اخبار بورس| بازار بورس| بورس امروز| شاخص کل بورس تهران

اخبار بورس: افت 2 درصدی سرمایه گذاری در حکشتی

شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران(حکشتی) در پایان مرداد ماه ۱۹۱۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است. نسبت به تیر ماه وضعیت این شرکت چقدر تغییر کرده است؟

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی با نماد حکشتی در آخرین گزارش ماهیانه خود که برای مرداد ماه امسال منتشر کرده است تنها در بخش(شرکت‌های پذیرفته شده در بورس) حمل و نقل دریایی ۱۹۱۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده و در دیگر بخش‌های مربوطه سرمایه‌گذاری را انجام نداده است.

همچنین حکشتی مجموعا حدود ۶۶۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است که این رقم در تیر ماه سال جاری ۶۷۹ میلیارد تومان بوده و افت حدودا دو درصدی را به ثبت رسانده است.

وضعیت صورت مالی سه ماهه ابتدایی سال جاری حکشتی

شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران(حکشتی) در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ضمن ثبت افزایش سرمایه ۳۲ درصدی و با لحاظ سرمایه جدید به ازای هر سهم ۷۲۴ ریال سود محقق کرده است.

این شرکت با سرمایه ثبت شده ۲۱۵۶ میلیارد تومان طی عملکرد ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد امسال مبلغ ۱۵۶۱ میلیارد تومان سود محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶۹ درصد رشد داشته است.

حکشتی سال ۱۳۸۷ وارد بازار سهام شد. این سهم اولین بار با قیمت ۲۵۰ تومان کشف قیمت شد و در حال حاضر در قیمت ۱۵۳۷ تومان معامله می‌شود. این نماد در طول دوازده سال حضور در بازار سهام رشد آنچنانی در قیمت نداشته و تنها ۵۱۴ درصد رشد داشته است.

ارسال نظر