قیمت دلار | قیمت دلار به نرخ امروز 31 تیر

قیمت دلار به نرخ امروز 31 تیر | افزایش تصاعدی قیمت دلار 31 تیر

با توجه به مناسبات سیاسی اخیر در کشورمان پیش بینی می شود که با افزایش شدید قیمت دلار مواجه باشیم.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت دلار با پیش بینی های وحشتناکی مواجه شده است. متوسط هفتگی  قیمت دلار که در حال افزایش است با این مساله مواجه شده که در آینده نزدیک ممکن است قیمت بالاتری به خود بگیرد.طبیعتا افزایش قیمت دلار تاثیر مستقیم بر بازار  خواهد داشت.مسئولان مربوطه حتما باید مقابل افزایش قیمت دلار بایستند. جزئیات قیمت دلار به نرخ روز جمعه 31 تیر را بخوانید.

سفر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به خاورمیانه و ورود ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان، روسای جمهور روسیه و ترکیه به تهران در چند روز اخیر، باعث نوسان در قیمت دلار شد. اکنون قیمت این ارز تقریبا در وضعیت ثبات قرار دارد و باید دید در روزهای آینده چه مسیری را طی می‌کند؟

در مدت اخیر سفر بایدن به خاورمیانه باعث شد قیمت دلار در مسیری صعودی قرار بگیرد. چند روز بعد با ورود پوتین به تهران کمی این روند تعدیل شد. روز گذشته ۳۰ تیر ۱۴۰۱ قیمت این ارز نوسان کمی را تجربه کرد. حالا باید دید با این شرایط دلار چه را در پیش می‌گیرد؟

 

علی صادقین، کارشناس بازارهای مالی بیان کرد: به‌طور کلی روند دلار در دو بخش خلاصه می‌شود؛ یک بخش سیاست‌های بازارساز و بخش دیگر متغیرهای بنیادی تعیین‌کننده قیمت دلار.

او ادامه داد: از منظر سیاست‌های بازارساز انتظار می‌رود در یک تا دو هفته آینده همچنان در سامانه نیما و متشکل ارزی عرضه وجود داشته باشد.

این کارشناس همچنین گفت: فشار عرضه‌های بازار در یک ماه آینده همچنان وجود دارد. ولی از شهریور به بعد که کسری بودجه تشدید می‌شود، متغیرهای بنیادی اثر بیشتری را نشان می‌دهند. از سوی دیگر اخبار سیاسی تا حدودی به سمت چالش بیشتر حرکت می‌کنند. در نتیجه افزایش قیمت بیشتری را شاهد هستیم.

پیام مهم بازارساز به بازار دلار

علی صالح‌آبادی، رئیس کل بانک مرکزی دیشب در یک برنامه تلویزیونی حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه را ۴۰ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: علاوه بر بازگشایی نماد معاملاتی روبل و ریال در بازار متشکل ارزی، پیمان‌های پولی و بانکی مختلفی بین ایران و روسیه منعقد شده که برخی از آن‌ها شامل استفاده از پول‌های ملی در مبادلات تجاری، پرداخت‌های خرد بین شهروندان روسی و ایرانی و نحوه تبادلات مالی دو کشور است.

دبیر کل کانون صرافان کشور هم دیروز از کاهش هیجان خرید و فروش ارز خبر داد و گفت بازار آرامش را سپری می کند.

کامران سلطانی‌زاده پیش‌بینی کرده در روزهای آینده نیز این روند با ثبات تداوم داشته باشد و خبری از نوسانات بسیار شدید در بازار نخواهد بود.

وی درباره علت تشکیل صف مقابل برخی از صرافی‌ها گفت: اگر تمام صرافی ها فروش داشته باشند و فعالتر شوند دیگر صفی مقابل صرافی ها نخواهیم داشت.

صرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را ۲۷,۸۸۹ (بیست و هفت هزار و هشتصد و هشتاد و نه تومان) اعلام کرد.

بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۲۷,۶۱۱ (بیست وهفت هزار و ششصد و  یازده  تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۷,۸۸۹ (بیست و هفت هزار و هشتصد و هشتاد و نه تومان) اعلام شد.

