ارزش معاملات|ارزش معاملات امروز| شاخص بورس

جهش ارزش معاملات و پیش‌روی قدرتمند شاخص بورس

پس از تعطیلی یک هفته‌ای، امروز یکشنبه 31 مرداد، شاخص بورس 15 هزار واحد صعود کرد و ارزش معاملات خرد به قله سال 1400 رسید.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با افزایش 15 هزار و 555 واحدی نسبت به روز یکشنبه به رقم یک میلیون و 515 هزار واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز با رشد 7 هزار و 777 واحدی در سطح 436 هزار و 25 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 318 واحد بالا آمد و در سطح 21 هزار و 876 واحد قرار گرفت.

سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص

روز یکشنبه نمادهای «نوری»، «شتران» و «شپدیس» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. خودرو، اخابر، شپنا، کگل، وبملت، وتجارت و وپارس دیگر نمادهای بزرگ سبزپوش بازار بودند.

همچنین سه نماد «شستا»، «میدکو» و «وسرضوی» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

 
 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و شستا و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز وهامون، دی و مدیریت پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افزایش ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 20 هزار و 975 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌یکشنبه 26 درصد کاهش یافته است. 

ارزش معاملات خرد نیز با رشد 34 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 11 هزار و 54 میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در سال 1400 است.

مازاد تقاضا در بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته 10 درصد افت کرد و در رقم 893 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 14 درصد کاهش یافت و 412 میلیارد تومان شد. بدین ترتیب ارزش مازاد تقاضای بازار در پایان معاملات به 481 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز یکشنبه افت 5 درصدی را نشان می‌دهد. 

ارسال نظر