پیش بینی بورس| پیش بینی بورس امروز|پیش بینی بورس امروز 7 شهریور 1400

پیش بینی بورس امروز 7 شهریور 1400| جزئیات

شاخص بورس پس از 10 ماه در آستانه بازگشت به کانال 1.6 میلیونی قرار گرفته است.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 برای پیش بینی بورس امروز –یک‌شنبه 7 شهریور- به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در روز شنبه شاخص کل بورس 25 هزار و 555 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 575 هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز 11 هزار و 149 واحد صعود کرد و در رقم 467 هزار و 507 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 410 واحد بالا آمد و به رقم 22 هزار و 728 واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز شنبه، 427 نماد رشد قیمت و 51 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 88 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 10 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز شنبه در بورس شرکت‌های فروسیلیس (فروس)، بهنوش ایران (غبهنوش) و موتوژن (بموتو) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز نمادهای هجرت (شرکت پخش هجرت)، فرابورس (فرابورس ایران)، فولای (صنایع فولاد آلیاژی یزد)، دتوزیع (توزیع داروپخش)، رافزا (رایان هم افزا)، پخش (پخش البرز)، گدنا (تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک) و دبالک (مواد اولیه دارویی البرز بالک) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس شرکت‌های نورد و قطعات فولادی (فنورد)، مبین انرژی خلیج فارس (مبین) و فیبر ایران (چفیبر) در روز شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان)، سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) و صنعتی دوده فام (شصدف) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز شنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز ‌یکشنبه است. در پایان معاملات روز شنبه بازار با مازاد تقاضا هزار و 592 میلیارد تومانی بسته شد که بیشترین رقم در 6 ماه گذشته است.

افزایش ارزش صف‌های خرید

 

در پایان معاملات شنبه 2 نماد صف فروش و 211 نماد صف خرید داشتند. ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته 38 درصد رشد کرد و در رقم هزار و 683 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 55 درصد کاهش یافت و 46 میلیارد تومان شد.پیش بینی بورس امروز 7 شهریور

بیشترین تقاضاها

در روز شنبه شرکت نفت سپاهان (شسپا) با صف‌ خرید 118 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از شسپا، نمادهای مدیریت (سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشور) و کنور (توسعه معدنی و صنعتی صبا نور) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین عرضه‌ها

روز گذشته تنها 2 نماد صف فروش داشتند، بیشترین صف فروش نیز به کمرجان (بازرگانی و تولیدی مرجان کار) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 43 میلیارد تومانی داشت. وسقم (شرکت سرمایه گذاری استان قم) دیگر نمادی بود که صف فروش داشت.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز

روز گذشته شاخص بورس ششمین روز صعودی را پشت سر گذاشت و شاخص هم وزن نیز به روند پرشتاب صعودی خود ادامه داد. شاخص کل بیش از 25 هزار واحد و شاخص هم وزن بیش از 11 هزار واحد معادل 2.44 درصد رشد کردند. علاوه بر این سومین روز پیاپی ورود پول حقیقی نیز ثبت شد و میزان نقدینگی ورودی به بازار نسبت به روز پیشین رشد 708 درصدی داشت. ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی 461 میلیارد تومان که بیشترین رقم در تابستان 1400 بود.

علاوه بر این ارزش صف‌های خرید در پایان معاملات دیروز 38 درصد افزایش یافت و ارزش صف‌های فروش 55 درصد افت کرد. در چنین شرایطی که روندهای درونی بازار مثبت هستند، شاخص کل بورس تهران پس از 10 ماه در آستانه بازگشت به کانال یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفته است. 

رشد تقاضای حقیقی و افزایش ارزش مازاد تقاضای بازار به بیشترین رقم در 6 ماه گذشته نشان از قدرت روند صعودی در بازار دارد و به نظر می‌رسد شاخص بتواند در روزهای پیش رو وارد کانال یک میلیون و 600 هزار واحدی شود. 

 

پیش بینی بورس امروز 7 شهریورپیش بینی بورس امروز 7 شهریور

ارسال نظر