خبر خوش برای بازنشستگان| بازنشستگان| افزایش کمک هزینه درمان بازنشستگان

فوری: خبر خوش برای بازنشستگان| افزایش کمک هزینه درمان بازنشستگان

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش کمک هزینه طرح آزمایش آنلاین از ۵۰۰ هزار تومان به ۷۵۰هزار تومان برای هر بیمه شده تحت پوشش خدمات بیمه تکمیلی درمان این صندوق خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری محمود مرتضایی‌فر گفت: صندوق بازنشستگی به منظور کاهش تردد و مراجعه بازنشستگان به مراکز درمانی به‌خصوص در شرایط کرونایی طرحی را با نام «آزمایش آنلاین» با همکاری یک شرکت دانش‌بنیان و فناور اجرا کرد که با توجه به استقبال بازنشستگان، این طرح امسال نیز ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه طرح آزمایش آنلاین ارائه خدمات آزمایشگاهی و برخی خدمات تشخیصی درمانی را به بازنشستگان زیر پوشش بیمه تکمیلی درمان و از طریق سایت این شرکت استارت‌آپی برعهده دارد، اظهار کرد: کمک‌هزینه ارائه خدمات در این طرح ۵۰۰ هزار تومان برای هر بیمه‌شده بود که در صورت استفاده بیشتر از سقف تعیین‌شده تا ۶۰۰ هزار تومان نیز به صورت اقساط از بازنشستگان در سه قسط کسر می‌‌‌شد.

مرتضایی‌فر افزود: با نظر مساعد مدیرعامل صندوق بازنشستگی و رایزنی با شرکت طرف قرارداد، قرار شد کمک‌ هزینه این طرح تا سقف ۷۵۰ هزار تومان افزایش یابد و در عمل بازنشستگان تا این سقف از خدمات درمانی و تشخیصی به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه استفاده کنند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری یادآور شد: در دوره گذشته، حدود ۳هزار دفترکل و نزدیک به ۶هزار و ۵۰۰ کد ملی از خدمات آزمایش آنلاین در سراسر کشور استفاده کردند.

به گفته مرتضایی‌فرد، آزمایش و معاینه پزشکی در محل یا منزل، انجام تست کرونا و سرم‌تراپی و فیزیوتراپی بیشترین خدمات ارائه‌شده از سوی آزمایش آنلاین به بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنها بوده است.

ارسال نظر