خدمات سپاه صرفا به مرزهای ایران محدود نمی‌شود

نخستین فرمانده سپاه گفت: خدمات سپاه صرفا به مرزهای ایران محدود نمی شود، طبیعتا این موضوع مطلوب نظام سلطه نیست بنابراین دست به تحریم سپاه می زند.

خدمات سپاه صرفا به مرزهای ایران محدود نمی‌شود
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 

امروز چهارشنبه 19 بهمن از موضوعات برنامه رادیویی جام انقلاب بررسی چرایی عصبانیت دشمن از نقش آفرینی موثر سپاه در داخل و خارج کشور بود. جواد منصوری میهمان تلفنی برنامه گفت: تشکیلات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راه اندازی شد تا از کشور، مردم و انقلاب پاسداری کند. سپاه همیشه با روحیه بسیجی گری و جهادی به حل مشکلات ورود کرده و در آن عرصه موفق ظاهر شده است.

وی افزود: خدمات رسانی سپاه صرفا به مرزهای ایران محدود نمی شود چون ظرف 44 سال گذشته به همه مجموعه های مقاومت در مقابل نظام سلطه کمک کرد. طبیعتا این رویکرد مطلوب نظام سلطه نیست بنابراین دست به تحریم سپاه می زند اما این مسئله مغایر با همه قوانین و تعاریف حقوقی در نظام بین الملل است چون تحریم سپاه یعنی تحریم یک ملت.

نخستین فرمانده سپاه یادآور شد: امروز شاهدیم که 10 ها هواپیما از کشورهای غربی برای امدادرسانی به ترکیه رفتند اما یک هواپیما به سوریه نرفت این نشان می دهد که کار آنها جنبه انسانی ندارد بلکه با رویکرد سیاسی انجام می شود. در مقابل ایران برای کمک به هر دو کشور ترکیه و سوریه اقدام کرد.

منصوری با اشاره به هماهنگی های بین ارتش و سپاه برای دفاع از تمامیت ارضی کشور گفت: زمان رژیم پهلوی ارتش تحت سلطه مستشاران آمریکایی بود به عنوان مثال به توافقی بین ایران و آمریکا در قبل از پیروزی انقلاب اشاره می کنم. براساس آن توافق اگر عراق به ایران حمله می کرد نیروهای نظامی ما 15 روز مقاومت می کردند، بعد عقب می نشستند تا نیروهای آمریکایی بیایند و نیروهای عراقی بجنگند. این توافق اوج وابستگی نیروی نظامی ما را در زمان رژیم پهلوی نشان می دهد، حال دیدیم که بعد از پیروزی انقلاب چه طور ارتش و سپاه کنار یکدیگر مقابل دشمن بعثی جنگیدند و یک وجب از خاک کشور دست دشمن نیفتاد.

 

ارسال نظر