ارزش معاملات بورس این هفته آب رفت| ارزش معاملات بورسی| ارزش معاملات

ارزش معاملات بورس این هفته آب رفت| جزئیات معاملات بورس در هفته جاری

در هفته اخیر میانگین هفتگی ارزش معاملات خرد بازار سهام 26 درصد کاهش یافت.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 در روز چهارشنبه، 17 شهریور ماه، ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 14 هزار و 423 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه 33 درصد کاهش یافته است. 

ارزش معاملات خرد نیز با افت 15 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 7 هزار و 726 میلیارد تومان رسید.

ارزش معاملات اوراق بدهی نیز که 34 درصد معاملات کل بازار سهام را شامل می‌شود، با افت 12 درصدی به 4 هزار و 990 میلیارد تومان تنزل کرد.

بیشترین ارزش معاملات

در معاملات چهارشنبه شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 309 میلیارد تومان بود.

پس از شستا، برکت بیشترین ارزش معاملات را داشت و شبندر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن سپید و فولاد در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

 

بیشترین حجم معاملات 

در جدول حجم معاملات امروز نیز دی (بانک دی) با تعداد 495 میلیون و 894 هزار و 251 سهم در صدر قرار گرفته است. خساپا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خودرو تعلق داشت. حق تقدم فاراک و فاذر در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

کاهش میانگین هفتگی ارزش معاملات

در هفته اخیر، کمترین رقم ارزش معاملات کل در روز چهارشنبه بود که ارزشی معادل 14 هزار و 423 میلیارد تومان داشت و بالاترین رقم هفته روز دوشنبه محقق شد که به رقم 29 هزار و 497 میلیارد تومان بالغ شد. میانگین ارزش معاملات کل هفته 22 هزار و 95 تومان بود که نسبت به رقم 23 هزار و 78 میلیاردی هفته پیشین، افت 4 درصدی داشته است.

نزول میانگین هفتگی ارزش معاملات خرد

در این هفته، میانگین ارزش معاملات خرد بورس 9 هزار و 915 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 13 هزار و 517 میلیاردی هفته پیشین، افت 26 درصدی داشته است.  بالاترین رقم هفته 11 هزار و 563 میلیارد تومان بود که در روز دو‌شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم نیز به روز چهار‌شنبه برمی‌گردد که 7 هزار و 726 میلیارد تومان بود.

ارزش معاملات بورس

 

 

ارسال نظر