پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 

 

اینجا هستیم تا یک مقایسه جامع برای پابجی و کالاف داشته باشیم. بسیاری از کاربران این سوال در ذهنشان به وجود آمده که پابجی بهتر است یا کالاف؟ به طور خلاصه باید بگوییم همه چیز به سبک بازی و علاقه شما برمی‌گردد. اگرچه قابلیت های این دو بازی تقریبا شبیه هم است اما در برخی موارد با یکدیگر تفاوت هایی نیز دارند.

ما برای اینکه شما به نتیجه ی خوبی برسید، سعی کردیم بررسی خود را به طور جامع تر انجام دهیم. بنابراین هر دو بازی را از نظر گرافیکی، گیم پلی، سلاح ها و…  بررسی می کنیم.

در مقایسه پابجی با کالاف دریافتیم که دو بازی به صورت واقع گرایانه طراحی شده و به همین جهت توانسته اند مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کنند.

 

اگر علاقمند به بازی پابجی هستید می توانید خرید یوسی پابجی خود را در وبسایت گیفت ارزان انجام دهید.

 

پابجی بهتر است یا کالاف دیوتی موبایل

 

قبل از مقایسه پابجی با کالاف باید به شما بگوییم که این بازی ها هم برای دستگاه های اندرویدی و هم دستگاه هایی که از سیستم عامل ios پشتیبانی می کنند طراحی شده و هر ماه آپدیت های متفاوتی برای آنها منتشر می شود.

 

 

مقایسه کالاف و پابجی

  1. گرافیک

 

از نظر ما گرافیک مهم‌ ترین بخش بازی هاست. بازی هایی که گرافیک بالایی دارند، بسیار جذاب تر و بازی کردن با آن ها برای کاربران لذت بخش تر است.

به طور کلی اگرچه از نظر گرافیکی پابجی زمان و دقت بیشتری برای بازی صرف کرده است اما از نظر جزئیات و واقع گرایی ما امتیاز را به کالاف دیوتی موبایل می دهیم.

اگر به فضای انیمیشنی علاقه بیشتری دارید، گرافیک بازی پابجی می تواند برای شما مناسب تر باشد اما اگر فضای واقعی برایتان در اولویت قرار دارد، کالاف دیوتی موبایل می تواند برای شما انتخاب بهتری باشد.

شما می توانید خرید جم فری فایر را در وبسایت گیفت ارزان انجام دهید.

 

  1. گیم پلی

 

بخش دیگر بازی ها که گیمرها به آن توجه می کنند، گیم پلی است. در مقایسه پابجی با کالاف که انجام دادیم، متوجه شدیم که هر دو بازی، گیم پلی خوب و روانی را ارائه می دهند اما سرعت حرکت کردن در بازی کالاف دیوتی بیشتر است.

اگر سرعت بازی کردن برایتان اهمیت دارد قطعا کالاف دیوتی می تواند نیاز شما را پاسخ دهد. شما بلافاصله پس از فرود آمدن می توانید با سرعت بالا اقدام به جمع آوری سلاح و مهمات کنید و به بازی کردن ادامه دهید.

پابجی موبایل بر خلاف کالاف دیوتی سرعت کم تری در بخش گیم پلی دارد. از فرود آمدن گرفته تا جمع آوری سلاح ها و.. همگی در مقایسه با کالاف با اندکی تأخیر انجام می گیرد.

12

 

  1. سلاح ها

 

پابجی و کالاف دیوتی هر کدام تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا سلاح های مختلفی در بازی قرار دهند به نحوی که پلیرها بتوانند قبل از بازی به شخصی سازی سلاح خود پرداخته و سپس وارد میدان نبرد شوند.

در بازی پابجی سلاح های اس ام جی برای اهداف دور نیز مفید بوده و گیمرها می توانند برای مسافت های دور نیز از این نوع سلاح ها استفاده کنند.

در مقابل اسلحه های اس ام جی که در کالاف دیوتی وجود دارد تنها برای فاصله نزدیک مناسب بوده و نمی توانند اهداف دور را نابود کنند.

در بخش سلاح ها، کالاف دیوتی توانسته تنوع بیشتری به اسلحه بدهد. به جز سلاح هایی که روی زمین قرار گرفته اند و هر سیزن تغییر می کنند، شما می توانید سلاح دلخواه خود را از طریق ایردراپ مخصوص دریافت نمایید.

اگرچه سلاح های پابجی تنوع کمتری دارد اما این کمپانی بازی سازی سعی کرده تا سلاح های کارآمد و قوی را در بازی بگنجاند.

