ایران خودرو | محصولات ایران خودرو | قیمت محصولات ایران خودرو

فروش فوری محصولات ایران خودرو آغاز شد

روش فوری با قیمت قطعی محصولات هایما از شنبه ۱۲ شهریورماه آغاز شد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

شرکت ایران خودرو طرح فروش نقدی فوری خانواده هایما (بدون قرعه کشی) با موعد تحویل ۳۰ روزه را با شرایط زیر ارائه می‌کند:

به هر کد ملی فقط یک دستگاه خودرو تعلق میگیرد. ثبت نام برای مشتریان حقوقی میسر نخواهد بود. سند خودروهای واگذاری شده ایران خودرو از طریق این بخشنامه در رهن نیست.

سایپا خودروهای اقتصادی این برند معروف را وارد می‌کند

برای دریافت کد کاربری و کلمه عبور، لازم است شماره تلفن و شماره شبای معرفی شده باید به نام فرد متقاضی باشد. بدیهی است تبعات ناشی از عدم اعلام شماره شبا و تلفن همراه صحیح، بر عهده متقاضی است. حداقل فاصله از آخرین خرید (ثبت نام یا تحویل خودرو) از شرکت های ایران خودرو و سایر خودروسازان ۴۸ ماه است.

ثبت نام برای متقاضیان دارای پلاک انتظامی فعال (نصب بر روی خودروهای سواری با کاربری شخصی) ممنوع بوده، همچنین ارائه گواهینامه رانندگی حداقل پایه سوم معتبر (عدم انقضای تاریخ اعتبار) الزامی است.

فروش فوری هایما S۷ و S۵ بدون قرعه کشی آغاز شد | جزئیات، ‌قیمت و زمان تحویل

طبق اعلام وزارت صمت، سومین مرحله فروش خودرو از طریق این سامانه در نیمه اول شهریور برگزار می‌شود اما جزییات دقیق آن هفته آینده اعلام خواهد‌شد.

به گفته مدیرکل صنایع خودرویی این وزارتخانه، میزان عرضه خودرو در این دوره مشابهه دوره های قبل است. البته تعداد عرضه در نهایت منوط به برنامه عرضه خودروسازان خواهد‌بود. درنتیجه وزارت صمت نمی‌تواند به طور دقیق میزان عرضه را اعلام کند.

افزایش تولید در ماه‌های اخیر در بین شرکت‌های خودروسازی باعث شده میزان عرضه در نیمه دوم سال افزایش پیدا کند.

پیش‌تر یکی از دلایل افزایش قیمت در بازار عدم عرضه کافی خودرو از سوی خودروسازان بود. اما با پیش‌بینی وزارت صمت و افزایش تولید از سوی شرکت‌ها تا حدودی این مشکل برطرف شد.

وزارت صمت تلاش می‌کند تا هدف گذاری تولید یک میلیون و ششصد هزار دستگاه در سال جاری را محقق کرده و نیاز بازار را تامین کند.

آمارها نشان می‌­دهد با استفاده از این سامانه بیش از ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برای دریافت خودرو ثبت نام کرده­اند.

خودروسازان نیز در این طرح در دو دوره برگزار شده حدود ۲۶۸ هزار و ۳۰۰ دستگاه از محصولات تولیدی خود را عرضه کرده­اند. حال باردیگر برای تامین نیاز مردم قرار است سومین مرحله از این قرعه­کشی در سامانه یادشده برگزار شود.

مجید عشقی صبح (دوشنبه) در نشست کمیسیون بازار پول و سرمایه اعلام کرد: بخش زیادی از مباحث مربوط به حوزه بازار سرمایه جزو بحث هایی است که نیاز به کارشناسی دارد و باید چکش‌ کاری هایی از طریق ٤ ارکان بورس صورت پذیرد و بعد از آن به سمت سازمان بورس ورود  کند.

وی اظهار داشت: در دوره جدید مدیریت سازمان بورس، یکی از مسایل مطرح شده این بود که مباحث اجرایی به بورس ها تفویض شود و سازمان بورس دیگر در مقام اجرایی نباشد. 

عشقی افزود: سازمان بورس اکنون به جای نظارت و مقررات گذاری در مقوله اجرا ظاهر شده است که این امر با آسیب هایی همراه شده است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: همین موضوع که بحث های بورس کالا از طرف اعضای اتاق بازرگانی و فعالان بازار سرمایه با جزییات مطرح می شود نشان دهنده این است که بورس کالا اکنون جایگاه خوبی را پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در مقایسه با مدت هفت سالی که در حال انجام فعالیت های مربوط به بورس کالا بودم اکنون شاهد رشد و توسعه محسوس این بازار هستم.

 

ارسال نظر

 

آخرین مطالب