اخبار بورس| بورس امروز| شاخص کل بورس | چه کسی ماینرهای بورس را لو داد

چه کسی ماینرهای بورس را لو داد

با انتشار خبر برکنار شدن علی صحرایی مدیر عامل سابق بورس تهران از سوی هیات مدیره این شرکت، پرونده ماینرهای کشف‌شده در این شرکت وارد فاز جدیدی شد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

طبق اطلاعیه منتشرشده روز گذشته شرکت بورس تهران در سایت کدال (سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران)، هیات مدیره شرکت مذکور بعد از ارائه گزارش کمیته حسابرسی داخلی، در خصوص کیفیت رعایت کنترل‌های داخلی و دستورالعمل حاکمیت شرکتی در شرکت بورس و پیگیری مجدد مصوبات اجرا نشده پیشین و پس از شنیدن گزارش مدیرعامل در مورد موارد مطرح شده،  علی صحرایی را از سمت مدیر عاملی برکنار و محمود گودرزی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست این شرکت منصوب نموده است.

صورتجلسه هیات مدیره بورس تهران

پیش‌تر علی صحرایی طی مصاحبه‌ای، خبر از استعفای خود داده بود. استعفایی که حتی بعد از انتشار خبر آن، هیات مدیره و روابط عمومی شرکت بورس تهران واکنشی در رد یا تکذیب این خبر نشان ندادند و تنها به انتشار خبر انتصاب سرپرست جدید در سایت این شرکت به نشانی tse.ir اکتفا کردند. همان روز طی تماس با مهدی سدیدی عضو هیات مدیره شرکت بورس تهران، پیگیر مصوبات جلسه هئیت مدیره شده بودیم که این عضو هئیت مدیره بدون اظهار نظری در این خصوص، سوال خبرنگار را بی‌پاسخ گذاشته بود.

اما روز گذشته بعد از انتشار صورتجلسه هیات مدیره شرکت بورس تهران،  پیگیر علت عدم تطابق صورتجلسه با اظهار نظری که علی صحرایی مدیرعامل برکنار شده بورس تهران در روز چهارشنبه ۷ مهر ماه با مضمون استعفا از سمت خود انجام داده بود، شدیم. علی صحرایی در واکنش به این مغایرت اظهار کرد: «این موضوع را باید از هیات مدیره پیگیری کنید» و پاسخ بیشتری ارائه نکرد.

با تمام موارد مطرح شده، این نوع رفتار و اظهارات اعضای هئیت مدیره و مدیرعامل سابق بورس تهران، حکایت از این موضوع دارد که از ابتدا نیز استعفایی در جریان نبوده و طبق صورت جلسه هیات مدیره علی صحرایی از سمت مدیر عاملی بورس تهران برکنار شده است.

صحرایی سه روز قبل در مصاحبه‌ای با یکی از رسانه‌ها با اشاره به استعفای خود گفته بود: استفاده از ماینرهای کشف شده در زیر زمین بورس تهران به صورت محدود و با تائید هیات مدیره بوده است. برای پیگیری بیشتر این موضوع با چند تن از اعضای هیات مدیره شرکت بورس تهران تماس گرفتیم که پس از بارها تلاش هیچ کدام از این مسئولین پاسخگو نبودند.

با این اوصاف و با ورود نهادهای نظارتی برای بررسی بیشتر این موضوع، باید منتظر کشف و انتشار ابعاد جدیدی از این قضیه باشیم. چرا که در صورت اطلاع داشتن اعضای هیات مدیره بورس تهران از قضیه ماینرها، آن‌ها نیز باید به سهامداران این شرکت، نهادهای نظارتی و افکار عمومی پاسخگو باشند.

ارسال نظر