بازار بورس| شاخص کل بازار بورس| تحلیل بازار بورس| پیش بینی بازار بورس

بورس امروز 4 مهر 1400 | روز شانس بزرگان بورس

در معاملات روز یکشنبه نمادهای بزرگ بازار رشد کردند و شاخص کل حدود 2 هزار واحد بالا آمد اما شاخص هم وزن نزول کرد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

شاخص کل بورس تهران، امروز 4 مهر ماه در ابتدای معاملات با رشد ۵ هزار و ۵۸۴ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۲ هزار واحدی قرار گرفت.

بورس امروز

 شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز 2 هزار و 601 واحد رشد کرد و به عدد یک میلیون و 424 هزار واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن نیز با افت هزار و 988 واحدی به 420 هزار و 954 واحد رسید. شاخص فرابورس نیز 20 هزار و 806 واحد را ثبت کرد.

نمادهای پارسان، فملی و وغدیر بیشترین اثر مثبت را بر  شاخص بورس داشتند. شستا، اخابر و فولاد سه نمادی بودند که مانع از رشد بیشتر شاخص بورس شدند.

ارزش معاملات بورس امروز به رقم  4 هزار و 801 میلیارد تومان رسید و ارزش معاملات فرابورس نیز  32 هزار و 727 میلیارد تومان بود.

 بورس ۲۸ شهریور

پیمان حدادی کارشناس بازار سهام درباره بازار فردا پیش‌بینی کرد: بازار فردا منفی خواهد بود اما به نظر می‌رسد این روند به تحرکات مثبت منتج شود. علت این مساله هم رسیدن شاخص به حمایت یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحد است.

بورس  23 مرداد

شاخص کل  بورس تهران  در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 14 هزار و 700 واحدی در سطح یک میلیون و 475 هزار واحد قرار گرفت. 

شاخص کل هم‌وزن نیز سرخپوش شد و با افت 6 هزار واحدی به 444 هزار و 6 واحد رسید. 

فرابورس نیز منفی شد و 22 هزار و 130 را ثبت کرد.

اثرگذرترین نمادهای در بورس امروز

فارس ، میدکو و فملی  سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر  شاخص بورس  داشتند و اپال، کالا وشسپا سبزترین نمادها در روز سرخ  بورس امروز بودند.

ارزش معاملات بورس امروز حدود  6 هزار میلیارد تومان و ارزش معاملات فرابورس بیش از  20 هزار میلیارد تومان بود.

ارزش معاملات بورس امروز حدود  6 هزار  میلیارد تومان و ارزش معاملات فرابورس بیش از  9 هزار میلیارد تومان بود.

 شاخص کل بورس تهران، امروز بیست و یکم شهریور ماه در ابتدای معاملات با اُفت ۲ هزار و ۹۵۰ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۲۸ هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز گذشته 4500 واحد رشد کرد و به عدد یک میلیون و 530 هزار واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن اما با افت 2700  واحدی به 463 هزار و 345 واحد رسید. شاخص فرابورس مثبت شد و با رشد محدود 42 واحدی، 22 هزار و 811 واحد را ثبت کرد.

نمادهای فملی ، رمپنا و شپدیس بیشترین اثر مثبت را بر  شاخص بورس داشتند. اخابر، فخوز و برکت سه نمادی بودند که مانع از رشد بیشتر شاخص بورس شدند.

 ارزش معاملات بورس امروز حدود  6900 میلیارد تومان و ارزش معاملات فرابورس   10700 میلیارد تومان بود.

خروج پول حقیقی 

روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 63 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.  

 در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام فولاد (فولاد مبارکه) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 18 میلیارد تومان بود. پس از فولاد، برکت (شرکت دارویی برکت) و شپنا (پالایش نفت اصفهان) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

بورس امروز

سهم های تاثیرگذار بر شاخص

روز چهارشنبه نمادهای «شستا»، «کچاد» و «نوری» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. 

همچنین سه نماد «برکت»، «اپال» و «همراه» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و شستا و ولکار در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز وهامون، مدیریت و گدنا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

روز سبز پالایش یکم و فولادی‌ها

امروز ارزش بازاری صندوق پالایش یکم افزایش یافت و شپنا، شبندر، شبریز و شتران نیز سبزپوش شدند. همچنین قیمت سهام اغلب نمادهای فولادی بازار نیز افزایش یافت. فولاد، ذوب، کویر، فولاژ، فخوز، فزرین، کاوه و هرمز از جمله نمادهای سبزپوش گروه «فلزات اساسی» بودند. 

کاهش ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 14 هزار و 423 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه 33 درصد کاهش یافته است. 

ارزش معاملات خرد نیز با افت 15 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 7 هزار و 726 میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته 17 درصد افت کرد و در رقم 354 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 66 درصد کاهش یافت و 42 میلیارد تومان شد.

شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری (مدیریت) با صف‌ خرید 128 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از مدیریت، نمادهای فمراد (شرکت آلومراد) و فرابورس (شرکت فرابورس ایران) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به برکت (شرکت دارویی برکت) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 11 میلیارد تومانی داشت. پس از برکت، کدما (شرکت معدنی دماوند) و سپیدار (شرکت سپیدار سیستم آسیا) بیشترین صف فروش داشتند.

ارسال نظر