بیت کوین|خرید بیت کوین| فروش بیت کوین| بازار بیت کوین

سرمایه‌گذاری بیت کوین، درست یا غلط؟

سرمایه‌گذاری در رمزارزها یک قانون طلایی دارد: بیش از مبلغی که توان از دست دادن آن را دارید، سرمایه‌گذاری نکنید.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

محبوبیت و ارزش روزافزون بیت‌کوین از زمان راه‌اندازی آن در سال 2009، برای بسیاری از سرمایه‌گذاران موردی عجیب است. همانند رونق گرفتن اینترنت، رمزارزها نیز در طول چند سال به مبحث اصلی تبدیل شد و اکنون بیش از هر زمان دیگری در حال رشد است. 

بسیاری از سرمایه‌گذاران و همچنین متخصصان، سرمایه‌گذاری در رمزارزها را به عنوان بخشی از سبد سهام خود در نظر گرفته‌اند. اما بیت‌کوین و سایر رمزارزها بر خلاف پول فیات، یک دارایی فیزیکی نیستند. این ارزهای دیجیتال از یک سیستم متمرکز پیروی نمی‌کنند و به بانک‌ها متکی نیستند. معاملات آنها از طریق یک شبکه غیرمتمرکز کامپیوتری انجام می‌شود.

بنابراین، آیا ما اصلا روی چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنیم؟ یا ما فقط حدس می‌زنیم که ممکن است سودی در آینده دور نصیب ما شود؟

وارن بافت، یکی از افراد بانفوذ در تجارت، در سال 2018، سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را به صورت علنی محکوم کرد. سه سال پس از آن، جهان شاهد اتفاقات زیادی در زمینه رمزارزها بوده است. از طرفی، برخی از کسب و کارهای بزرگ در این دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. از سوی دیگر، کلاهبرداران رمزارزها خساراتی به جا گذاشته‌اند.

شاید ما نباید از تکرار این سوال دست بکشیم که آیا خرید بیت‌کوین سفته‌بازی است یا خیر؟ در عوض، می‌خواهیم روی قوانین ساده‌ای که در بازار رمزارزها برای افرادی که مایل به تبدیل آن به یک سرمایه‌گذاری واقعی هستند، تمرکز کنیم.بیت کوین

1-  سود بلندمدت یا کوتاه مدت

سفته‌بازی زمانی اتفاق می‌افتد که ما در حال انجام یک معامله پرریسک هستیم و به کسب سود در کوتاه مدت امید داریم. به جای اینکه یک سفته‌باز باشید، با تمرکز بر اهداف بلندمدت به یک سرمایه‌گذار بلندمدت تبدیل شوید. این یک قانون کلی است: مبلغی که از دست دادن آن را نمی‌توانیم تحمل کنیم سرمایه‌گذاری نکنیم. بنابراین باید خطرات و اهدافی را که برای ما مناسب است بسنجیم.

2-  کیفیت رمزارز

در زمان خرید سکه‌ها، بهتر است از پروژه‌های پر زرق و برق و با ریسک بالا اجتناب کنید. وعده سود سریع، ممکن است ما را به امید واهی بکشاند. اما اگر واقعا می‌خواهیم روی یک سکه سرمایه‌گذاری کنیم، باید علائم خطر را بررسی کنیم. دستیابی به سود ممکن است چندان سریع نباشد، اما در درازمدت ما را نجات دهد. به عنوان مثال، ارزش بیت‌کوین از زمان عرضه آن چندین برابر شده است.

3-  تنوع در دارایی‌ها

تمام پول خود را روی یک چیز سرمایه‌گذری نکنید. سبد سهام خود را متنوع کنید؛ به طوری که در صورت شکست یک سکه در بازار، همه‌ چیز از دست نرود. این عمل بهتر از ذخیره یک سکه و گمانه‌زنی در خصوص بهتر شدن شرایط است. سرمایه‌گذاری واقعی زمانی است که عاقلانه یک منطقه امن را در یک بازار بی‌ثبات انتخاب کنیم.

ارسال نظر