فروش فوری ایران خودرو| فروش فوری خودرو| شرایط فروش فوری خودرو

فروش فوری ایران خودرو آغاز شد

گروه صنعتی ایران‌خودرو بیست و دومین مرحله فروش فوق‌العاده خود را با عرضه سه محصول پرمتقاضی از یکشنبه ۲۱ شهریور به مدت سه روز اجرا می‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

فروش فوری ایران خودرو فردا آغاز می شود. فروش فوری ایران خودرو با استقبال شدید متقاضیان همراه است. فروش فوری ایران خودرو با قیمت های مناسبی همراه است. فروش فوری ایران خودرو از شرایط ویژه ای برخوردار است. فروش فوری ایران خودرو پژو 207 و شرایط ویژه آن را در ادامه می خوانیم.

فروش فوری ایران خودرو

طرح فروش فوق العاده (با موعد تحویل حداکثر ۳ ماهه) برخی محصولات شرکت ایران خودرو (با روش قرعه کشی)
مطابق جدول ذیل از روز یک‌شنبه مورخ ۱۴۰۰/۶/۲۱ شروع و تا پایان روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۶/۲۳ ادامه خواهد داشت.

در این دوره محصولات پارس TU۵، پارس بنزینی و پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای با قیمت قطعی مندرج در بخشنامه فروش و موعد تحویل ۹۰روزه عرضه خواهد شد.

متقاضیانی که در قرعه‌کشی‌های قبلی ایران خودرو، انتخاب نشده‌اند، می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند.

در این طرح قیمت قطعی بوده و موعد تحویل خودروها حداکثر ۳ ماهه خواهد بود.

نکته ۱: برندگان و منتخبین طرح‌های قبلی که موفق به واریز وجه نشده‌اند، نیز میتوانند با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

 

نکته ۲: نمایندگان محترم میبایست این بخشنامه را برای اطلاع بیشتر در محل رویت عموم هموطنان قرار دهند.

نکته ۳: قبل از قرعه کشی، متقاضی هیچگونه وجهی واریز نخواهد نمود.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیش‌تر و ثبت نام در این طرح، می‌توانند به پایگاه فروش اینترنتی محصولات ایران‌خودرو به نشانی esale.ikco.ir مراجعه کنند.

فروش فوری ایران خودرو


در این مرحله از فروش فوق‌العاده، سه محصول پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، پارس TU ۵ و پارس بنزینی عرضه می‌شود.

مشتریان نهایی نیز چهارشنبه ۲۴ شهریورماه از طریق قرعه کشی با حضور نمایندگان نهاد‌های نظارتی انتخاب خواهند شد.

مراسم قرعه کشی، ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه به صورت مستقیم از پایگاه اینترنتی ایران خودرو به نشانی ikco.ir و همچنین صفحه ایران خودرو در آپارات به نشانی ikco_ir پخش خواهد شد.

متقاضیان می‌توانند از یکشنبه تا پایان روز سه‌شنبه هفته آینده با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کنند.

شرایط خرید خودرو در طرح‌ پیش‌فروش


نصف پول خودرو را علی‌الحساب پرداخت کنید، تا در صف خرید خودرو قرار بگیرید. طرح‌های پیش‌فروش خودرو عموما موعد تحویل شش ماهه، ۹ ماهه یا یک ساله دارند و در طرح‌های جدید موعد تحویل اغلب ۹ ماه بعد از تاریخ ثبت نام است. زمانی که موعد تحویل خودرو فرابرسد، باید مابه‌تفاوت مبلغ پیش‌پرداخت و قیمت روز خودرو را پرداخت کنید که فاصله آن نسبت به زمان ثبت نام خیلی بیشتر شده. هر کسی نمی‌تواند در طرح‌های پیش‌فروش شرکت کند و متقاضیان این طرح باید شرایط را داشته باشند. شرط اصلی نداشتن پلاک است. کسی که در طرح پیش‌فروش ثبت نام می‌کند نباید پلاک انتظامی فعال به نام خودش داشته باشد. همچنین کسانی که در سه سال اخیر در یکی از طرح‌های خرید خودرو کارخانه‌ها شرکت کرده باشند، امکان ثبت نام ندارند. اگر به ثبت نام خودرو برای فرزندتان فکر می‌کنید، باید بگوییم یکی از شرایط شرکت در طرح‌های پیش‌فروش سن بالای ۱۸ سال و همچنین داشتن گواهینامه رانندگی است. بعد از ثبت نام در طرح پیش‌فروش، بین کسانی که شرایط شرکت در طرح را دارند قرعه‌کشی برگزار می‌شود و کسانی که برنده شدند با واریز مبلغ پیش‌پرداخت ثبت‌نامشان نهایی می‌شود. امتیاز برنده شدن در قرعه‌کشی قابل واگذاری به افراد دیگر نیست.

