اخبار بورس| بازار بورس| شاخص بورس

نمادهای منفی بورس امروز

امروز شاخص کل بورس در میانه بازار با بیش از ۱۵ هزار واحد افت به کانال ۱٫۳ میلیون واحد رسید. اما دلیل این افت چه بود؟

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

امروز شاخص کل بورس در میانه بازار با بیش از ۱۵هزار واحد افت، کانال ۱٫۴ میلیون واحدی را از دست داد و وارد کانال یک میلیون و ۳۹۵ هزار واحد شد. شاخص کل و هم‌وزن به ترتیب بیش از ۱٫۹ و ۰٫۲۷ درصد افت را ثبت کردند.

نمادهای فولاد، پارسان و شستا تا کنون بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل ثبت کردند. عرضه‌ها در بازار سهام پایین است اما مسئله‌ای که بورس را قرمز کرده، نبود تقاضا در بازار و همچنین حجم نقدینگی بسیار پایین است.

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سهام گفت: وضعیت کمبود تقاضا در بازار ادامه‌دار است. با این وضعیت تا پایان امروز در بورس شاهد افت شاخص خواهیم بود.

وی افزود: متاسفانه سیاست‌گذاری‌های دولت اعم از قیمت‌گذاری‌ های دستوری و فروش اوراق بورس را با چالش جدی مواجه کرده است. چنانچه اتفاق خاصی رقم نخورد نه تنها امروز، که در روزهای آتی نیز وضعیت همین است.

این کارشناس بازار سهام عنوان کرد: از طرف دیگر نرخ اوراق با درآمد ثابت نیز به بیش از ۲۴٫۵ درصد رسیده است. این روند افزایش همچنان ادامه دارد. هر چه این وضعیت بیشتر تداوم داشته باشد بورس هم منفی‌تر می‌شود.

خبری ‌زاد با اشاره به اینکه بازار نیازمند محرک قوی است، گفت: در ابتدای بازار وضعیت سهم‌های کوچک بهتر بود اما با توجه به اینکه این سهم‌ها هم به نوعی از لیدرهای بازار تبعیت می‌کنند در ادامه شاخص هم‌وزن نیز منفی شد.

وی افزود: در حال حاضر شبندر و شستا به سمت صف فروش حرکت می‌کنند. هیچ نکته مثبتی نیز در کلیت بازار وجود ندارد. تمامی سیاست‌های دولت تاکنون تنها در راستای رفع کسری بودجه بوده است و وضعیت بازار سهام در نظر گرفته نمی‌شود.

ارسال نظر