قیمت طلا| قیمت طلا جهانی| قیمت طلا امروز

قیمت طلای جهانی کاهش یافت

اکثریت اعضای فدرال رزرو با کاهش خرید اوراق موافقند اما گزارش ضعیف از بازار کار در ماه جاری می‌تواند کاهش خرید دارایی را به تعویق بیاندازد و قیمت طلا را صعودی کند.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

روز گذشته صورت جلسه کمیته بازار باز فدرال رزرو منتشر شد. مهمترین موضوع این صورت جلسه این بود که اکثریت اعضا موافق بودند که خرید دارایی را کاهش دهند. (در حال حاضر میزان خرید دارایی فدرال ماهانه 120 میلیارد دلار است).

البته بر سر زمان شروع این فرایند توافق وجود نداشت. برخی از اعضاء معتقد بودند پیش از شروع کاهش خرید اوراق باید گزارش بازار کار ماه جاری را نیز مشاهده کرد و در صورتی که گزارش امیدوارکننده و نشان دهنده حاصل شدن پیشرفت مورد انتظار بود، در مورد کاهش خرید اوراق اقدام کنند.

بخش قابل توجهی از اعضا معتقد بودند کاهش خرید اوراق نباید قبل از سال آینده شروع شود. آن‌ها در مورد تاخیری که گونه دلتای ویروس کرونا می‌تواند در فرایند بازسازی اقتصادی به وجود آورد نگران بودند و می‌گفتند در مورد کاهش خرید دارایی نباید عجله کرد. نگرانی در مورد گونه دلتای ویروس کرونا به صورت مکرر در این صورت جلسه مورد تاکید قرار گرفت.

واکنش طلا در وهله اول به انتشار این صورت جلسه مثبت بود، اما شروع کاهش خرید دارایی احتمالا واکنش منفی قیمت طلا را به دنبال خواهد داشت. چیزی که می‌تواند کاهش خرید اوراق را به تعویق بیاندازد گزارش ضعیف بازار کار برای ماه جاری است. از این رو به نظر می‌رسد گزارش بازار کار این ماه برای فعالان بازار طلا اهمیت زیادی داشته باشد.

ارسال نظر