قیمت خرید یورو امروز  ۲۸,۶۲۵ (بیست و هشت هزار و ششصد وبیست و پنج تومان) و قیمت فروش یورو ۲۸,۹۱۲ (بیست و هشت هزار و نهصد و دوازده تومان) است.

نرخ برابری درهم به دلار یک کانال بالاتر از نرخ فعلی بازار است اما اسکناس آمریکایی در بازار پشت خطی شب گذشته تمایل چندانی به صعود نداشت.

قیمت دلار درتهران بیش از ۱۰ روز است که  در یک محدوده خاص معامله می شود.

برخی از تحلیلگران معتقدند با سیاست های جدید ارزی حجم معاملات بازار آزاد پایین آمده و عمده افراد حاضر در بازار، معاملات خود را در بنگاه‌های ارزی رسمی و مورد تایید بانک مرکزی انجام می‌دهند.

 البته به عقیده برخی از کارشناسان بازار و به دلیل وجود سقف عرضه سالانه در معاملات رسمی، سیاست ارزی جدید تنها برای مدتی می‌تواند از نوسانات بازار بکاهد و در بلندمدت با برطرف نشدن حجم واقعی تقاضا، بازار ارز مجددا شاهد ایجاد شکاف در معاملات بازار‌های رسمی و غیر‌رسمی خواهد بود.

سیگنال قیمت درهم به بازار دلار

نرخ برابری درهم به دلار یک کانال بالاتر از نرخ فعلی بازار است  اما اسکناس آمریکایی در بازار پشت خطی شب گذشته تمایل چندانی به صعود نداشت. به نظر می رسد دفاع بازار ساز در چند وقت اخیر در برابر افزایش قیمت دلار و  ترس معامله گران از عرضه بازارساز موجب شده بازیگران ارزی بی گدار به آب نزنند و در لاک احتیاط قرار بگیرند.

تحلیل گران فنی باور دارند در صورت تثبیت دلار بالای محدوده ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان، قدرت نمایی خریداران ادامه خواهد یافت و اسکناس آمریکایی به سوی محدوده ۳۳ هزار و ۲۰۰ تومان حرکت خواهد کرد.تحلیل گران فنی باور دارند در صورت تثبیت دلار بالای محدوده ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان، قدرت نمایی خریداران ادامه خواهد یافت و اسکناس آمریکایی به سوی محدوده ۳۳ هزار و ۲۰۰ تومان حرکت خواهد کرد.

اسکناس آمریکایی به سوی مقاومت بزرگ در کانال ۳۲ حرکت کرده است. با این حال، تعداد فروشندگان در روز گذشته در بازار کم نبود و همین موضوع می تواند نشان دهنده دشواری راه اسکناس آمریکایی برای ورود به کانال بالاتر باشد. در واقع علی رغم رشد سنگین دلار در ابتدای هفته می توان گفت که مبارزه سنگینی در بازار ارز در جریان بود و با رشد قیمت به سوی یک مقاومت حساس، ممکن است فشار فروش معامله گران فنی نیز بیشتر شود.

تحلیل گران فنی باور دارند در صورت تثبیت دلار بالای محدوده ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان، قدرت نمایی خریداران ادامه خواهد یافت و اسکناس آمریکایی به سوی محدوده ۳۳ هزار و ۲۰۰ تومان حرکت خواهد کرد. محدوده حمایتی دلار نیز در شرایط کنونی ابتدای کانال ۳۲ هزار تومانی است. بازیگران بلندمدت باور دارند تا زمانی که دلار بالای مرز ۳۲ هزار تومانی است، شانس افزایشی های بازار بیشتر خواهد بود.

بخشی از معامله گران باور دارند که با پایان بی نتیجه مذاکرات هسته ای، دلیلی برای افت قیمت دلار وجود ندارد و این ارز به تدریج حرکت در مسیر افزایشی را ادامه خواهد داد. با این حال، گروه دیگری باور دارند که بازار هم چنان نسبت به احیای توافق هسته ای امید دارد و با توجه به احتمال شروع دوباره مذاکرات، بازیگران ارزی سعی خواهند کرد که با احتیاط رفتار کنند. به نظر می رسد حداقل در روزهای گذشته،‌قدرت گروه اول در بازار بیشتر بوده است و کاهش احیای امید برای ایجاد یک توافق هسته ای، زمینه ساز ورود قدرتمند خریداران شده است.

ارسال نظر