معایب: قیمت خودرو در طرح‌های پیش‌فروش قطعی نیست. برای مثال کسانی که شش ماه پیش برای خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ثبت نام کرده بودند، حدود ۳۰ میلیون تومان به عنوان مبلغ پیش‌پرداخت هزینه کردند. آن زمان قیمت مصوب پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۶۰ میلیون تومان بود و حالا این رقم به ۱۱۰ میلیون تومان رسیده. این یعنی حالا کسانی که فکر می‌کردند با پرداخت ۳۰ میلیون تومان بیشتر می‌توانند صاحب خودرو شوند، باید ۷۰ میلیون تومان پول پرداخت کنند تا بعد از تسویه حساب خودرو خود را تحویل بگیرند. اگر همین مورد برای ماه‌های آینده هم تکرار شود، احتمالا کسانی که این روز‌ها در طرح پیش‌فروش خودرو ثبت نام می‌کنند باید خودشان را برای مبلغی سه تا چهار برابر پیش‌پرداخت آماده کنند. در غیر این صورت پولشان با سود ناچیز به آن‌ها بازگردانده می‌شود. انتظار طولانی مدت برای تحویل گرفتن خودرو یکی دیگر از معایب این طرح است که بعضی مواقع ممکن است طولانی‌تر شود. همچنین این احتمال وجود دارد که در زمان تحویل خودرو، کارخانه بگوید موجودی نداریم و طرح‌های تبدیل خودرو را پیش روی مشتری بگذارد. این یعنی به جای خودرو ثبت نام شده، یک خودرو دیگر با هزینه متفاوت تحویل بگیرید.

مزایا: کم‌هزینه‌ترین روش برای خرید خودرو صفرکیلومتر، طرح‌های پیش‌فروش است. در این روش لازم نیست سراغ قیمت‌های نجومی خودرو در بازار آزاد بروید. همچنین در طرح پیش‌فروش خودرو به طور کامل در اختیارتان قرار می‌گیرد و لازم نیست منتظر فک رهن بمانید. خودرو‌هایی که در این طرح تحویل داده می‌شوند را می‌توان در همان روز به افراد دیگر فروخت. شانس برنده شدن در قرعه‌کشی طرح‌های پیش‌فروش خودرو خیلی بیشتر از طرح‌های فروش فوق‌العاده است.

شرایط خرید خودرو از طرح‌های فروش فوق‌العاده
کل مبلغ را همین الان پرداخت کنید و سه ماه دیگر خودرو را تحویل بگیرید. در طرح‌های فروش فوق‌العاده که بعضا آن را به نام طرح‌های فروش فوری می‌شناسند، قیمت خودرو قطعی است. یعنی بعد از ثبت نام و واریز مبلغ مورد نظر، دیگر لازم نیست برای تحویل گرفتن خودرو مبلغ بیشتری پرداخت کنید. این طرح‌ها عموما دو ماه یک بار برگزار می‌شوند و در هر نوبت تعداد کمی از محصولات خودروساز‌ها برای عرضه در نظر گرفته می‌شود. مثلا ایران خودرو در آخرین طرح فروش فوق‌العاده تنها سه محصول عرضه کرده. در طرف مقابل سایپا اکثر محصولات پرفروش خود را در تمام طرح‌های فروش فوق‌العاده عرضه می‌کند و دست مشتری برای انتخاب بازتر است. شرایط شرکت در طرح فروش فوق‌العاده تا حد زیادی مشابه طرح پیش‌فروش است. به عبارتی کسانی می‌توانند در این طرح شرکت کنند که پلاک فعال به نامشان ثبت نشده باشد، گواهینامه رانندگی و سن بالای ۱۸ سال داشته باشند. در طرح‌های فروش فوق‌العاده لازم است به جای سه سال، چهار سال از آخرین خرید خودرو از کارخانه‌ها گذشته باشد. در این طرح‌ها سود مشارکت و انصراف وجود ندارد و در صورت تحویل نگرفتن خودرو، اصل پول به مشتری بازگردانده می‌شود. بعد از تحویل گرفتن خودرو، سند و فاکتور فروش تا یک سال پیش کارخانه باقی می‌ماند و امکان فروش خودرو تا زمان فک رهن یعنی یک سال بعد وجود ندارد. بعد از تکمیل فرآیند ثبت نام، قرعه‌کشی برگزاری می‌شود و در صورت برنده شدن در قرعه‌کشی تنها چند روز فرصت دارید تا کل مبلغ را به حساب خودروساز واریز کنید.

