قیمت پراید| قیمت پراید امروز| قیمت پراید صفر| قیمت پراید در سایت دیوار|

قیمت پراید امروز 13 مهر 1400 | قیمت پراید نزولی شد

قیمت پراید ۱۱۱ بعد از یک مسیر نزولی دوباره افزایش یافت و به ۱۵1 میلیون تومان رسید.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:
قیمت پراید امروز ثابت ماند. قیمت پراید طی چند سال گذشته با رشد چشمگیری مواجه شده است. قیمت پراید به دلیل افزایش تقاضا نوسان زیادی تجربه کرده است. قیمت پراید به دلیل افزایش نوسانات نرخ ارز گران شده بود. قیمت پراید امروز را در ادامه می خوانیم.
قیمت پراید

قیمت پراید امروز

قیمت خودروهای سایپا امروز سه شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰ را در جدول زیر مشاهده می کنید.

قیمت روز خودروهای سایپا
خودروقیمت نمایندگی (تومان)قیمت بازار (تومان)
سایپا ۱۱۱۰۱۵۱,۰۰۰,۰۰۰
سایپا ۱۳۱۰۱۳۷,۰۰۰,۰۰۰
سایپا ۱۳۲۰۱۳۰,۰۰۰,۰۰۰
سایپا ۱۵۱۱۰۵,۰۰۰,۰۰۰۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰
تیبا۱۰۰,۶۳۰,۰۰۰۱۴۳,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۲۱۰۶,۵۱۸,۰۰۰۱۵۵,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۲ پلاس۹۰,۸۰۰,۰۰۰۱۶۹,۰۰۰,۰۰۰
ساینا دنده ای EX۱۰۴,۶۴۹,۰۰۰۱۵۳,۱۰۰,۰۰۰
کوییک دنده ای۱۴۱,۰۶۱,۰۰۰۱۶۶,۰۰۰,۰۰۰
کوییک دنده‌ ای R۱۶۲,۰۰۰,۰۰۰۲۳۰,۰۰۰,۰۰۰
وانت زامیاد۱۲۹,۶۰۰,۰۰۰۲۶۰,۰۰۰,۰۰۰
وانت زامیاد گازسوز۱۸۹,۰۳۱,۰۰۰۲۷۰,۵۰۰,۰۰۰
وانت زامیاد دیزل۱۸۵,۰۰۰,۰۰۰۳۲۰,۰۰۰,۰۰۰
آریو۰۳۹۰,۰۰۰,۰۰۰
چانگان CS35۰۵۲۰,۰۰۰,۰۰۰
کیا سراتو ۲۰۰۰۰۹۱۵,۰۰۰,۰۰۰
سیتروئن C3۰۹۴۵,۰۰۰,۰۰۰
سایپا ۱۵۱ پلاس۰۱۶۲,۰۰۰,۰۰۰
تیبا صندوق دار دوگانه سوز sx۰۰
تیبا صندوق دار پلاس۰۱۶۲,۰۰۰,۰۰۰
ساینا پلاس دنده ای۰۱۸۱,۰۰۰,۰۰۰
ساینا s دنده ای۱۴۲,۵۳۶,۰۰۰۱۷۸,۰۰۰,۰۰۰
کوییک اتوماتیک پلاس۰۲۳۰,۰۰۰,۰۰۰
شاهین G۲۹۱,۸۷۱,۰۰۰۳۵۵,۰۰۰,۰۰۰
وانت پادرا پلاس۰۳۴۵,۰۰۰,۰۰۰

مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو و عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو هر دو معتقدند در صورت اجرایی شدن قانون جدید به شکلی که اکنون در این قانون آمده است می‌توان انتظار کاهش قیمت ۲۵ تا ۴۰ درصد در خودروهای خارجی را داشت.

اما آیا این اتفاق می‌تواند بر قیمت خودروهای داخلی هم تاثیر بگذارد؟ می‌توان انتظار داشت که قیمت خودروهای داخلی مثل پراید هم از این قانون جدید متاثر شوند؟

دادفر و جعفری می‌گویند که ممکن است با اجرای این قانون پس از کاهش قیمت تا ۴۰ درصدی در خودروهای خارجی، قیمت خودروهای داخلی هم ۱۰ تا ۲۰ درصد ارزان شوند.

دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو همچنین در این مصاحبه زنده اینستاگرامی گفته است: پیش‌بینی می‌شود خودروهای جدید از بهمن و اسفند امسال وارد بازار شود. اگر شورای نگهبان در آینده نزدیک این مصوبه مجلس را تصویب کند واردات خودرو امسال انجام می‌شود. احتمالا فعالان قبلی سریع خودروهای جدید را روانه بازار کنند.

جعفری هم با اشاره درباره آینده قیمت خودروهای چینی در ایران گفت: با ورود خودروهای کره‌ای و جدید به بازار ایران دیگر تمایل برای خرید خودروهای چینی کاهش پیدا می‌کند. چرا که قیمت خودروهای چینی در بازار کاذب است. متاسفانه به دلیل محدودیت‌ها برخی نمایندگی‌های فروش خودروهای چینی قیمت خودروها را هفتگی تغییر می‌دهد. در آینده فروش خودروهای چینی سخت می‌شود.

