افزایش سود ۵۰ میلیاردی "بوعلی" با برج صنعت پتروشیمی ایران

عظیم‌ترین برج صنعت پتروشیمی کشور که توسط متخصصین داخل کشور طراحی و ساخته شده، جهت نصب در واحد پارازایلین وارد مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی شد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 این برج تقطیر که با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا و با بازدهی بالاتر نسبت به نمونه خارجی قبلی طراحی و ساخته شده طرف‌های خارجی به بهانه تحریم‌های ظالمانه و یک‌جانبه حاضر به انتقال تکنولوژی ساخت این برج به کشور نبودند.

در چنین شرایطی با اعتماد مدیرعامل شرکت پتروشیمی بوعلی سینا به متخصصین داخلی، طراحی و ساخت این برج عظیم و مهم را به جوانان ایرانی سپرد تا این تجهیز غول پیکر با صرفه‌جویی دست کم سه میلیون یورو بار دیگر چرخه تولید واحد پارازایلین را به حرکت درآورد.

این برج که ۱۲۰۰ تن و یکصد متر ارتفاع دارد، در روند طراحی و ساخت آن دست کم ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۱۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال داشته‌اند.

 واحد پارازایلین تا پایان سال جاری به مرحله پیش راه‌اندازی خواهد رسید و محصولات پارازایلین و ارتوزایلین تولیدی این واحد به دیگر مجتمع‌های پتروشیمی کشور ارسال می‌شود.

با راه اندازی این واحد، سودآوری شرکت پتروشیمی بوعلی سینا با تولید محصولات پارازایلین و ارتوزایلین سالانه بیش از ۵۰ میلیون دلار افزایش خواهد یافت و علاوه بر آن با توجه به تولید پارازایلن و تکمیل چرخه اصلی تولید PET در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر سبب کاهش هزینه لجستیک و بدنبال آن موجب افزایش سودآوری شرکت پتروشیمی تندگویان نیز خواهد شد.

ارسال نظر