شد.

سریال جیران بر پایه حوادث واقعی تاریخ ایران

روابط عمومی سریال جیران، پیرو انتشار اطلاعاتی نادرست در فضای مجازی در خصوص این سریال، نکات ذیل به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند:

موضوع اول : موضوع شباهت فیلمنامه سریال تاریخی جیران با سریالی دیگر، موضوعی ناصحیح است.

اگر چه این دو سریال هر دو به برهه‌ای از زندگی و زمانه ناصرالدین شاه می‌پردازند؛ اما سریال جیران مربوط به شاه جوان است و سریال دیگر مربوط به دوران کهنسالی او. ضمن آن که نویسندگان سریال جیران تاکید داشته‌اند که هیچ‌گونه دخل و تصرفی در وقایع و حوادث مربوط به شخصیت‎های واقعی صورت نگیرد. تا سریال از حیث شواهد و استنادات تاریخی قابل دفاع باشد.

موضوع دوم : موضوع بررسی شباهتهای دو فیلمنامه در یک نهاد صنفی، صرفا از باب حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلافات در محیطی غیر قضایی بوده است. چنان که کارشناس محترم پرونده نیز پس از مطالعه فیلمنامه دو سریال، به صورت کتبی و صریح عنوان داشته‌اند که؛ هیچگونه شباهتی در آن‌ها وجود ندارد. معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پس از بررسی دو فیلمنامه و مطالعه نظریه کارشناسی دال بر عدم شباهت، اقدام به صدور پروانه ساخت سریال جیران نموده است.

موضوع سوم: گروه تولید جیران، به جهت صیانت از اعتبار حرفه‌ای دست‌اندرکاران این سریال، از این پس انتشار اطلاعات و ادعاهای دروغین را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌نماید.

بازیگران

بازیگر     نقش     توضیحات

بهرام رادان     ناصرالدین‌شاه قاجار     چهارمین پادشاه قاجار

پریناز ایزدیار     جیران     سوگلی ناصرالدین شاه

مریلا زارعی     مهدعلیا     مادر ناصرالدین شاه

امیر جعفری     میرزا آقاخان نوری     صدراعظم ناصرالدین شاه

امیرحسین فتحی     سپنتا     

غزل شاکری     عزت الدوله     خواهر ناصرالدین شاه،همسر امیرکبیر

سمیرا حسن‌پور     گلین خانم     اولین همسر عقدی ناصرالدین شاه

مهدی پاکدل     سلمان     

رعنا آزادی‌ور     تاج الدوله     دومین همسر عقدی ناصرالدین شاه

کتانه افشاری‌نژاد     خدیجه چهریقی     مادر عباس میرزا ، همسر محمدشاه قاجار

ستاره پسیانی     نقره     

مرتضی اسماعیل کاشی     خواجه روشن     

مهدی کوشکی     الیاس     

نهال دشتی     ستاره خانم تبریزی     چهارمین همسرعقدی ناصرالدین شاه قاجار

الهام نامی     شکوه السلطنه     سومین همسر عقدی ناصرالدین شاه، مادر مظفرالدین شاه

فاطمه مسعودی‌فر     سارا گرجی     

هومن برق‌نورد         

بهناز نازی         

غلامرضا نیکخواه         

سیاوش چراغی‌پور         

محمد شیری         

محسن نقیبیان     زهتاب میکده‌چی     

حمیدرضا نعیمی         

رضا جهانی         

سینا رازانی         

بهنام شرفی         

انوش معظمی         

پاشا جمالی         

حسن موذنی         

نسرین نکیسا         

محمد مژدهی         

عباس توفیقی         

بهزاد داوری         

فرشید صمدی پور         

ستایش دهقان         

عاطفه غلامپور         

سیامک حلمی         

مهدی بجستانی         

عباس ظفری         

محمد زارعی         

راستین عزیزپور         

فرج الله گل سفیدی         

وحید ندایی         

محمدرضا ایمانیان         

مرتضی اکبری         

هوشنگ قنواتی زاده‌         

محمدهادی تقدیری         

شاهد پیوند         

سجاد اوسیوند         

مهدی دانایی         

پویا میاندهی         

محمود ساعتی         

داریوش اشرفی         

فرید یوسفی         

ایلیا نصرالهی         

شهاب زمردی         

میثم فاتحی         

سعید امامی         

علی آشمند         

پرویز بزرگی         

رضا داودوندی        

ارسال نظر