معایب: در طرح‌‎های فروش فوق‌العاده شما خودرویی را می‌خرید که از آن شما نیست و تا یک سال سند آن در رهن خودروساز باقی می‌ماند. این در حالی است که کل مبلغ خودرو را پرداخت کرده‌اید. شانس برنده شدن در قرعه‌کشی طرح‌های فروش فوق‌العاده بسیار پایین است و بعضا به کمتر از یک درصد می‌رسد. چراکه خودرو‌های عرضه شده در این طرح‌ها محدود هستند و در طرف مقابل متقاضیان زیادی دارند. فرصت کم برای پرداخت هزینه خرید خودرو یکی دیگر از معایب این طرح‌ها است. برای مثال ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده اخیر خود فرصت پنج روزه به مشتریانی که در قرعه‌کشی برنده شده‌اند، داده است. آن‌ها باید در همین مدت کم سرمایه‌ای بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان برای خرید خودرو جور کنند. در غیر این صورت ثبت نام آن‌ها لغو و نفرات بعدی جایگزین آن‌ها خواهند شد.

مزایا: در کمترین زمان، صاحب خودرویی با قیمت متعارف می‌شوید. برای تحویل گرفتن خودرو در طرح‌های فروش فوق‌العاده حتما لازم نیست ۹ ماه یا یک سال صبر کنید و در کمتر از سه ماه خودرو به مشتری تحویل داده می‌شود. با توجه به قیمت قطعی خودرو‌ها در طرح فروش فوق‌العاده دیگر نگران افزایش قیمت خودرو نخواهید بود و لازم نیست برای تحویل گرفتن آن مبلغ بیشتری پرداخت کنید. اختلاف قیمت کارخانه و بازار کامل به چشم می‌آید. برای مثال سایپا در آخرین طرح فروش فوق‌العاده خود تیبا صندوق‌دار را با قیمت ۷۱ میلیون تومان عرضه کرده است. در حالی که قیمت همین خودرو در بازار آزاد حدود ۱۴۲ میلیون تومان است. با این حساب کسانی که در قرعه‌کشی طرح فروش فوق‌العاده برنده می‌شوند، خودرو را با نصف قیمت بازار تحویل خواهند گرفت. این مورد بهترین شرایط برای کسانی است که مشتری اصلی خودرو هستند و هدفشان از شرکت در طرح، فروش خودرو در بازار آزاد و کسب سود نیست.

شرایط خرید خودرو از بازار آزاد
دو تا سه برابر قیمت مصوب پول بدهید تا همین امروز صاحب خودرو شوید. خرید خودرو از بازار آزاد بودجه زیادی لازم دارد، اما دردسر‌های ثبت نام و برگزاری قرعه‌کشی را نخواهید داشت. کافی است گشتی در سایت‌ها و سامانه‌های خرید و فروش خودرو بزنید و شماره یک نمایشگاه‌دار را پیدا کنید تا بعد از پرداخت مبلغ مستقیما به مراکز تعویض پلاک رفته و ماشین صفر کیلومتر را به خانه ببرید.

معایب: قیمت خودرو در بازار آزاد حساب و کتاب ندارد. ممکن است هر رقمی به گوشتان بخورد. مثلا پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که قیمت مصوب آن با وجود افزایش چشمگیر در یک ماه گذشته به ۱۱۰ میلیون تومان رسیده، در بازار آزاد با قیمت ۲۲۲ میلیون تومان فروخته می‌شود. کسانی که خودرو صفر کیلومتر از بازار آزاد می‌خرند، کاملا به این موضوع آگاه هستند که طرف مقابلشان یک دلال است که با فروش خودرو سود دو برابری به جیب می‌زند.

مزایا: فرآیند خرید خودرو شاید بیشتر از چند روز طول نکشد. هر لحظه اراده کنید، فروشنده‌هایی هستند که می‌خواهند با فروش خودرو صفر کیلومتر خود سود به جیب بزنند. نه قرعه‌کشی در کار است، نه اطلاعیه برای ثبت نام و نه شرایط دست و پا گیر نداشتن پلاک فعال و ... همچنین از زمانی که پول خودرو را پرداخت کرده‌اید خودرو از آن شما خواهد بود و می‌توانید آن را مجددا به دیگران بفروشید. بدون اینکه لازم باشد یک سال برای فک رهن صبر کنید.

ارسال نظر