معرفی پرفروش‌ترین خودروها از ابتدای سال 1400

طبق آمار از ابتدای سال 1400 بیشترین رشد تولید و فروش به سه گروه «پژو» ، «خانواده تیبا»، «خانواده x100» و «دنا» اختصاص داشته و این چهار گروه توانسته اند عنوان رکود دار فروش و تولید از ابتدای سال جاری را به خود اختصاص دهند.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال نشان دهنده آن است که در میان محصولات تولیدی «سایپا»، «ایران خودرو» و «پارس خودرو» که تولید اکثر آن‌ها در خرداد ماه متوقف شده است بیشترین رشد تولید و فروش به سه گروه «پژو» ، «خانواده تیبا» و «خانواده x100» و «دنا» اختصاص داشته است.

رصد وضعیت تولید این سه شرکت خودروساز نشان دهنده آن است که در مدت زمان مورد بررسی خانواده پژو رکود بیشترین تولید و فروش را به خود اختصاص داده است. مجموع تولید این خانواده در مدت زمان مورد بررسی 103 هزار و 765 دستگاه بوده که از این تعداد 102 هزار و 66 دستگاه از تولیدات این گروه به فروش رسیده است. با توجه به پیشی گرفتن فروش نسبت تولید از فروش می توان گفت بخشی از تولید خانواده پژو به انبار ارسال شده است.

براساس داده‌های کدال در مدت زمان مورد بررسی در مجموع 95 هزار و 335 دستگاه  «خانواده تیبا» در کشور تولید شده که از این تعداد 102 هزار و 930 دستگاه از این خودرو به فروش رسیده است. خانواده تیبا با توجه به رنج قیمتی پایینی که در بازار دارد توانسته در میان قشر متوسط طرفداران بسیاری پیدا کند. اختلاف فروش و تولید این خودرو می تواند به دلیل پیش فروش و فروش فوق العاده این خودرو باشد که موجب شده تا اختلاف میان فروش و تولید در میان داده‌های کدال دیده شود.

اما سومین محصول پرفروش و پرتیراژ در برگیرنده «خانواده x100» می شود. براساس داده‌های اعلام شده در این مدت 23 هزار و 703 دستگاه از خانواده x100 در کشور تولید شده که از این تعداد 17 هزار و 308 دستگاه به فروش رسیده است.

از سوی دیگر براساس داده‌های کدال در مدت زمان مورد بررسی در مجموع 16 هزار و 516 دستگاه انواع «دنا» در کشور تولید شده که از این تعداد 14 هزار و 717 دستگاه از این خودرو به فروش رسیده است. دنا یکی از خودروهایی است که در حال حاضر توانسته نظر خریداران خودرو را به خود جلب کند و در پیش فروش‌ها نیز تقاضای بالایی را به خود اختصاص داده است.

ارسال نظر