جزئیات فرار اشرف غنی| فرار اشرف غنی| اشرف غنی

فوری: جزئیات فرار اشرف غنی لو رفت

سفیر افغانستان در تاجیکستان جزییاتی تازه از خروج اشرف غنی از کشور را بیان کرد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 محمد ظهیر اکبر، سفیر افغانستان در تاجیکستان اظهار داشت: اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در روز فرار از کشور جلسه‌ای را با دولت برنامه ریزی کرد در حالی که مقامات منتظر او بودند وی از فرودگاه کابل خارج شد.

غنی نه تنها فرار کرد و هم رزمان خود را به دست سرنوشت سپرد بلکه پول بودجه را نیز به چنگ آورد و مردم را غارت کرد. هیچ یک از معاونان او نمی‌دانستند که او قصد فرار دارد.

به گفته وزیر دفاع دولت غنی که من شخصاً با او صحبت کردم، مشاور اشرف غنی با وزارت دفاع تماس گرفت و گفت که او ساعت ۴ بعدازظهر برای ملاقات حضور خواهد داشت. آن‌ها آماده شدند منتظر او بودند اما در آن زمان ۳ هواپیما وجود داشت که غنی و نزدیکانش را از فرودگاه کابل بیرون برد.

به گفته وی طالبان به راحتی قدرت را در افغانستان به دلیل خیانت غنی به دست گرفت زیرا او مقامات صادق را از دولت کنار گذاشت و افراد بی تجربه را به جای آن‌ها قرار داد.

وی یادآور شد که طالبان ظرف ۱۰ روز کشور، ۳۲ استان و ۳۶۰ منطقه را تصرف کردند. اگرچه ارتش این کشور توسط ناتو آموزش دیده و سلاح‌های مدرن را در اختیار داشت.

وی افزود: شکل دولت در آینده نزدیک مشخص می‌شود.

رئیس جمهور اشرف غنی از کشور فرار کرد و دو روز بعد از امارات پیام ویدئویی تهیه کرد که در آن قول داد به کشورش بازگردد.

امرالله صالح، معاون رئیس جمهور گفت که اکنون بر اساس قانون اساسی او رئیس دولت می‌شود و خواستار مقاومت مسلحانه در برابر طالبان شد.

ارسال نظر