بورس هفته دوم شهریور| بورس شهریور| پیش بینی بورس| بازار بورس

بورس هفته دوم شهریور صعودی می ماند / پیش بینی بورس

کارشناس بورس بیان نمود هفته آینده با وضعیتی که کامودیتی ها در این چند روز داشتند از گروه‌های پیش‌رو و وضعیت بازار همچنان صعودی خواهد بود.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

شاخص کل بازار بورس در آخرین روز معاملات هفته جاری یعنی سوم شهریورماه نسبت به روز گذشته رشد کمی را تجربه کرد (۶ هزار و ۶۷۲ واحد) و در ارتفاع یک میلیون و ۵۵۰ هزار و ۱۲۰ واحدی ایستاد.

ایمان رییسی کارشناس بازار سرمایه درباره آنچه که امروز سوم شهریورماه در روز پایانی فعالیت بازار در هفته جاری گذشت، بیان کرد: واقعیت این است که کسانی که در بازار هستند، تصور می‌کنند از بازار زرنگ‌تر هستند، می‌توانند در مقاومت بفروشند و پایین‌تر بخرند اما ورود نقدینگی به بازار و خروج پول از صندوق‌هایی با درآمد ثابت که در روزهای گذشته شاهد بودیم، باعث شد شاخص پایین نیاید.

​وی ادامه داد: از نظر من شاخص بورس و قیمت سهم‌ها با حرکت تورم حرکت می‌کنند همچنین علاوه بر تورم، دلار نیز یک عامل مهم محسوب می‌شود چراکه حرکت شاخص همیشه با حرکت دلار همراه بوده است.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه اگر اتفاقی به لحاظ سیاسی رخ بدهد و دلار کاهشی شود، روی شاخص کل اثرگذار خواهد بود، گفت: گروه‌های ریالی-تورمی حرکت خود را ادامه می‌دهند و بازار در این چند روز نشان داده است که به دنبال لیدر خاص و سهم‌های بزرگ مانند شستا، خودرو و فولاد نیست چراکه پول در بازار می‌چرخد و اتفاق سال گذشته رخ نخواهد داد.

رییسی در پایان درباره پیش‌بینی خود از هفته آینده خاطرنشان کرد: از نظر من هفته آینده با وضعیتی که کامودیتی ها در این چند روز داشتند از گروه‌های پیش‌رو و وضعیت بازار همچنان صعودی خواهد بود البته فشار فروش در این محدوده زیاد است اما سهم‌های کوچک شروع به حرکت کرده‌اند و احتمال اینکه شاخص‌های بزرگ در جا بزنند و شاخص هم‌وزن رشد کند، بیشتر است.

ارسال نظر