اخبار بورس| بورس امروز| شاخص کل بورس

تحلیل بورس: نمادهای سودده بورس امروز 7 مهر 1400| جزئیات

افراد حقیقی امروز حدود یک میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان بود.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

در بورس امروز حقوقی‌ها حدود یک میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۶هزار و ۳۳۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۸درصد یعنی هزار و ۱۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان سهم ناچیزی از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات شیمیایی» و «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فجهان»، «فسبزوار» و «وبملت» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «شپدیس»، «شیراز» و «تاپکیش» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان معادل ۴۹میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پتروشیمی پردیس با برتری ۱۱۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۶۸نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۴نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۴۳۰میلیارد تومان بود.

ارسال نظر