پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 

در ساخت پله دوبلکس باید به موارد زیادی توجه شود. یعنی یکسری عوامل در انتخاب مدل پله دوبلکس تاثیری مستقیم دارند اولین عامل ابعاد فضای اجرای راه پله می باشد که در هر ابعادی نمی توان همه مدل ها را گنجاند برخی از پله های دوبلکس مختص به فضاهای بزرگ هستند همچون راه پله های سلطنتی یا پله گرد باکسی و برخی دیگر برای جای دادن در ابعاد کوچک طراحی شده اند یعنی ایده اولیه ساخت آن ها به دلیل محدودیت های فضایی ایجاد شده است. که اصلی ترین آن ها پله پیچ حول محور می باشد یعنی محور وسطی از لوله ساخته شده و کف پله ها به حول لوله وسط چرخیده می شوند و به بالا سعود می کنند.

اگر بخواهیم به مدل های بیشتر از پله دوبلکس مدرن اشاره داشته باشیم.می توانیم راه پله های رفت و برگشت و پله های ال شکل را هم در فهرست خود برای اجرا بیاوریم که این پله های صاف بیشتر در کنار دیوار های ویلای دوبلکس ساخته می شوند چون دارای طول زیاد هستند و اگر همچون راه پله های گرد از نگهدارنده استفاده نکنند قطعا دارای لرزش می شوند.

قیمت راه پله دوبلکس بر اساس چه معیار هایی تعیین می شود؟

با بالا رفتن قیمت متریال های صنعتی و ساختمانی همچون آهن ،چوب، سنگ می توانیم بگوییم که قیمت بالا یا پایین هر راه پله را مقدار مصرف این متریال ها در ساخت تعیین می کنند. مثلا اگر در ساخت پله دوبلکس مدرن از آهن بیشتری یا سنگین تری استفاده شود.به طبع قیمت محصول نهایی بالاتر خواهد رفت یا اگر در پله دوبلکس چوبی از چوب با کیفیت تر و بیشتری بهره بگیریم قیمت تا حد بالایی افزایش پیدا می کند عامل بعدی تاثیر گذار طرح و مدل راه پله گرد می باشد یعنی اگر طرح یا نقشه اولیه برای اجرا و عملی کردن چالش های بسیاری بر سر راه سازنده باشد می توان گفت برطرف کردن  یا رفع و رجوع این چالش ها مشکل زمان بر بوده.یعنی گاه وقفه های طولانی در مرحله ساخت ایجاد می کنند.و به تنهایی می تواند قیمت پله گردون را بالاتر از حد معمول خود ببرد.

با اینکه مدل پله دوبلکس مدرن بوده یعنی در ظاهر اجزای خلوت تری دارد برخی دیگر از مواردی که بر قیمت تاثیر می گذارند به صورت مستقیم یا شسته رفته نیستند.یعنی اگر راه پله شما در طبقه چهارم به پنجم قرار است ساخته شود.پس برای حمل به جرثقیل نیازمند خواهیم بود و خود این کار باعث روند افزایش قیمت می شود.یا دوری شرکت سازنده پله گرد از محل نصب پله برخی از افراد از شهرستان های دور به تهران سفارش کار می دهند و کرایه حمل پله گرد از شرکت پله گرد نوربخش تا مثلا شهر بندرعباس 3 میلیون تومان می باشد. این یعنی بالا رفتن قیمت راه پله به صورت غیر مستقیم پس در هنگام سفارش پله پیچ خود باید به یکسری هزینه های پنهان توجه داشته باشید.

برخی از این هزینه های پنهان آنقدر در بالا رفتن قیمت تاثیر گذار هستند که می توانند مشتری را از سفارش منصرف کنند یا اینکه باعث تغییر مدل شوند.مثلا قیمت بالای چوب در پله پیچ چوبی باعث شده تا کارفرمایان بیشتر به مدل های فلزی روی بیاورند.

2

وزن انواع پله دوبلکس چقدر است؟

به این دلیل که هر چقدر وزن بالاتر رود هزینه ساخت هم بالاتر می رود بسیار یک مسئله مهم به حساب خواهد آمد وزن راه پله ها از کم به زیاد: پله گرد حول محور از 120کیلوگرم تا 150کیلوگرم، دو محور ورق 400کیلوگرم، دو محور باکس 700کیلوگرم، تک محور کنسولی 470کیلوگرم، تیرآهنی برای یک طبقه 350کیلوگرم، پله دوبلکس مدرن مفصلی 200 کیلوگرم.

اجرت نصب پله گرد:

بستگی به دوری یا نزدیکی شهر مورد نظر به کارگاه آهنگری ساخت پله گردون دارد. که بین 1میلیون تومان تا 3 میلیون تومان متغیر است یعنی این اختلاف 2 میلیون تومانی معمولا هزینه ایاب و ذهاب تا شهر مقصد می باشد. و سازنده هزینه بیشتری را به جیب نخواهد زد.

 

مدت زمان ساخت انواع پله دوبلکس:

از 1 روز تا 10 روز می باشد این مدت زمان برای یک راه پله 3 متر ارتفاع گفته شده است یعنی اگر ما ارتفاع کف تا کف 7 متری داشته باشیم دیگر ربطی به طرح ساده یا سخت ندارد در هر صورت به اندازه وقت دو پله معمولی زمان خواهد برد در پله های ساده که شاسی آن ها از قوطی در زیر کف پله ها درست و جایگذاری می شوند معمولا در 1 روز ساخته می شوند و پله دور لوله در 2 روز با نرده 3 روز و دو محور ورق سه روز بدون نرده و در دو محور باکس در 4 روز و تک محور کنسولی در 4 روز آن دسته از پله دوبلکس مدرن کاربر می توان به مدل سلطنتی یا مدل های ترکیبی و یا باکس بلند اشاره کرد.

3

نتیجه گیری:

بهتر است قبل از ساخت پله گرد خود حتما با چند شرکت معتبر همچون پله گرد نوربخش مشورت کنید این کار باعث می شود تا هزینه های اجرایی پایین بیاید و اگر به درستی سازنده خود را انتخاب کنید باعث افزایش کیفیت پله می شود بدون اینکه پول بیشتری بپردازید. چون همیشه بالا بودن تجربه و مهارت سازنده با افزایش قیمت روبه رو نمی باشد و گاه برعکس صورت می گیرد.

 

ارسال نظر