بورس امروز| شاخص کل بورس امروز| وضعیت بورس امروز

بورس با رشد به تعطیلات می رود؟

معاملات امروز بورس تهران در حالی آغاز شد که مطابق انتظارات شکل گرفته در روز گذشته شاهد رشد میانگین قیمت سهام بودیم. به این ترتیب مجددا شاخص کل توانست ابرکانال۱.۵ میلیون واحد را بازپس گیرد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 در شروع معاملات امروز دهم شهریور ماه، بورس تهران با برتری صف‌های خرید کار خود را آغاز کرده است. 

 شاخص کل  بورس تهران در شروع معاملات بازار سرمایه سبزپوش شد و با رشد 5400 واحدی در ارتفاع یک میلیون و  501  هزار واحد قرار گرفت و به کانال 1.5 میلیونی بازگشت. شاخص کل هم وزن نیز با رشد 2500 واحدی 449 هزار و 139 واحد را ثبت کرد.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص

نمادهای میدکو، نوری و فملی  بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای شستا، شپنا و شبریز  مانع از رشد بیشتر شاخص بورس تهران شده  اند.

وضعیت نمادها در آغاز معاملات

قاب شستا در مدار 1.34 درصد سبز شد و حقوقی ها در خرید بیش از 7 میلیون برگه سهم در بازه 13570 ریال هیچ مشارکتی ندارند.

 شروع مثبت و متعادل فلزات اساسی

فولاد, فملی, ذوب, فخوز, کاوه, هرمز, فجر, فزرین, فاسمین, کویر و ارفع با گرایشی مثبت متعادل اند.فنوال و فولای با افزایش تقاضا همراه اند. وسدید و فنورد با گرایشی منفی متعادل اند.

افزایش قیمت محصولات شیمیایی

پترول, نوری, شگویا, فارس, شصدف, تاپیکو, پارسان و شاراک از جمله نمادهای مثبت و متعادل گروه اند. شسینا, ساینا و زنجان با افزایش تقاضا داد و ستد می شوند.خراسان, مارون و شفارا با تعادل میان خریداران و فروشندگان افت قیمت را تجربه می کنند.

 نوسان قیمت خودرویی ها

خساپا, خگستر, خبهمن, خمحرکه, خکار, خشرق, خدیزل و تشتاد با گرایشی منفی متعادل اند.خپارس, خرینگ, ختوقا, خاهن, ورنا, خمهر, خکمک, خریخت و خاذین با گرایشی مثبت تعادل میان خریداران و فروشندگان را تجربه می کنند.خپویش, خنصیر و خاور نمادهای مورد توجه گروه اند.

افت قیمت فراورده های نفتی

شبندر, شتران, شبریز, شاوان, ونفت, شراز و شزنگ با گرایشی منفی متعادل اند.در این میان شبهرن شپاس مثبت و متعادل و شسپا با افزایش تقاضا معامله می شوند.

ارسال نظر