اخبار بورس| بورس امروز| شاخص کل بورس

اخبار بورس: بورس منفی در سایه مدیریت نرخ ارز

امروز بازار سرمایه در اولین روز معاملاتی با افت ۱۰ هزار واحدی شاخص کل همراه شد و عمده گروه‌ها با تحرکات منفی همراه شدند. چرا بازار امروز بر خلاف هفته گذشته منفی شده است؟

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

هفته گذشته کلیت بازار با روندی صعودی و مثبت همراه بود و اما امروز در در اولین روز معاملاتی شاخص کل بورس با ۱۱ هزار واحد افت همراه شد و همسو با شاخص کل، شاخص هم‌وزن هم با تحرکات منفی خود چهار هزار واحد افت را ثبت کرد و گروه‌های کوچک بازار تحرکات منفی را داشتند. اما چرا بازار امروز منفی شد؟

رسول رحیم نیا، کارشناس بازار سرمایه درباره علت منفی شدن شاخص کل بورس  گفت: متغیرهای بنیادی اثرگذار در بازار سهام مثل قیمت کامودیتی‌ها و انرژی تغییری نکردند و روند صعودی آنها ادامه‌دار است.

رحیم نیا ادامه داد: روز گذشته دلار فردایی از کانال ۲۸ هزار تومان فاصله گرفته و به نظر می‌رسد در منفی شدن بازار امروز این عامل اثر داشته است.

وی همچنین افرود: امروز بازار سرمایه به این دلیل منفی شد که رئیس جدید بانک مرکزی در مصاحبه خود از کنتررل نرخ ارز و تورم خبر داد و این موضوع گمانه‌های افزایش نرخ بهره را بیشتر کرده است.

 

این کارشناس بازار در بخش دیگری اضافه کرد: مدیریت نرخ ارز به افزایش نرخ بهره بانکی منجر می‌شود و پالس منفی را به بازار داده است.

رحیم نیا افزود: هفته گذشته با وجود آنکه روند بازار مثبت بود اما ارزش معاملات تغییری نکرد. با وجود شرایط بنیادی مناسب بازار اما مثبت‌های پرقدرتی را ندیدیم و در روزهای گذشته تحرکات بازار مثبت نزدیک به صفر بود.

ارسال نظر