قیمت خودرو در سال های اخیر با توجه به رویدادهای مختلف روند صعودی داشته است .

از حوادث دی ماه ۹۶ تا وقایع پس از سهمیه بندی بنزین در آبان ۹۸؛ همگی موجب افزایش شدید قیمت خودرو در بازار ایران شدند .

در کنار این عوامل بیرونی، یک دلیل عمده برای این افزایش قیمت نیز وجود دارد؛ عرضه نامتوازن خودرو از سوی تولیدکنندگان .

عرضه ای که به مراتب پایین تر از سطح تقاضای موجود در بازار بوده است .

همه انواع خودروها در بازار ایران افزایش قیمت را تجربه کردند؛ با این حال مسئولان صنعتی کشور سهمیه بندی دوباره بنزین را بر بازار خودرو بی تاثیر خوانده و بازهم بر وجود دلالان تاکید داشتند .

این در حالی است که رضا رحمانی وزیر صنعت وقت، در گفتگویی به نقش قیمت بنزین در بازار خودرو اشاره داشت .

رضا رحمانی گفت: قیمت سازی در فضای مجازی یکی از دلایل افزایش قیمت پراید و پژو ۲۰۶ در بازار است .

وزیر صمت وقت افزود: افزایش قیمت بنزین به صورت طبیعی بر قیمت هر کالاهایی اثر گذاشته و نمی توان تاثیر آن بر بازار خودرو را نادیده گرفت .

تصویری که بازار خودرو در ایران به دست می دهد، نمایانگر این موضوع است که تغییرات قیمتی محصولات سایپا در ماه های اخیر عمدتا افزایشی بوده؛ مگر در مقاطعی خاص .

مثلا طرح های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت برای عرضه خودرو از سوی شرکت خودروسازی .

به گفته کارشناسان طرح های فوق العاده فروش که از خردادماه سال گذشته آغاز شده در کنار آنهااعمال نظارت شدید از سوی سازمان بازرسی کل کشور موجب تثبیت قیمت خودرو در بازار شده است .

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران نظارت شدید و طرح های جدید فروش در حوزه خودرو موجب کاهش ۳۵ درصدی قیمت خودرو در بازار آزاد شده است .

هرچند طرح های فروش فوری و پیش فروش محصولات ایران خودرو و سایپا روند افزایش قیمت خودرو را متوقف کرد اما بنا بر ادعای کارشناسان هر وقفه ای در عرضه، تعادل بازار را به هم می ریزد .

در سال های اخیر نگاهی که برخی مردم به خودرو دارند ، نگاهی نه به عنوان کالای مصرفی، بلکه به عنوان یک سرمایه است .

از آنجاییکه «خودرو» یکی از پر بحث ترین مباحث در میان ایرانی ها است ، اطلاع از بروزترین قیمت خودرو اهمیت دو چندان پیدا کرده است .

درست مثل قیمت سکه و دلار، اطلاع از نوسانات بازار خودرو برای جلوگیری از ضرر مهم است .

بدین منظور سرویس منهای فوتبال دیلی فوتبال سعی دارد به صورت روزانه آخرین قیمت خودروهای داخلی سایپا و ایران خودرو را برای مخاطبان فراهم کند .

به عقیده سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران تداوم عرضه خودرو از سوی ایران خودرو و سایپا، فاصله قیمت خودرو از درب کارخانه تا بازار آزاد را کاهش محسوسی می دهد.

پیش بینی موتمنی از چشم انداز قیمت نهایی محصولات ایران خودرو و سایپا در بازار ادامه روند کاهشی است.

تجربه سال گذشته در کاهش فاصله قیمت ها از اردیبهشت ماه تا شهریور ماه نشان می دهد که در صورت وجود عرضه مناسب و نظارت، جلوی سوداگری در بازار خودرو گرفته می شود .

قیمت گذاری خودرو بر اساس روش های مختلفی انجام می شود .

هرچند عرضه و تقاضا اصلی ترین دلیل افزایش یا کاهش قیمت هر کالایی از جمله خودرو های سایپا است اما علاوه بر این قیمت خودرو در بازار ایران به دلایل دیگری نیز وابسته است .

دلالان بازار خودرو ازجمله عواملی هستند که روند قیمت گذاری خودرو در ایران را تا حدودی دچار اخلال می کنند .

سایت های انتشار آگهی فروش نیز از جمله عوامل جدید موثر بر قیمت خودرو در بازار آزاد هستند که مسئولان همواره بر لزوم نظارت بیشتر بر آنها تاکید دارند.

بر اساس قوانین معاملات در بازار با فرمول ۱۰ درصد بالای قیمت کارخانه خودروهای سایپا باید انجام شود .

اردیبهشت سال گذشته رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که برای انجام معاملات در بازار، قیمت خودرو در کف بازار شامل قیمت درب کارخانه به علاوه حداکثر ۱۰ درصد سود خواهد بود؛ بازرسان این سازمان نظارت خواهند کرد که هر کجا قیمتی بالاتر از این ارقام داده شود، به منزله گران فروشی بوده و با آن مقابله خواهند کرد .

بررسی ها اما نشان می دهد خرید و فروش های بازار نه با فرمول ۱۰ درصد بالای قیمت کارخانه، بلکه با قیمت های توافقی انجام می شود .

ارسال نظر