 

  1. نقشه

 

همانطور که می دانید پابجی موبایل برای بخش بتل رویال یک نقشه بسیار وسیع طراحی کرده است که پلیرها می توانند از بخش های مختلف آن برای مبارزه استفاده کنند.

کالاف دیوتی در گذشته از نظر نقشه دچار ضعف هایی بود و نقشه طراحی شده وسعت کمتری داشت اما برای این که از بازی های مشابه عقب نماند، علاوه بر وسعت بخشی به مپ قدیمی یعنی ایزولیتد، نقشه جدید بلک اوت را به بازی اضافه کرد که وسعت زیادی دارد.

با انجام مقایسه پابجی با کالاف در بخش نقشه، ما نمی توانیم بگوییم که کدامیک در این زمینه بهتر است زیرا هر کدام از بازی ها، نقشه های جذاب و متنوعی دارد که پلیرها می توانند از آنها بهره ببرند.

در هر دو بازی با شخصیت‌ها و ماشین‌های بسیار زیادی رو به رو هستید، که انتخاب را برای شما آسوده کرده‎‌ است. شخصیت‌ های موجود در هر دو بازی را می‌ توان با توجه به سلیقه‌ ی شخصی انتخاب کرد و تعدادی را هم‌ می‌ توان با مراجعه به سایت‌ های مختلف خریداری کرد.

 

  1. شخصیت ها

 

در مقایسه پابجی با کالاف، شخصیت های متنوعی را در هر دو بازی مشاهده می کنیم که انتخاب آن به عهده پلیرهاست.

کالاف دیوتی همیشه سعی داشته تا از کاراکترهایی با ظاهر جنگی در بازی استفاده کند اما پابجی موبایل بیشتر از کاراکترهایی در بازی استفاده کرده است که شخصیت های جنگی ندارند.

اگرچه از نظر واقعی بودن شخصیت ها، کالاف دیوتی توانسته عملکرد بهتری داشته باشد اما شخصیت های پابجی موبایل قابلیت شخصی سازی بهتری دارند.

 

  1. خودروها و ادوات جنگی

 

بسیاری از گیمرها دوست دارند از ماشین ها و ادوات جنگی مختلف در بازی استفاده کنند. در مقایسه پابجی با کالاف که از این نظر صورت گرفت، متوجه شدیم که کالاف دیوتی موبایل عملکرد به مراتب بهتری داشته است. در این بازی شما می توانید علاوه بر استفاده از خودروها، تانک، هلیکوپتر و…  از جت جنگنده نیز استفاده کنید.

کالاف دیوتی در سیزن اخیر با آوردن جت جنگی به بازی محیط بازی را تغییر داد. در حال حاضر پلیرها می توانند با سوار شدن به جت، جاهای مختلف نقشه را با سرعت بالا رصد کنند و اهداف را مورد اصابت موشک های مختلف قرار دهند.

در مقابل پابجی ادوات کمتری در بازی قرار داده است و شما می توانید تنها از چند وسیله نقلیه و هلیکوپتر استفاده کنید.

 

13

 

حرف آخر

 

به جز موارد مهمی که عنوان شد، در بخش های مختلفی نیز می توانیم مقایسه کالاف و پابجی را انجام دهیم. مواردی همچون سرعت و پینگ بازی، کیفیت صداها، صداگذاری برای کاراکترها، موارد قابل خرید و…  که همگی در هر دو بازی به خوبی طراحی شده است و پلیرها می توانند ساعت ها سرگرم شوند.

شما می توانید خرید گیفت کارت ریزر گلد خود را در وبسایت گیفت ارزان انجام دهید.

هر دو بازی کالاف دیوتی و پابجی سعی دارند با اضافه کردن امکانات بیشتر، پلیرها را به سمت خود جذب کنند.

طی مقایسه پابجی با کالاف که انجام شد، شما به عنوان بازیکن می توانید یکی از این دو بازی را بر روی موبایل نصب کنید و تفاوت های آنها را با یکدیگر ببینید. به طور کلی اگر به دنبال نصب بازی واقع گرایانه هستید، ما کالاف دیوتی موبایل را به شما پیشنهاد می دهیم و در غیر این صورت اگر بیشتر شخصیت های انیمیشنی و فضای نسبتا کارتنی برایتان جذابیت دارد، بازی پابجی موبایل می تواند انتخاب بهتری باشد.

 

ارسال نظر