محمدرضا شجریان

پیر شدن عجیب همسر شجریان بعد از فوت همسرش | عکس‌های دیده نشده از مجمدرضا شجریان

استاد محمدرضا شجریان برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی ایران که از وی با عنوان خسرو آواز ایران یاد می‌شود پس از تحمل دوره طولانی بیماری روز پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ در ۸۰ سالگی در بیمارستان جم تهران درگذشت.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

مراسم نخستین سالگرد درگذشت استاد محمدرضا شجریان، روز شنبه با حضور جمعی از علاقه‌مندان، دوستداران و اعضای خانواده آن مرحوم در محوطه آرامگاه فردوسی در مشهد برگزار شد.

محمدرضا شجریان

این مراسم که با گلباران مزار استاد شجریان و آوازخوانی فرزندش همایون شجریان همراه بود، که دوستداران وی نیز که در محل مزار وی در آرامگاه فردوسی گرد آمده بودند با زمزمه آوازهای استاد آواز ایران، یاد و خاطره وی را زنده گرامی داشتند. آرامگاه فردوسی در باغی ۶.۵ هکتاری واقع در ۲۰ کیلومتری شمال غرب مشهد و در مسیر منشعب از جاده مشهد - چناران با نام "بلوار شاهنامه" قرار دارد.  محوطه داخلی باغ آرامگاه فردوسی همچنین محل دفن مهدی اخوان‌ثالث شاعر نامدار معاصر خراسانی است. بنا به وصیت مرحوم زنده‌یاد استاد محمدرضا شجریان، پیکر خسرو آواز ایران نیز مهرماه سال گذشته در همین محل به خاک سپرده شد. 

محمدرضا شجریان

آرامستان شعرای مشهد واقع در ۵۰ متری بیرون باغ آرامگاه فردوسی نیز مزار تنی چند از دیگر شاعران نامدار معاصر شامل مرحومان "عماد خراسانی، احمد گلچین‌معانی، احمد کمالپور، محمد قهرمان و عشرت قهرمان است.

محمدرضا شجریان

استاد محمدرضا شجریان برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی ایران که از وی با عنوان خسرو آواز ایران یاد می‌شود پس از تحمل دوره طولانی بیماری روز پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ در ۸۰ سالگی در بیمارستان جم تهران درگذشت. 

ارسال نظر